Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor megjelenik egy iPhone Pro, és Pro Max, akkor rögtön készélet hiány lép fel?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amikor megjelenik egy iPhone Pro, és Pro Max, akkor rögtön készélet hiány lép fel? Idén 2023-ban 2023 szeptember 22.-én jelent meg az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max. Legalábbis hivatalosan. De mindenütt 6 - 8 hetes várakozás van. Legalább is az Apple hivatalos oldalán sokáig 6 - 8 hét volt írva, hogy kiszállítsak, az adott modellt. Most ma 7 - 10 munkanapot ígérnek. A Telekomnál pedig hol van, hol nincs készleten. November 2-án volt készleten a Telekomál, és akkor november 2.-án meg is tudtam rendelni. Igy tegnap 3.-án meg is kaptam. De ma (november 4.-én) már megint készlet hiány miatt, nem kapható a Telekomnál! Én is 2023 szeptember 22.-óta egészen 2023 november 3.-ig kelletett várnom, hogy a kezembe vehessem az iPhone 15 Pro Max-ot? Most akkor meg jelent szeptember 22.-én vagy sem? Vagy csak november 3.-án jelent meg? De a fő kérdés, még mindig az hogy miért van az iPhone Pro és Pro Max körül szinte minden évben készlet hiány. Emlékszem tavaly 2022-ben is a 14 Pro és 14 Pro Max-ok körül is volt készlet hiány. Miért nem tud az Apple annyi telefont le gyártani előre, ami a várható vásárlói létszámot ki elégíti? Miért kell minden ősszel heteket vagy akár másfél két hónapot is várni arra, hogy a vásárló a kezében foghassa a legújabb Pro és Pro Max-ot? Valaki tud erre a jelenségre ésszerű magyarázatot? Igen jelenleg már meg kaptam az iPhone 15 Pro Max-ot. És egy iPhone 14 Pro Max-ot cserélek le iPhone 15 Pro Max-ra.

#Apple #iPhone #Pro Max #Apple iPhone 15 Pro Max
nov. 4. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Túlkereslet
nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy annyi a megrenedlés vagy üzleti taktikarol is lehet szó, hogy megjobban vaja az uj keszüléket, tűkön ülve kapd meg es akkor megnagyobb örömöt fog okozni es ez elraktarozodik tudat alatt, hogy ezt ujra megeld ujra es ujra rendelni fogod az ujabbnal ujabb kütyüket.
nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Bazz... tele ment a szemem prómaksszal.
nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak az ájfón pró maxszal van ez. Nem láttad mi volt a Pléhsztésönnel? Éves várólisták voltak. Meg a Samsung S szériánál is ugyenez van, csak ott nincs ekkora felhajtás belőle. De autóknál is ez van... sőt....... bejelentik 2021-ben, megrendeled, kifizeted és kapsz egy igérvényt, hogy majd 2025-ben leszállítják - vagy nem.
nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem gyártanak/rendelnek annyit előre. Úgy vannak vele, h a vevő fog várni, de ha rajtuk marad a készlet az bevételkiesés.
nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes tavaly is ugyan ez volt. De még érdekesebb, hogy a sima iPhone 15 és az iPhone 15-ből nincs készlet hiány. Csak a 15 Pro és Pro Max-ból. Ugyan ez volt tavaly a 14-es szériából is. A 14-esből is a 14 és 14 plus-ból nem volt készlet hiány csak a 14 pro és pro max-ból volt készlet hiány. Minden évben ugyan ez. Heteket kell várni a Pro és Pro Max változatokra. Egyébként ami hozzám került iphone 15 pro max az a rendszer infója szerint 2023 októberében, azaz a múlt hónapban lett le gyártva. Vagyis még 2023 szeptember 22.-én az iPhone 15 pro max hivatalos megjelenése napján még le sem gyártották! Ami felettébb érdekes és furcsa! Mert ugye a 15 Pro Max az ki írja a gyártás idejét is már. Szóval érdekes!
nov. 4. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert szted a megjelenés azt kellene, h jelentse, h az összes le van gyártva? Ki tudja előre megjósolni, h mennyit vesznek majd? Megsaccolják tól-ig és első körben legyártják a minimum darabszámot. Közben látják a keresletet, esetleg az első széria hibáit, amit javítanak és ez alapján folytatják vagy éppen szüneteltetik a gyártást.

A PS5 mizériát nem keverném ide. A sony csak kicsit később akarta piacra dobni az új generációt, csak az xbox megjelenés miatt nem tudtak tovább várni és így súlyos lemaradásban volt a gyártás az kereslethez képest. Plusz erre jött rá a covid utáni alkatrészhiány is. A kettő faktor együtt adta azt, h bő 1 évig vicc kategória volt beszerezni normál áron egy ps5-öt.

nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Mint ahogy a kettes írta, nagyrészt marketing. pl más készülekéknél nem jellemző ilyen.
nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2-es és 8-as válaszíróknak. Az Apple 2023 szeptember 15.-én jelentette be az iPhone 15-ös szériát, és 2023. szeptember 22.-én jelentek meg az iPhone 15-ös szériák. Legalábbis hivatalosan. Tehát 2023. szeptember 15.-től egészen 2023. november 3. péntekig kelletett nekem várnom az iPhone 15 Pro Max-ra. Azaz másfél hónapot. És még ki tudja mennyien várnak iPhone, 15-re hogy meg kapják? Egyébként az iPhone 15 Pro Max ki írja hogy mikor gyártották. Nálam az iPhone 15 Pro Max csak annyit ír hogy: 2023 október-berében gyártották.
nov. 5. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!