Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 12 Pro kamera rossz...

Iphone 12 Pro kamera rossz minőségű képek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudna érdemben tanácsot adni. 🙂

Iphone 12 Pro telefonom fényképezésével egyáltalán nem vagyok megelégedve. Pixeles, szemcsés képeket készít. A kamera lecsén a fénytőrés miatt sokszor fénypontok vannak (amikor valami fényeset fotózok). Az éjszakai mód egyáltalán nem hozza a tőle vártakat. Rendszeresen tesztelgetem más Iphonokhoz viszonyítva, párom sima 12-es készüléke szerintem mérföldekkel jobb képeket készít és fogalmam sincs ez mitől lehet, mi lehet a készülék baja. Valami elállítódott, vagy be kellene állítanom? Már annyi mindent probáltam a beállításoknál is, illetve a fépnyképező üzemmódban is beállítani, de semmi változás nem történik.

A telefon eredeti, Yettelben vásárolt 2 éve. Előtte is Iphone készülékeim voltak, volt olyan, ami 4-5 évig is. De olyan szinten vagyok elégedetlen a fényképezésével, hogy elgondolkodtam a lecserlésén! Pedig nem vagyok a legújabb modellre lecserélem típus. Azért egy ilyen kategóriájú készüléktől nem ezt várnám. Az előtte lévő XS modellem is szebb képeket lőtt! Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez egy telefon, nem fényképezőgép. Csak segítséget szeretnék, hátha más is járt így.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! 🙂



2023. okt. 4. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ha még kapnánk néhány tesztképet is kapnánk még látnánk is hogy mi a hiba.

Csinálj kényszerített újraindítást. Talán segít.

Ha van időd, akkor egy gyári visszaállítást és ne tegyél vissza semmiféle mentést és úgy teszteld le. Csináld meg ugyanazokat a képeket és hasonlítsd össze.

[link]

[link]

Éjszakai módban a szemcsésség normális. Főleg a nagylátó kameránál. Kérdés mennyire szemcsés... nem látjuk.

A lencsén megtörő fény okozta problémákat egy egyszer, passzív megoldással lehet kiküszöbölni: árnyékolod. Odateszed a kezed, vagy valamit hogy ne verje telibe a fény az obit oldalról.

2023. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Gondolom a lencsék tiszták és karcmentesek és nincs rajtuk védő fólia vagy üveg lap ugye? Gyári appot használod?
2023. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen tiszták a lencsék, mindig megtörlöm most már, mióta feltűnően rosszabbak a képek amiket lövök. Nincs rajta sem fólia, sem tok. Teljesen gyári minden, egy sima átlátszó tok fedi a telefont.


A gyári beállítások visszaállítása a telefonnál elég nagy gondot okoz, mert kb mindent le kellene szednem a telefonról, és mindent újra visszarakni, még akkoris ha cloudba mindent felment és onnan visszaállítható.


Előfordulhat, hogy a folyamatosan kijövő újabb és újabb frissitések rontották le a kamerát? Nem nagyon értek hozzá.

2023. okt. 4. 11:01
 4/13 Morzsi007 ***** válasza:
Egy pár képet tudnál megosztani?
2023. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Persze, küldök egy- kettőt.


[link]

[link]

[link]

2023. okt. 4. 13:11
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem esett le a telefon véletlenül? Ha megrázod picit a telefont a kamera résznél nem kopog valami? Ütés nem érhette?


Ennek tényleg nagyon nem így kellene kinézni…Az iPhoneok készítik az egyik legszebb képeket a mobilos piacon. Nekem “csak” egy XR-em van, de ez is gyönyörű képeket készít.

Szóval ott a kamerával lesz valami, mert ennek nagyon nem ilyennek kellene lennie…

2023. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ugye??


Örülök hogy nem csak én látom bele! Valami nagyon nem Oké. És nem kopog, zörög benne semmi. Nem tudom mitől lehet ez.

2023. okt. 4. 20:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be szervizbe.
2023. okt. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a kamera csere még mindig nagyon drága ennél a készüléknél. Biztosan megéri szervízeltetni?
2023. okt. 5. 08:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy igen. De elvinni mindenképpen érdemes. Lehet nem olyan hibája van, hogy az egész kamerát kellene cserélni.

Szóval szervizbe egy bevizsgálásra szerintem mindenképp vidd be.

2023. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!