Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan zajlik a falvakban a...

Hogyan zajlik a falvakban a mobilhálózat fejlesztése?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk kinek kell kezdeményeznie azt, hogy elkezdődjön mondjuk a Telekom 5G hálózatának kiépítése egy adott településen? Ezt a polgármesterék pályázzák meg, vagy a szolgáltatónál jönnek ki automatikusan, vagy ez miként zajlik? Lakosként lehet bármit is tenni, hogy ez a folyamat felpörögjön egy kicsit? Nappal még csak-csak, de este borzalmasan leromlik a net minősége. Sajnos nincs lehetőség vezetékes netre, mert csak béreljük a házat, plusz nem tervezünk itt maradni hosszútávon, így egy korlátlan netes előfizetés belefér, de a net beköttetése hűségidős szerződéssel már nem, ráadásul a mobilnetet bárhol használhatom.
2023. szept. 25. 16:37
 1/10 A kérdező kommentje:
A kérdésem egy másik kérdés ihlette, az 5G kapcsán.
2023. szept. 25. 16:38
 2/10 anonim válasza:
100%
Szólsz Józsi bácsinak a juhásznak és ő fog nyugodj meg fog intézkedni,ő mindent megold
2023. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van ahogy az előző leírta. Én adtam rá egy zöldkezet. Komolyan.


Egyébként pedig a szolgáltatók hálózatfejlesztési stratégiája határozza meg, hogy hol, milyen lefedettséget biztosít.

Van ugyan egy törvényi kötelezettség a lefedettség százalékos arányára, de szinte biztos vagyok abban, hogy a jelenlegi 5G megoldásra ez nem vonatkozik ( ez ugyanis nem önálló 5G hálózat )


Van néhány reprezantatív helyszín ahol mindig is volt új technológiás lefedettség. Ilyen pl Budapest belvárosa, vagy pl a Balaton.


Ha valahol Nekeresden élsz - mint pl én - akkor nem nagyon lesz ott hálózatfejlesztés. Esélyed akkor van ha valamilyen nagy kutya vagy. ( Ha olyan nímand vagy mint én akkor örülj ha van LTE :) )

2023. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2:

Ez megtörtént, majd bementünk a korcsomába, aztán megittunk egy sört, meg még egyet, meg még egyet, meg még egyet, meg még egyet, meg még néhányat. Igaz, a net nem lett gyorsabb, de én lassabb lettem. Végülis ez is egy ideiglenes megoldás volt :)


#3:

Sajnos nem vagyok nagykutya, és régen, míg le nem kapcsolták a 3G-t, örültem is, mert akkor tényleg öröm volt mobilnetet használni éjjel nappal. De amióta kikapcsolták a 3G-t, eluralkodott a káosz, és napról napra egyre rosszabb és rosszabb a helyzet. Ha 5G-t nem is, de legalább 4G+-t ha hoznának, az is jó lenne. Vagy megcsinálnák a sima 4G-t, hogy ne szarjon be minden este, ha kicsit többen használják esetleg.

2023. szept. 25. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A hűségidő nélküli vezetékes szolgáltatással az a gond, hogy...?
2023. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
90%

Az Pali bá volt nem Jóska,látod néha nálad is vannak lassulások


Nah de őrültem hogy érted a poént :D

Amúgy ezt enged el mert ahogy az előző mondta valami nagyon nagy kell legyél hogy ezt oda megoldják.

Úgyis elköltőztők,mostmàr azt bird ki,ne pazarold ilyenekre az idődet mert ezt sehogyse lehet megoldani max majd költözéssel.

2023. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg előnyben vagy, ha a közelben lakik egy fontos fideszes államtitkár vagy valami.

De ezen kívül ezek piaci cégek. Oda telepítenek, ahol a legnagyobb akereslet rá. Magyarul a falvak az utolsó helyek, ahova el fog jutni az 5G

2023. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Az Pali bá volt nem Jóska"


Ezt vitatnám, mert szerintem nincs igazad. Amikor mentünk a piálóba, akkor pont elmentünk az árokban már a legszebb álmait álmodó, és az egész falura horkoló Palibá mellett.

2023. szept. 26. 11:18
 9/10 A kérdező kommentje:

#6:

Nem tudom, hogy mi a gond a válaszoddal, én hasznost nyomtam, szeretem a jó válaszokat, amelyek megmosolyogtatnak.

2023. szept. 26. 11:19
 10/10 anonim válasza:

Falun gyakran keverik a neveket,ez természetes,màrcsak ezért nincs 5G.

Bízom benne hogy csak megtalálod Pali bát,ha keresed az 5G-t akkor csak nem jelent kihivàst egy Pali bá.


Nyugodtan nyomjanak amit akarnak,ha ettől kielégítő lesz nekik akkor legalább ennyivel hozzá jàrultam a boldogsághoz.

2023. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!