Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A szolgáltató módosíthatja...

A szolgáltató módosíthatja egy szerződött szolgáltatás árát?

Figyelt kérdés
2022-ben kötöttem előfizetést a Telekomnál. Konkrétan egy 10-essel drágább lett azóta, mióta megkötöttem. Én eddig úgy tudtam, hogy azért szerződünk, mert akkor annyiért kapom meg tőlük a szolgáltatást a 2 éves hűségidő alatt. Nyilván én kevesebbet nem fizethetek, mert vállaltam a költést, de ők kérhetnek ugyan azért többet a szerződés ideje alatt? Nem volt még kedvem áttanulmányozni a többszáz oldalas szerződést, csak érdekelne hogy valaki jár-e hasonló cipőben...
2023. szept. 9. 14:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Minden szolgáltató folyamatosan emeli az árakat.
2023. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
Ott valami gond van ha hűségidő alatt 10 ezer forinttal drágábban kapsz valamit.
2023. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Infláció követő árak vannak a Telekomnál, de nem volt még 10 ezres emelés.
2023. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt kedved? Nem most kell kapkodni, hanem aláírás ELŐTT kellett volna tájékozódni hogy mit írsz alá. Ha olyan a szerződésed, akkor minden tovább nélkül emelheti.
2023. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 év alatt 10 ezerrel nőtt a számlád, akkor ott más a probléma (kivéve, ha a te neveden van a fél utca előfizetése)
2023. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

"Nem volt még kedvem áttanulmányozni a többszáz oldalas szerződést,"

Mi nem tudjuk elolvasni a szerződésed, így ez a te feladatod marad.

2023. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Magát a szerződést nem módosíthatja, de az benne van, hogy az árak évente egyszer az infláció mértékével emelkednek. Eddig is benne volt, de mivel nem volt érdemi infláció akciós jelleggel eltekintettek tőle. Viszont elég borsos csomagnak kell lennie, ha 20%-al számolva egy tizessel ugrott meg. Nem lehet, hogy valamilyen fizetős szolgáltatást rendeltél, például plusz netet, vagy sokat telefonáltál? Azzal könnyedén összejön a plusz 10.
2023. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Én eddig úgy tudtam, hogy azért szerződünk, mert akkor annyiért kapom meg tőlük a szolgáltatást a 2 éves hűségidő alatt."

Nem egészen.

Arra szerződsz, hogy nem mondod fel 2 évig. Cserébe valamivel olcsóbb, mint szerzódés nélkül.

De senki sem állította hogy nincs díjemelés.

2023. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Szirty ***** válasza:

"Nem volt még kedvem áttanulmányozni a többszáz oldalas szerződést"


Pedig abban lesz a válasz!


Nagy vonalakban: a szolgáltatók ügyesen úgy fogalmazzák meg a szerződést, hogy ilyen-olyan okokból bármikor bárhogy egyoldalúan, kérdés és figyelmeztetés nélkül változtathassák meg ahogy akarják.

2023. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A szerződés nehogy már több száz oldal legyen!!
2023. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!