Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szeretném lecserélni Samsung...

Intertacska kérdése:

Szeretném lecserélni Samsung telefonomat valami kevésbé márkás kínai telefonra (pl. Xiaomi). Mit javasoltok, milyen tapasztalataitok vannak? Megéri? Nem romlik el hamar? Ugyanis nagyon olcsók ezek a telefonok.

Figyelt kérdés
Egy kicsit bővebben: Samsung Galaxy Grand Prime telefonom van, amit anno 40-50.000Ft-ért vettünk. Ugye a Samsung egy híresebb márka, nagyobb felárakat pakolnak a készülékeikre, és rájöttem hogy kínában vannak sokkal kevésbé híres márkák is, akik simán elérik a Samsung szintjét, csak éppen nem emelik meg sokkal azt árát a nagy jövedelem miatt. A barátaim is kezdenek ráébredni erre, és egyre jobban szaporodnak elfelé a kínai telefonok az osztályban és azon kívül, és mindenki nagyon jókat mesél róluk. Ugye a Gard Prime-ban 1GB RAM-hoz van 4x1,2Ghz, és 8GB ROM. Én 2 telefont néztem ki: a Lenovo Zuk Z2-t, és a Xiaomi Redmi 4 Prime-ot. Mit tudtok ezekről a telókról? Nem romlanak el hamar? Nem fagynak le sokszor? A teljesítmény és az UI jó? A másik kérdés: Honnan rendeljem meg? Árukeresőn az ismert magyar beszállítók hirdetnek, megvannak az árak. De kínában van ez az AliExpress, ahol mindens SOKKALTA olcsóbban kapsz meg, mert elvileg rögtön a gyáraktól rendelik. Erről mit gondoltok, mennyire megbízható ez?

2017. ápr. 18. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Huawei P8 lite-ot 36.000-ért kapsz. Az kínai,és szerintem egy elég jó telefon. Több ismerősömnek van. Az aksija is sokáig bírja. Remélem tudtam segíteni. :D
2017. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Én a P8 Lite-ot nem ajánlom, még az utódja a P9 Lite sem valami jó. Lite verziókat jobb kerülni.

( https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


A Vernee Mars jó választás lehet, csak most elfogyott Eustockon, ott 50 körül volt. Umi Iront még nézd meg, vagy Vernee Thor-t, esetleg valamelyik Xiaomi, 3gb ram alá szerintem nem érdemes menni, csak ha alap dolgokra használod(hívás, sms).

2017. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Keresgettem, és rátaláltam erre:

[link]


Ez szerintem a legjobb választás.

2017. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Amiket leírtál, szerintem azoknál jobb amit másik írtak, tehát ezek:


Huawei P8 vagy P9 lite.

2017. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

A P8 70 000 forint, a kérdező 50 000 körül keres telefont... [link]


A P9 Lite pedig 60 ezer és csak 2 gb ram van benne.

[link]

Szóval szerinted a drágább és gyengébb a jobb? (P9 Lite)


Egyébként Vernee Mars is szóba jöhet.

2017. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
"a kérdező 50 körül keres telefont" ez a mondat fogalmam sincs hogy került bele a mondatba...
2017. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
*írásomba😂
2017. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Trevor. ***** válasza:
Én egy Nexus 5X-ről váltottam Xiaomi Redmi 4 Prime telefonra és nem bántam meg, egyedül a kamerája nem az igazi, de amúgy sem fotózok olyan sokat. Na már most, a Grand Prime jóval gyengébb mindkét előbb említett telefonnál, így érdemes váltani róla. Én megvagyok elégedve a Xiaomival, UI (MIUI) is tetszik, bár elég memóriaigényes (a 3gb ramnak gyakorlatilag a felét megeszi alapjáraton). Nem sikerült még lefagyasztanom és nagyon gyors a rendszer. Részemről ajánlom, de inkább a ZUK Z2, 4GB ram és Snapdragon 820 elég erős kombó. Aliexpressen számolj rá a telefon árára 27% ÁFA-t.
2017. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ZUK Z2 a legjobb valasztas lenne, ha nem lenne ilyen irtózatosan gagyi. Szerintem túl vastag, a főgomb is undorító, és az, hogy egyetlen gomb van mindenre, és ilyen gesztusokat lehet beállítani, ez szerintem szörnyű. Meg a ZUI se tetszik. Szóval ezt nem akarom.
2017. ápr. 24. 16:22
 10/13 A kérdező kommentje:
AliExperessen találtam Samsung S6-ot 70.000Ft körül. Eredetinek túl olcsó, klónnak viszont túl drága. A kommentek elég pozitívak. Megrendeljem? Milyen megbízható lehet egy 70K-s S6? Elképzelhető hogy ennyibe került legyártani és a 120.000-es ar csak a felár miatt van?
2017. ápr. 24. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!