Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SD-Kártya menthető formázástól?

SD-Kártya menthető formázástól?

Figyelt kérdés

Lefagyott a Redmi 9A telefonom és miután újraindult azt írja hogy probléma adódott az SD-kártyával amin 14GB-nyi kép van és formázzan újra(2. hogy ez van és nem hiszen hogy lenne felhős visszaállítás mióta a Mi-Cloud helyére a Google-Fotók lépett).

Az lenne a kérdésem hogy ha a gépbe csatlakoztatom az SD-t egy USB fortdítóval megmenthetők a képek vagy az SD tartalma megsült?



2023. júl. 5. 01:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
Tuti nem
Biztos
4 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos menthető, de inkább olyan csinálja, aki ért hozzá.

Lehet a lefagyáskor éppen írt és ez okozott problémákat az újraindulásnál. Én úgy tudom ettől nem szabadna hogy minden elérhetetlen legyen, remélhetőleg valamilyen kisebb fájlrendszer-sérülést okozhatott.

Mindenesetre mielőtt bármi történne, én egy image-mentést csinálnék róla és a továbbiakban azzal kísérleteznék javítóprogrammal, mert az SD-n megmaradna az eredeti állapot, ha mégis pl. adatmentőhöz kell vinni, az esélyek ne csökkenjenek a kísérletezés miatt.

Jaa és Linux alatt csinálnám ezeket.

2023. júl. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Amikor megpróbáltad más módon elérni a kártyán lévő adataidat, mi volt az eredménye? Mi innen nem tudjuk sajnos. Jellemzően ha meghibásodott a kártya, házi barkács nem segít. Profi cégek viszont foglalkoznak ilyennel, ha értékes a tartalma számodra, meg tudják menteni.

[link]

2023. júl. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy lefagyástól remélhetőleg nem hibásodott meg véglegesen, de fontos lenne tudni mit ír és az is jó lenne hogy ne próbálkozz a helyreállítással, ha nem értesz hozzá.
2023. júl. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyben egy jó figyelmeztetés, hogy ne tárolj számodra fontos és pótolhatatlan adatokat kizárólag sd kártyán vagy más flash memórián.

Bármelyik pillanatban tönkremehet, elveszhet, ellophatják.

2023. júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdés hogy a budapestiek átlagban mennyiért csinálnak ilyet
2023. júl. 6. 23:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Írd le a hibajelenséget, kérdezd meg tőlük.
2023. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
+Galériakezelés KÖZBEN fagyott le
2023. júl. 10. 02:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem, vidd adatmentőhöz, lehet szoftveresen menthető, ne kísérletezz nehogy baj legyen.
2023. júl. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!