Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért fikázzák annyian a sima...

Miért fikázzák annyian a sima iphonokat?

Figyelt kérdés
A Pro modellek ellen miért nincs akkora közutálat? Pedig azok sokkal drágábbak.
2023. okt. 23. 12:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Csomó ismerősöm mondja hogy az Apple telefon így sz@r meg úgy sz@r, de a PRO-t meg megvennék.
2023. okt. 23. 12:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szar, nekem sem volt iphoneom sosem, inkább egy ipadet vennék ha lehetne de ettől még szerintem az iphone is egy jó készülék, csak sokan ha valamit nem használnak, nincs is nekik meg jó az ami nekik van akkor a másik már tuti szar.
2023. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
70%
Nem jó ár érték arányú
2023. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Miért fikázzák annyian a sima iphonokat?"

Mert ahhoz nem kell sok ész, az a legkönnyebb, kritizálni.

2023. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert abból kispórolnak mindent amit csak lehet, még az előző generációs Pro modellek is sokkal jobbak tőlük általában.

De hozzátéve ez igaz az összes butított csúcstelefonra, legyen az bármely gyártó készüléke.(Samsung is hasonló stratégiával tereli a vásárlókat a csúcstelefonok felé)

2023. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a baja a simával, hogy könnyen kicsúszik az ember kezéből.
2023. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetlen valós és tényleg jogos objektív kritikát lehet szerintem a sima iPhone szériával szemben említeni: már a 12-nél is furcsán néztem, hogy 60 Hz, a 13-nál már kicsit ciki volt, a 14-nél röhejes, de hogy a 15-öt is képesek voltak kihozni 60 Hz-el, az egyenesen vicc. Mondom ezt úgy, hogy egyébként sima 13-masom van és marhára hidegen hagynak a Hz-ek, de ebbe most ne menjünk bele, mert parttalan vita, hogy van-e erre szüksége az átlag usernek egy telefonon.

Maga a felfogás és a termék paletta szemét pozícionálása zavar. Ha már egy 100 ezer alatti telefonban is 60 Hz fölötti képfrissítéssel lehet találkozni, akkor egy felső kategóriás modell esetén hogy lehet sokadszorra eljátszani azt, hogy kihagyjuk belőle?

Nyilván, tudom én hogy miért, hogy az emberek megvegyék a Pro-t. Csak most már sokadik évben az az érzésem, hogy nem azt csinálják, hogy terveznek egy jó alaptelefont és arra ráaggatnak plusz funkciókat, hogy legyen drágábban egy Pro. Valószínűleg az inkább itt az eljárás már régóta, hogy megtervezik az új telefont, ami egy Pro, aztán vért izzadva arról vakarásznak le dolgokat utólag, hogy legyen egy "olcsóbb" csali termék, de a végén a paraszt azért vegye meg a drágábbat.

Sokan tapsikolnak ennek a felfogásnak, mondván hogy milyen ügyes marketing húzás (ami amúgy nem igaz, kb. mindenki ezt csinálja minden termékével), de ez valójában csak a cégnek jó, a vásárlónak nem. Nagyon jó telefon mindig az alap iPhone is, csak hát az Apple abban érdekelt, hogy hiányérzedet legyen tőle és inkább menj a drágábbra. Most szerintetek mennyivel dobta volna meg a végfelhasználói árat az, ha belerakják az n+1-edik Samsung 120 (vagy 90) Hz-es kijelzőt a 60-as helyére? Ezer forinttal? Kettővel? Egy harmadik lencse szintén nagyjából ugyanennyit jelentene, csak akkor aztán már tényleg nem lehetne eladni a Pro-t.

2023. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert az összes érdemi újitást csak a pro és pro max modellek kapják meg.
2023. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg az inkább itt az eljárás már régóta, hogy megtervezik az új telefont, ami egy Pro, aztán vért izzadva arról vakarásznak le dolgokat utólag, hogy legyen egy "olcsóbb" csali termék, de a végén a paraszt azért vegye meg a drágábbat."



Végre valaki mástól is olvasom ezt, nemcsak én gondolom így ezek szerint. Nekem is totál az az elméletem, és szinte biztos vagyok benne, hogy ez így van, hogy az Apple valójában csak azért gyártja le a sima iPhone-okat, hogy lásd mennyivel sz.rabb a pro-hoz képest, alig 100 ezerrel olcsóbban. Ha önmagában látod, hogy 500 ezer ft egy pro, és nincs más a palettán, akkor sokallnád az árát. Ha viszont van a palettán 400 ezer forintért egy hulladék, amiből minden érdemi dolgot kihagynak, amitől mai standardnak megfelelne, úgy már azt mondja sok vásárló, hogy jó, megveszem akkor inkább a pro-t, ha már 400 ezret szán rá, rászán 500-at is.


Sőt, szerintem -és ezt már tech videósok is mondták- a sima 15-nek ugyanaz a kijelzője van, mint a pro-nak, mivel specifikációkban ugyanaz minden. Simán el tudom képzelni, hogy ezek vannak annyira sz.rrágók, hogy inkább szoftveresen kikapcsolják a simában a 120 hz-t, minthogy ezért két gyártósort fizessenek, hogy egyikbe 60 hz-st tegyenek, másikba 120-ast. Aztán ki tudja.

2023. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!