Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan működik a két hetes...

Hogyan működik a két hetes elállás a Mediamarktben?

Figyelt kérdés

2021-ben vettem magamnak egy Xiaomi Mi 11 lite készüléket, de voltak problémáim vele. Vagy is csak egy súlyosabb gondom volt vele, ami nem más, mint a mikrofon. Recsegett a mikrofonja, már szinte kellemetlenül.

Majd beruháztam egy IPhone-ra, ami sajnos nem az én világom. Képtelen vagyok megszokni, még egy év használat után is. Hiányzik az, hogy a gépbe bedugva nem tudom használni a telefon fájlrendszerét, csak az ITunessel kell baszakodni, nincsenek telepítőcsomagok, mint androidnál az APK, és teljesen más, mint egy androidos készülék, nem kell nekem. Eladnám az IPhone készüléket, és vennék magamnak egy Xiaomi 13 telefont, de vannak fentartásaim. Ha valami gond lenne, akkor mit kell csinálnom, hogy visszavegyék, és cserélni tudjam egy másikra?

Sajnos vannak fenntartásaim.


2023. szept. 4. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint minden más áruháznál: ha Interneten, webáruházban vásároltad a terméket, akkor - bizonyos termékek kivételével - 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól.


Minderről a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet értekezik:

[link]

a Media Markt Általános Szerződési Feltételeinek:

[link]

13.," Fogyasztónak minősülő Vásárló javára, az MMM által önként biztosított elállási jog" paragrafusa tartalmazza.

2023. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Neten rendeld meg, ket hétig visszaküldheted.


Mi egy Siemens mosogatógépet rendeltünk online, bekötöttek, kipróbáltuk, nem tetszett ahogy mosogat. Visszaküldtük, mar a doboza sem volt meg. A szállítás is ingyen volt.

2023. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy online rendeld, ne személyesen és lehetőleg ne harcold le a mobilt, mert akkor nem veszik vissza.

Ez minden normális boltra elmondható.

2023. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Soha nem törtem össze egy telefont sem, vagy is 14 évesen a gombos nokiámat biciklizés közben kiejtettem a zsebemből, az repült egyet, és a kijelzője betörött. De azt leszámítva egyik telefonomon soha egy karc sem volt. Tok, és üvegfólia a minimum.
2023. szept. 4. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 14 napos elállás kipróbálásra vonatkozik! Mivel a boltban nem tudod kipróbálni, megnézegetni, ezért otthonodban ad erre lehetőséget a jogszabály. Tehát ennek tudatában próbáld ki a telefont.

Megteheted azt is hogy a boltban veszed át ha úgy neked jó, de mindenképpen online rendld meg! és az _átvételtől_ számít a 14 nap! Nap, nem munkanap! Minden webárzházban találsz egy doksit, egy elállási nyilatkozatot, ezt kell kitölteni és a visszaküldött csomaghoz csatolni.

A pénzedet 1-2-3 hét alatt küldik vissza.

2023. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt szeretném tenni. A két hét alatt alaposan letesztelem (A kamerát, a mikrofont, a hangszórót, a kijelzőt, a wifis képességeket, a mobilnetes képességeket (Az 5G-t is egyaránt), az ujjlenyomat szenzort, meg minden egyebet), és ha valami nem stimmel, akkor mehet vissza. Ugyanis nem bízom a Xiaomiban, maga a rendszer nekem nagyon tetszik, de a Mi 11 lite készülékem mikrofonja bizalmatlanságra ad okot.
2023. szept. 4. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:

"Neten rendeld meg, ket hétig visszaküldheted."


Pontosítamám, nem 14 nap a visszaküldés határideje, hanem 14 nap az elállás közlésének határideje.

2023. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!