Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Találtam egy elhagyott mobilte...

Találtam egy elhagyott mobiltelefont, ami le van zárva, tehát felhívni se tudok senkit az elmentett számai közül. Ilyenkor mi a teendő? Hogyan tudom visszajuttatni a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés
2023. aug. 22. 19:35
 1/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

Rendőrségre, vagy a mobilszolgáltatójához is hivatalosan leadhatod.

Ha meg közben felhív a tulaj, akkor megmondod ki vagy és hol találkozzatok.

2023. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja a #1-es hozzászóló Zzzoli: ahogy erről a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény értekezik ( [link] ):

"5:55. § [A találó kötelezettsége]


(1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni."


Ha nem e szerint jársz el, és saját használatba veszed, akkor meg a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény ( [link] ) szerinti büntetésre számíthatsz:

"378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

...

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2023. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, feltettem töltőre hogy ne merüljön le, hátha holnapig felhív rajta valaki. Ha nem akkor beviszem a rendőrségre.
2023. aug. 22. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet itt linkelni a törvényt, semmi gond nincs ezzel, de én a tapasztalataim alapján úgy látom, hogy egy lakhely szerinti facebook csoportban hamarabb visszakerül a gazdához.

Belépsz pár helyi csoportba, L

leírod hol találtad, milyen telefon. Aki pedig értemegy, a feloldókód ismeretével adod vissza. Én így csináltam.

2023. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Add el Lakatos Leonardónak, kapsz kis pénzt érte
2023. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Környékbeli facebook csoportban érdemes megosztani.
2023. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!