Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A szolgáltató módosíthatja...

A szolgáltató módosíthatja egy szerződött szolgáltatás árát?

Figyelt kérdés
2022-ben kötöttem előfizetést a Telekomnál. Konkrétan egy 10-essel drágább lett azóta, mióta megkötöttem. Én eddig úgy tudtam, hogy azért szerződünk, mert akkor annyiért kapom meg tőlük a szolgáltatást a 2 éves hűségidő alatt. Nyilván én kevesebbet nem fizethetek, mert vállaltam a költést, de ők kérhetnek ugyan azért többet a szerződés ideje alatt? Nem volt még kedvem áttanulmányozni a többszáz oldalas szerződést, csak érdekelne hogy valaki jár-e hasonló cipőben...
2023. szept. 9. 14:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#19 A leírtak hűségidő alatt is érvényesek, mivel a szerződés egyoldalú módosításának minősül.

Konkrétan én egy hűség az lévő szerződést mondtam le a Telekomnál, kapva az alkalmon, hogy nem kell megvárnom a végét (ami most járna le kb.)

2023. szept. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Csodaszerződés mint olyan: 4 telefonszámot vontunk egybe, mindegyik korlátlan internet/telefon/SMS. 45.110 Ft-ot fizettem októberig, mostmár 54ezer párszáz Ft-os számlák jönnek egy ideje. Plusz még rádumáltak egy telefonra is, az havi tizenpárezer, meg az otthoni szolgáltatás, 70 felett van a havi költségem csak erre - amit megígért a Telekomos csávó, hogy 60 alatt marad. Februárig van hűségidő, várom már mint a messiást, mert már fele ennyiért tudnám ugyan ezt kapni. Sajnos az ÁSZF változásról totál lemaradtam, figyelmetlen voltam. Pedig spóroltam volna nem keveset azóta. :)

2023. szept. 10. 23:10
 23/24 anonim ***** válasza:
Tavasszal volt 14%-os emelés, ez mindenkire vonatkozott, áfsz-be benne volt, értesítettek is róla, szóval nincs itt probléma.
2023. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"mindegyik korlátlan internet/telefon/SMS. ... Plusz még rádumáltak egy telefonra is ... meg az otthoni szolgáltatás"

Nekem is vannak ilyenek, csak én soha nem szerzódtem le hűségidőre. És amikor nálam is eljött a bepalizás ideje hogy valahogy több lett a számla, bementem megkérdezni hogy miért, nem tudta megmondani az ügyintéző. Na, akkor lemondom. És érdekes, rögzön meg lehetett oldani, hogy olcsóbb legyen. Még úgy is, hogy nem kellett hűségidő. És ez így megy már 15 éve. A kollégám meg vagy 20 éve így csinálja, neki még olcsóbbak a díjai. Olyan díjcsomagban van, ami már vagy 10 éve nem is létezik. De amíg ő nem mondja fel, addig a szolgáltató sem teheti. Nála meg 6 mobil előfizetés van, és 2 otthoni.

2023. szept. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!