Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha otthon kicserélem a kijezőt...

Ha otthon kicserélem a kijezőt a telefonomban, akkor a face ID megmarad?

Figyelt kérdés
iPhone XS Maxom van. Felszerelésem megvan, de kijelző adatmásolóm nincs. Ha szépen átszerelem a Face ID-t a másik kijelzőre, akkor fog működni? Mert olyat hallottam, hogyha idegen kijelzőt teszel a telefonba, akkor letiltja a face ID-t.
nov. 9. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A FaceID az alaplaphoz van kötve, nem fog működni.
nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a FaceID-t, de a kijelző elektronikáját is át kell szerelni, különben dobálni fogja a telefon a hibaüzenetet hogy nem eredeti a kijelző.
nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, ha jelzi, hogy nem eredeti a kijelző, az a lényeg, hogy menjen. Tartalék - másodlagos telefonnak használnám.

Tehát akkor az nem elég, hogy a Face ID-t átrakom a másik kijelzőre...

Rendes szervizben meg alsóhangon 75 ezret elkérnek, én meg annyit már nem akarok rákölteni, mivel már volt cserélve ugyanennyiért a kijelző, de megint berepedt a panel, és nem ad képet.

Netről véve meg 20.000-ért ki tudnám cserélni: [link]

nov. 10. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog működni.


Néztem youtube-on olyan videót, hogy emberünk vett két ugyanilyan iPhone-t, majd cserélgette a dolgokat bennük (egyikből a másikba)


10 esetből 9-nél anomáliák jelentkeztek.

nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos - vagy nem sajnos? - ma már minden gyártó igyekszik ellehetetleníteni az otthoni szervizelés lehetőségét.

Pl DJI drónoknál hiába cseréled ki a kamerát ha letört, nem mész vele semmire, mert a gyártó rendszerében frissíteni, párosítani kell a cserélt kamera sorozatszámát a drónhoz. A gyártó szervizes felületéhez meg nem annyira egyszerű hozzáférész kapni.

Az Applenél emellé még hozzájön a biztonság. Azért van az alaplap és a faceid hardvere párosítva már a gyárban egymáshoz, hogy ne lehessen visszaélni a faceidvel, touchidvel és ne lehessen egy idegen eszközre belépni velük. Nem sok értelme lenne ha a hardverek cserélgetésével kijátszható lenne a rendszer.

Ez olyan lenne mintha az otthoni ajtózárnak kivül lenne a csavarja és ha viszel egy csavarhúzót meg egy másik zárbetétet, akkor zárcsere után be tudnál menni...

nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Az alaplap és a faceid párosítva van egymáshoz"

De a FaceID maradna a régi...

nov. 10. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!