Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akiknek van pénzük félmillás...

Akiknek van pénzük félmillás Samsung meg Apple telefonra miért használnak mégis bóvli Aliexpresses tokot?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Mert az jobban tetszik, praktikusabb, és okosabbak annál, hogy a márkát nézzék
2023. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Mert magyarok
2023. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Sztem ez nem igaz mindenkire. Én pl storeban vettem a tokot és a fóliát is rá. Lakótársam és több barátom szintén.

Az viszont tény, h nem biztos, h a drága, bolti tok mindenkinek tetszik is. Pl mikor én vettem a telóm a storeban kb 3 féle tok volt össze vissza, ami nem csajos, vagy kinyitható volt. Na most ha az nem tetszik vkinek, akkor is azt vegye csak mert van pénze?

2023. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as válaszíróval egyet értek! Kérdező! Soha sem vettem tokot az Aliexpresses-ről! És igen meg veszem a fél millás telefont. A Tok-okról. Én a Tok-shop-ról veszem a tokokat.
2023. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
mert a pénzesség nem jelent automatikusan igényességet
2023. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egy iphone még nem jelenti azt, hogy valaki tényleg pénzes.

Nagyon-nagyon sokan részletre veszik meg, és még azt is gondot okoz kifizetni. Vagy ha a gyerek megkapta ballagásra, szülinapra, az nem jelenti azt, hogy neki van pénze, egyszeri alkalom volt, de mikor közli otthon anyukával, hogy kéne egy tok 6000-ért, akkor anyuka kiröhögi.

A másik: volt egy osztálytársam a technikumban, elég jóban vagyunk még most is, neki volt iphoneja. A szülei elváltak, az apja nem fizetett gyerektartást, az anyja egyszer évekkel ezelőtt megvette neki nagyszülői segítséggel. A szülők ellen végrehajtás van, és nemrég elárverezték a házukat. Elköltöztek valami pici településre, a szülők fizetését még mindig tiltják, mert maradt tartozás. A srác nem fejezte be a sulit, de nem is dolgozik. És mégis ha előveszi valahol a telefonját, te meglátod, és azt hiszed, milyen pénzes.

Nem minden a látszat, ezt meg kell tanulnod.

2023. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

néhány, egyedi eset nem szignifikáns - ezt meg kell tanulnod!


többnyire nem a legszegényebbek mászkálnak félmilliós telefonnal.

2023. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán inkább neked kéne megtanulnod, hogy a látszat nem minden.

Mint írtam, rengetegen részletre nyögik.

Pontosan ezért, hogy a hozzád hasonlók csak ennyit vegyenek észre belőle, hogy mi van náluk, és azt higgyék, gazdag.

Idővel rájössz, hogy az emberek hatalmas hányada próbál egy olyan képet mutatni magáról, ami nem valós. De ehhez élettapasztalat kell.

Ha kiírtál egy ilyen kérdést, tizen- vagy huszonéves vagy. Nem degradállak le, én is szwerintem már vagy 20 éve gyakorizok, volt hogy minden áldott este, mert nem volt életem. Mostmár csak több havonta tévedek ide pl egy betegség alkalmával, vagy több napos hosszú hétvégéken. Ma már egész más dolgok foglalkoztatnak, és mást is olvasok ki abból, amit látok.

Régen biztos nekem is az lett volna az első gondolatom, hogy jó neki, milyen gazdag. Ma már biztosan tudom, hogy a legtöbben csak szeretnének annak tűnni. Ha nem tetszik a válaszom, elfogadom, nem kötelező egyetérteni.

2023. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a fontos. Nekem pl. többszázezres telóm van, ruhát meg a kínaiban veszek, kajálni meg egy olcsó menzára járok.
2023. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mint ahogy a 6-os és a 8-as is írta nem minden a pénz! És az akinek iPhoneja van az sem biztos hogy gazdag! Én is kis jövedelmű vagyok. Alig több mint a nettó minimál bérből élek. Mind össze havi nettó 234000 Ft a havi jövedelmem. Ebből kell rezsit fizetnem és meg élnem is. És igen iPhone 15 Pro Max telefonom van. Amit részletre veszek az egyik hazai (Magyarországi) mobil szolgálatótól. És igen a részleteket még ki tudom gazdálkodni a havi jövedelmemből. Igaz éppen hogy, de ki tudom gazdálkodni. És mellette egy két szobás 53 nm-es Budapesti lakásban élek. És nincs banki hitelem. És igen 22 hónap alatt 562000 Ft-ot kell ki fizetnem az iPhone 15 Pro Max-ért ami havi 25545 Ft. + a havi előfizetési díj ami 11260 Ft/hó azaz 36805 Ft/hó. De mellette korlátlan mobil internet és korlátlan beszélgetés van benne. És ami a legfőbb vezetékes internetem és vezetékes telefonom nincs!
2023. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!