Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van nálam egy régebbi típusú...

Van nálam egy régebbi típusú okostelefon és amikor az akku 40% körül van, akkor kikapcsol. Ez mire utal, mit jelenthet? Azt, hogy nem jól mutatja és mégsem 40%-on van? Vagy ha jól mutatja és tényleg 40%-on van, akkor miért kapcsol ki?

Figyelt kérdés

Plusz ha bármi, ami a témához kapcsolódik és szerintetek fontos, az is érdekel.


Nem tudom, hogy hány éves a készülék, de megpróbálok utánanézni.



2023. okt. 22. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert már meg van pusztulva az aksi és hiába látja 40%-nak a telefon az akksi már nem bírja tovább és annyira leesik hírtelen a "töltöttsége", hogy a telefon kikapcsol. Tipikusan ez az akksik megpsuztulásának egyik tűnete.
2023. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1. Köszi. Ezt a készüléket jóformán csak zenehallgatásra használom és úgy jó hosszú ideig bírja.


Akkor szerinted mit tegyek, kb. 45 vagy 50%-nál csatlakoztassam töltőre? Vagy bármit tudsz tanácsolni?

2023. okt. 22. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha zenét hallgatsz és régi akár folyamatosan is maradhat a töltőn.
2023. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3. Egész este bírja töltés nélkül, úgy is, ha megy a zene, de most már jobban megfigyelem, hogy pontosan hány órán keresztül bírja.
2023. okt. 22. 20:29
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Valójában nem a töltöttség esik le (a tárolt töltésmennyiség nem tud ilyen hirtelen eltűnni), hanem egy ponton megnő a belső ellenállás, emiatt leesik a kapocsfeszültség, így nem bírja kiszolgálni a telefon nagyobb áramfelvételét.

Ha kivennéd az akkut, kisebb terhelésen még ki tudnád venni belőle a maradék töltésmennyiséget.

2023. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5. Nem értem, de köszi.


Megnéztem, 2017. 11. hó vége felé volt véve és üzembe helyezve.

2023. okt. 22. 21:02
 7/12 A kérdező kommentje:

Kikapcsolt állapotban 1 óra alatt töltötte fel 90-re.

Este tesztelem, holnap írok.


Addig is írjatok, ha van tanács.

2023. okt. 22. 21:19
 8/12 Szirty ***** válasza:
100%

"Nem értem, de köszi."


Akkor arra a kérdésedre hogy mit tegyél az az egyszerű válasz hogy cseréltesd ki az akkut benne.

Vagy használd így ahogy van vagy, dobd ki.

Kb ezek a lehetőségek.

2023. okt. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8. :) Köszi.


Ez lett a tesztelés eredménye: a #7-es hozzászólás megírásakor indítottam el a telefonon a zenét (ugye akkor volt 90%-on). Beállítottam a Battery Charger Alarmot, hogy akkor jelezze, amikor 50-ig merül - tekintettel arra, hogy 40-en már kikapcsol.


Ma délelőtt 9:49-kor jelzett, akkor érte el az 50-et.


Jó ez így, nem? (Ha neteznék rajta, akkor sokkal gyorsabban merülne, de ezt már megfigyeltem, ezért zenehallgatásra használom. Úgyis rengeteg zenét hallgatok.)


Azt nem tudom, hogy ebben az akkut egyáltalán ki lehetne-e cseréltetni, nem hiszem, hogy van hozzá alkatrész.

2023. okt. 23. 10:10
 10/12 A kérdező kommentje:
#5. Nem én pontoztalam le a hsz-odat.
2023. okt. 23. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!