Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon akkumulátorának...

Okostelefon akkumulátorának töltése: melyik a jobb/rosszabb vagy ártalmas az akkumulátornak? Ha folyamatosan töltőn lenne vagy ha 70%-ot eléri (90%-ról) és 70% körül mindig töltőre lenne csatlakoztatva?

Figyelt kérdés

Nem szeretem, ha le van merülve 70% alá...

Igazából azt szeretem, ha 90%-on van.

Ez nem azt jelenti, hogy eddig így csináltam, de baja lenne, ha így csinálnám mostantól?


Tegnap volt egy áramszünet és pont eléggé le volt merülve az akku. Az ilyen esetektől tartok pl vagy ha épp lemerülő félben lenne, amikor el kell menni otthonról.


Murphy törvénye...


Várom a hozzáértők meglátását.



2023. okt. 20. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem 20 éves mobilod van, akkor van benne töltésvezérlő, ami elintézi helyetted az akkuval kapcsolatos teendőket, neked csak használnid kell, és amikor úgy tartja kedved, akkor töltőre dugod (vagyis egy tápegységre, ami ellátja energiával a telefon töltésvezérlőjét).

Az előző telefonom 4 és fél évesen adtam el, az is minden este gyorstöltést kapott, ha akarta, ha nem. Szóval úgy adtam el, hogy még kiváló kondiban volt az akkuja. A mostani 3 éves lesz, ez is ugyanazt a bánásmódot kapja, hibátlanhibátlanul működik. Lehet rugózni rajta hogy hány százalékos, de mindek? Működik és kész, erre építették, hogy használva és töltve legyen. Ha meg hibás az akku, a töltéses trükkök nem hozzák helyre.

Olyan védelmek vannak benne, hogy amikor lemerül és kikapcsol, akkor sincs nullára kisütve, hamarabb letiltja a védelem. Ezt okos emberek kitalálták, és nem mellesleg vagy ezerszer le van írva itt is a gyakorin.

2023. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
10-90 között legyen
2023. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Ténylegesen hozzáértők nem fognak válaszolni, mert az ilyen kérdéseknél mindig leugatnak és lepontoznak a félkegyelmű tiktok/youtube/hvgtechrovat/indextechrovat olvasgatásával/nézésével doktori fokozatott szerzettek.
2023. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

Kb én is 70%-nál teszem a töltőre.

1 éves teló, eddig semmi baja az aksinak, így hogy 70-100% közt tartom folyton.

2023. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%

Ha folyamatosan be van dugva, akkor 100 %-on leáll a töltés, de 99 esetleg 98 %-nál ráindít és ismét felnyomja 100 %-ra.

Ahogy mondani szokás, ez még az álmoskönyvek szerint sem jó ómen. Így nyíródnak ki a laptopakkuk is. (HP egyik ajánlása szerint inkább vegye ki az ember az akkut és félig töltve tegye el, ha nincs rá szükség.)

Az nem gond, ha csak reggel húzza ki valaki, addig még nincs ideje újraindulni.

Egyébként én mindig szerettem lemeríteni, amíg lehet, csak utána töltöm fel. Régi telefonjaim is máig élnek.

2023. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
A lítium-ion akkumulátorok(mint ami gondolom a telefonodban is van), 20-80% töltési szint között érzik jól magukat. Ha folyamatosan 80% fölé töltöd, és nem hagyod lejjebb merülni, az is baj, illetve ha 10-20% alá meríted az még rosszabbat tesz az akksinak.
2023. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

Tényleg ez a célja itt legalább egy vagy több alattomos sunyi alaknak, hogy profi szakembereket el kell üldözni, ezzel a gyerekes leminősítő játékkal és ez a szar oldal sem tesz ellene, hogy legalább választható lenne, ha én nem akarok minősítést egyáltalán.

Milyen alapon osztályoznak le, szar taknyosok, szakembereket?

Az üzemeltetők nem gondolnak arra, hogy így pont a hozzáértők menekülnek innen, ezért ilyen az oldal színvonala.

2023. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Én is azt javaslom, hogy inkább 20-80% között tartsd, így lesz a legjobb az élettartama.
2023. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
#5 Csak annyit tennék hozzá, hogy én másfél éve vásároltam egy új Fujitsu laptopot ami elég alapmodell és abban már úgy van a töltés, hogy nem indul be amíg 90% alá nem esik a töltöttség. Gondolom pont amiatt, hogy ne legyen rátöltve állandóan ha 100% alá esik egy picit.
2023. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj te nagy szervízmérnük úr, hogy olyan témákhoz szólsz, amiről se fogalmad, se tapasztalatod nincs.

Játszanád a nagy hozzáértőt, kb 0 tudással.

Hallgatni bölcsebb, mint lejáratni magad.

Senki ne hallgasson erre az alakra, csak bemeséli magának, hogy ért a dolgokhoz, de nagyon nem.

2023. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!