Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telekom korlátlan mibilinterne...

Dávidbbc kérdése:

Telekom korlátlan mibilinternettel lehet e torrentezni ? és ha igen mennyire lehet alapul venni az általuk biztosított 300 mega letöltési sebességet

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
300 mega sosem lesz
2023. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régebben valóban korlátoztak bizonyos forgalomtípusokat, de ma már minden engedélyezett. A torrent is engedélyezett.


Nekem (is) van korlátlan mobilinternet a Telekomnál, bár nem fő internetnek használom (otthon optikai internet van, az jóval gyorsabb).

A 300 Mbit/s letöltési sebesség nagyon jól hangzik, de a gyakorlatban ezt sosem fogod elérni (laboratóriumi körülmények között igen, de a tényleges sebesség sok tényezőtől függ). Egyfelől függ a toronytól való távolságtól (ha 5-ös térerő van, sokkal gyorsabb lesz, mintha csak 1-es). Másfelől függ a használt készüléktől, van amelyiknek erősebb a vétele, másiknál gyengébb, illetve belső térben az elhelyezés sem mindegy, ablaknál gyorsabb. Van, amelyik készülék nem is támogatja a 300 Mbit/s-os hálózatot, ehhez cat6 szükséges, de sok olcsóbb csak cat4-et tud (ezt egyébként érdemes megnézned, mert ha sokat internetezel és cat4-es az eszközöd, akkor érdemes lecserélned). Fontos sebességet befolyásoló tényező még a hálózat leterheltsége, ha sokan használják, akkor lassabb (este nem olyan gyors, mint reggel).


Megírom az én gyakorlati tapasztalataim, mivel ezt a csomagot használom. Én WiFi hotspot készülékbe tettem a SIM kártyát, mivel több készülékkel is csatlakozom rá (telefon, laptop, ritkábban táblagép).

Először egy cat4-es hotspottom volt, ennek az elméleti maximuma 150 Mbit/s. A gyakorlati legnagyobb sebesség 50 Mbit/s volt, amit mértem vele (igaz ez csak 2,4 GHz WiFi-t tudott, ami szintén behatárolta a sebességet). Ezzel a sebességgel kb. 3 perc lenne egy 1 Gb-os fájl letöltése, ha állandó lenne. 4-es, azaz jó térerőnél az átlag sebesség a hálózat terheltségétől függően 15-30 Mbit/s volt. Az alacsonyabb 15 Mbit/s sebességgel 1 Gb-os fájl letöltési ideje kb. 9-10 perc (ezt egyébként az esetek nagy részében eléri a hálózat, főleg ha jó helyre teszed a modemet). Közepes térerőnél olyan 7-15 Mbit/s körül ment nálam, gyenge jelerősségnél meg 2-5 Mbit/s-ot értem el.

Mivel sokat használok mobilinternetet, ezért néhány hónapja úgy döntöttem, veszek egy komolyabb hotspot készüléket, ami már cat6-os és tudja az 5 GHz WiFi-t is. Laptopon így a WiFi már nem korlátozza be a sebességet, illetve ezzel a készülékkel elérhető a hálózat által nyújtott maximális sebesség. Ezzel teljes jelerősséggel (a torony közelében) már 100 Mbit/s feletti sebesség is elérhető. Egy fix helyen (ahonnan sokat internetezek vele) 4-es jelerősség van beltéren, ott 30-50 Mbit/s az átlagos sebesség, ez csaknem a duplája a cat4-es készülékemének. De gyengébb jelenrősségnél is jobb értékeket mérek, átlagosan 30-40%-al gyorsabb az előző készülékemnél. Mivel mobilinternetnél nem a sebességre fizetsz (a lehető legmagasabb sebességet kapod a készüléked, a térerő és leterheltség függvényében), így a saját példámon is látszik, hogy mennyire nem mindegy a használt eszköz.


Összegezve azt írhatom, hogy használható torrentezésre, viszont nem lesz olyan gyors, mint a vezetékes internet. De ha jó eszközöd van, lakott területen belül használod, és persze megfelelő helyre teszed (ablak közelébe), akkor szerintem legalább a 30 Mbit/s sebességet stabilan el tudod vele érni, ezzel pedig kb. 5 perc alatt lejön 1 Gb-os fájl, kicsit türelmesebbnek kell lenned, mint a vezetékes internetnél, de le tudsz tölteni vele nagyobb fájlokat is.

Azért itt kihangsúlyoznám, hogy mivel vezeték nélküli technológia, ha nincs olyan jó térerő, lassabb lehet ennél, ezért hűségidő megkötése előtt érdemes kipróbálni, ha egy adott helyen használnád.

2023. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat mindent megtudtam ebből amire kíváncsi voltam , bár mindenhol ennyi információt lehetne kapni további szép estét
2023. szept. 7. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Van sebességkorlát a csomagban?


De nyilván a körülményegtől függ. Milyen telefonnal, milyen antennára vagy csatlakozva, mennyire van terhelve...


Nekem Balatonon 4G+-nál 160 mbit körül szokott jönni. Simán megy vele bármit tudok streamelni. 4K BD ripet is akár.

Budapesten viszont lófitty, a házak között. Pár mbitnek már örülök, és akkor nem szaggat az insta reels...

Ez voda 4G.


5G-n közel gigabit is lehet a sebesség. Bár általában kamu 5G-t telepítenek, az meg a 4G-t rgészíti ki igazándiból... semmi mást nem ad hozzá, csak más frekvencián megy. Se nem gyorsabb, se nem terhelhetőbb... de kevesebben lógnak rajta.

2023. szept. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Telekom korlátlan mobilinternetnél nincs sebesség korlátozás (egyik korlátlan csomagjuknál sem), és ez elég erős érv mellettük, mert van ahol lassított sebességgel használható csak a korlátlan mobilinternet. Ez az egyik érv, amiért őket választottam, a másik mert Magenta 1-ben olcsóbb.

Viszont nagyon lényeges a használt készülék. Nem mindegy, milyen hálózatot tud, meg nem mindegy, milyen erős vele a vétel. Én amikor lecseréltem a Hotspot készülékem, utána nagyságrendekkel jobb lett a sávszélességem. Ez egyszeri beruházás volt, de megérte. Vezetékes internetnél a sebesség után kell fizetni, minél gyorsabb, annál drágább, a mobilinternet viszont fix árban van, a Telekomnál pedig a lefedettséghez, a használt eszközhöz és a leterheltséghez képest a lehető legnagyobb sebességet biztosítják. Így viszont felhasználói oldalon érdemes olyan eszközt használni, amivel a hálózat által nyújtott maximális sávszélesség kihasználható. A Cat4 és Cat6 készülékek között elég nagy a sávszélesség különbség, a Cat6 javára. Szóval ha valakinél lassabb a mobilinternet, az nem feltétlen a szolgáltató hibája.

2023. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!