Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ekkora hype mindig az...

Miért ekkora hype mindig az új iPhone megjelenése?

Figyelt kérdés
Tegnap este az Apple eventet élőben közvetítette számtalan hírportál, gyk-n is azóta nemtom hány kérdés, youtuberek élőztek, kommentszekciók tele voltak a kommentekkel stb. Minden éven ez van, akkora hype van a marketing miatt, csak tudnám mire. Minden éven ugyanaz a forgatókönyv. Mindenki tudja, hogy szeptemberbe iphone-t jelentenek be, előtte két hónappal már mindent tudni, hogy mik a specifikációk, előtte pár nappal már van fotó is fent sok helyen a telefonról, most is volt külföldi fórumokon és tényleg így is néz ki. Szóval semmi váratlan forgatókönyv, semmi meglepi, csak a szokásos sablon tematika, a szokásos üzletpolitika. Megjelenik az új sima széria, ami ugyanazt tudja, mint az előző pro már tudta, csak egy picit gyengébb és egy picit drágább, épp ezért ki is vezetik az előző pro-t, nehogy azt vegyék inkább sokan. Megjelenik a pro, aminek 10%-kal jobb a procija mindig az előzőnél, aminek szintén a felét se használta ki szinte senki teljesítményben. Minden újítást úgy adnak elő, mint valami technológiai forradalmat. Az USB C-t is, hogy mennyire jó, mostmár minden mindennel működik, nincs ennyi szemét kábel, ezzel megvédtük a környezetet stb (közben EU előírás kényszerítette őket erre). Mi az ami miatt mégis ekkora a felhajtás körülöttük?

2023. szept. 13. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem rosszul látod, évek óta nincs túl nagy felhajtás, nem mintha régebben lett volna. Csak akinek szúrja a szemét, azt jobban zavarja a legkisebb említés is, rögtön hype-ot kiált.
2023. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez, hogy még te apple gyűlölőként is erről beszélsz és le sem esik hogy még azzal is reklámozod őket. :D
2023. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
80%

Èn most a te kérdésedből tudatosultam róla, sehol nem hallottam, olvastam, hogy most fog kijönni 😅 pedig iPhonet használok(Xs és csak majd vàltok)

Nyilván tudtam, hogy 14 után a 15ös jön, de egyáltalán nem tűnik úgy, hogy felhajtás lenne. Te követsz olyan tartalmakat ahol ezeket nyomatják, akkor meg mi a gond?

2023. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Engem meg nem érdekel.
2023. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Hát ez, hogy még te apple gyűlölőként is erről beszélsz és le sem esik hogy még azzal is reklámozod őket. :D"


Amúgy nem vagyok apple gyűlölő, csak a jelenséget nem értettem sose, és az üzletpolitikájuk kicsit nevetséges. Ettől még a termékeik egyébként jók, csak nagy a hype. Az valshol jogos, hogy ezzel a kérdéssel én is beszélek róla, na de ha nem értem a jelenséget és ha már épp aktuális, gondoltam megkérdezem. Tegnap tele voltak vele Index, Telex, HVG stb. híroportálok, youtuberek élőzései stb. Az, hogy egyébként összességében kisebb a hype mint 10 éve volt valszeg azért van, mert egyre kevesebb az innováció, ahogy elértünk egy amúgy is magas szintet, amit évről évre alig tudnak már fejleszteni. Ettől még mindent összevetve mindig nagy hypeot fedezek fel a hírfolyamok alapján, ahogy elnéztem. Egy Samsungnál pl feleekkora sincs, amikor megjelenik egy készülék.

2023. szept. 13. 13:19
 6/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

Kutyát nem érdekli.

Viszont minden értelmes ember belátja, hogy ezen a szinten az üzleti világ így működik, a részvényesek még el is várják.

Azt már nehezebb ép ésszel felfogni, hogy megint kiíródott egy ilyen szintű kérdés:

Miért?

Miért?

Miért?

Valakinek ez az élete, de miért?

2023. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 ne verd magad, gondolom szabad kérdezni, ha azért van ez a fórum. Ìgy ismerni meg a világot, hogyha valami jelenség érdekel, akkor kérdezek. Én azt nem értem inkább, hogy kérdések miatt miért verik magukat itt néhányan. Ha nem tetszik, nem kell válaszolni
2023. szept. 13. 13:27
 8/17 anonim ***** válasza:

" csak a jelenséget nem értettem sose"

Nem muszáj ennyi energiát belefektetni, és nem muszáj érteni. Ez tőled függetlenül is létezik és működik. Fogadd el.

2023. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Ha szinte bármelyik nagyobb telefongyártó tart ilyen bemutatót, ugyanígy megírja szinte az összes hírportál.
2023. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Morzsi007 ***** válasza:
37%
Nem tartom magamat öregnek, idén leszek 40 éves, de az Apple események, több, mint 10 éve léteznek, pontosabban már 2000 környékén jelen volt, akkor talán ipod nano és társaival, évente több is van, szóval 2023-ban ilyen kérdést kiírni, hogy Apple event meg hype. Hány éves vagy cula? Magyarországon az Apple jobban 2008 óta van jelen a köztudatban is az első nálunk kapható 3G mobiljukkal, ami hype volt, a gördülékeny működés és az áruk miatt főleg, azóta eltelt 15 év, de még vannak, akik nem haladnak a korral. Szóval kissé nevetséges, mikor ehhez hasonló iphone-nal kapcsolatos kérdést olvasok. Mostanság egyre több van itt az oldalon. A kedves kérdező(k)nek fingjuk sincs a dolgokról.
2023. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!