Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S23 ultra vs...

Samsung Galaxy S23 ultra vs Iphone 14 Pro max. Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Két telefon között választhatok A Samsung S23 ultra és az Iphone 14 Pro Max között. Mind a kettőben vannak dolgok, amik tetszenek és ami nem. Árban kb egyformák. Első sorban olyanok válaszát várom, akik vagy mind a két platformot használják vagy használták a közelmúltban. Nő vagyok, ezért nem a technikai tudás oldaláról közelítem meg. Az, hogy mennyit tud, milyen a kamera az nem mérvadó a döntésben. Mind a kettő sokkal többet tud, mint amit én ki tudok használni.

Ami tetszik az Iphoone-ban: Tartja az árat, szebb kinézet, szebb tok, státusz szimbólum (sajnos ez is fontos néha a munkám kapcsán), Face ID.

Ami nem tetszik az Iphoneban: kényelmetlen fogni, fáj a kezem ha sokáig tartom, sok programnál, amit használok csak alternatíva van, nagyon nagyon rossz a billentyűzete.

Az S23-ban amit szeretek: 15 éve Samsungot használok, ebből 10 éve az S és a Note sorozatot. Kényelmes fogni, bele símul a kezembe. Mindent meg tudok rajta csinálni. Néha még azt is, amit nem szeretnék. :-) Szeretem a stylust és használom is. A billentyűzetet mivel 10 éve használom, ezért már behunyt szemmel is tudom használni barokkos túlzással.

Az S23-ban amit nem szeretek: Az Iphone szebb, szebb tokokat is lehet rá venni (számomra ez is fontos). A Face ID is nagyon klassz.

Pár napja egy Iphone 13 Pro max-ot és egy S21 ultrát használok, amin nincs stylus.



#iPhone #S 23 Ultra #váltás androidrol I OS-re
2023. okt. 6. 10:50
A kérdező szavazást indított:
S23 Ultra
Iphone 14 Pro Max
18 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Az iPhone-t.
2023. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mennyire megszokhatóak szerinted azok, amiket felsoroltam és zavaróak számomra?
2023. okt. 6. 10:57
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, én is az iPhonera voksolnék. Nekem van mindkettő márkával kapcsolatban tapasztalatom. S21 Ultrám volt, majd 12 Pro Maxra váltottam. Szerintem mindenben jobb az iPhone, gyorsabb, szebb a kijelzője, sokkal élethűbb képeket készít, jobban bírja az akkumulátora, több frissítést kap. Mindenképpen az iPhonet venném! :)



A zavaró dolgok amiket felsoroltál pedig nagyon hamar megszokhatóak.

2023. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a választ. Azt el sem merem mondani, hogy egy Imac-ot használok, amin egy windows is fut. :-) Hát ott sem az Mac OS részét használom. 90%-ban a windows-ra lépek be. Nekem az S23 ultrának szebb a kijelzője, de lehet, hogy a szemem rááll a Samsung kijelzőre ennyi év után. A másik meg nem hiszem, hogy a Samsung jobb kijelzőt ad az Iphonnak, mint a saját telefonjai kijelzője. Ettől még lehet, hogy Neked jobban bejön. Szoktam fotózni, de havonta 10-20 képet szoktam lőni max. Videó még kevesebb. Igen, most észre vettem, hogy jóval többször "zaklat" az Iphone a frissítés miatt, mint a Samsung.
2023. okt. 6. 11:32
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Én is az iPhone-t mondanám. Nagyon jó a Samsung, vsnnak benne fun dolgok és az érintős toll is jó, csak ezért a pénzért hosszabb szoftveres támogatást várna el a felhasználó, és a pro iPhone-k pedig 6 főverziót simán megkapnak, így még 5 évig telefon marad a 14 pro max, de ha három év múlva eladod, még szerintem olyan 200-250 ezret akkor is megadnak érte, elvégre a mostani 12 pro max, ami 3 éves, az is 250 ezer körül van a használt piacon. Egy 3 éves Samsumgot pedig örülhetsz, ha max 200-ért eladod, inkább 150 a reális.
2023. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Nézegetni szeretnéd és eladni, vagy kényelmesen használni? Mert elég határozott érveket soroltál fel te magad is, az egyik mellett szinte kizárólag ilyeneket, a másik mellett pedig olyanokat.


Kizárólag technikai szempontok mentén lehet az iPhone jobban megéri, de szeretnél 5 évig használni egy telefont amit "kényelmetlen fogni", "fáj a kezed ha sokáig tartod", az általad használt programoknak csak alternatívája van, és még a billentyűzetet is borzalmasnak találod, amivel igen gyakran kénytelen leszel interaktálni?


Technikai szempontokon túl pedig elég nehéz más véleményére alapozni, pláne ha van saját tapasztalatod ami olyan amilyen. Hiába mondom én hogy nekem kényelmes fogni vagy használni valamit, ha a te kezedben is volt már és neked nem az.

2023. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
leírásod alapján S23
2023. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi elfelejtettem, hogy ez a gyk, a frusztrált prolik közössége xD itt csak sz.rdroidot szabad ajánlani, mert szétszednek habzó pofával, ha azt mered írni, hogy az iPhone minden téren jobb.
2023. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Mint iPhoneb.zi mondom hogy az S23-at vedd.Ha annyi ideje samsungos vagy, akkor inkább azt.

iPhoneból próbáld ki a 15 Pro maxot, az jobban le van kerekítve mint a 13 PM vagy a 14 PM.

Meg van iPhonera többféle billentyűzet is.

2023. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Ez a szebb ez, szebb az, annyira egyéni! Nekem ha már a külcsínre megyünk sokkal szebb 23U, szögletes, nagy kijelző, és a színek is nagyon szépek mind. Tokot is bármilyet tudsz rá venni, ha kell egyedi tervezésűt is tudsz kérni.
2023. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!