Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem kapcsol be a telefonom,...

SBalazs3000 kérdése:

Nem kapcsol be a telefonom, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy régi galaxy s5 telefonom, amit már jó ideje lecseréltem éppen azért, mert nem kapcsolt be. Most újra megtaláltam és valahogy életre akarom kelteni ha lehetséges. Én akksi hibára gondolok, de nem vagyok benne biztos hogy ha egy újat veszek, azzal megkldódna a probléma. Nektek van valami jó ötletetek?

2023. nov. 19. 23:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, ha ferqkom tölteni sem kezd el tölteni
2023. nov. 19. 23:49
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha bedugod, egyáltalán nem jelez semmit?

Mióta volt használaton kívül? Töltötted ez idő alatt? Ha nem, mélymerült az akksi, magyarul kuka. A telefon még jó ha előtte is jó volt, de hogy megéri-e venni egy ki tudja hány éves raktárban álló akksit egy régi telefonba? Hááát...

2023. nov. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.

Az akksis eszközöket kb 50%-on érdemes eltenni, mivel 100%- körül gyorsabb a degradáció a magas akkufesz miatt, 20% körül meg hamar lemerül, és ha annyira leesik a feszültség, az eszköz töltésvezérlője nem fogja elkezdeni a töltést. Vannak esetek amikor még vissza lehet hozni egy mélymerült akksit, de a sikeresség függ a mélymerült állapotban töltött időtől, az akksi előzőleges állapotától, de minden esetben gyengébb akksit fogsz kapni.

2023. nov. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Dugd rá töltőre és hagy 1-2 órát. Ha túlmerült az akksi, akkor ennyi idő alatt talán felveszi a töltést. Ha nem, akkor végleg kuka az akku, cserélni kell.

Ne hagyd magára! Ki tudja mi történik az akkuval... lehet kigyullad.

2023. nov. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

"Dugd rá töltőre és hagy 1-2 órát."

Ha úgy rakta el, hogy nem kapcsolt be, azóta nemigen töltődött fel magától. Sőt, az önkisülés is dolgozik.

De a cellára közvetlenül rá lehetne tölteni, ha tudná hogyan kell, de nem tudja.

Erre az esetre ezt tudom ajánlani:

[link]

2023. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Látom nem értesz hozzá, csak nyomod a vakert.

Akkor mégegyszer: Rá kell dugni a telefont az adapterre és várni. Ha az akku nem teljesen halott, akkor szépen lassan a töltő (ami a telefonban van) elkezdi tölteni és miután elért egy bizonyos feszültséget, akkor be lehet kapcsoln (vagy talán be is kapcsol magától) a telefont.

Ha annyira halott az akku hogy nagyon, akkor néhány órás töltés után sem fog bekapcsolni.

Hidd el hogy a töltő is a cellára tölt rá közvetlenül. Tudom mire gondolsz, de azt nem ajánlom hogy a cellára direktben ráköss valami amivel átvered a töltő elektronikát. Elég nagy tüzet lehet így csinálni.

2023. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Amikor az akku 2,5 V alá merül, az akkuba integrált védelmi elektronika (BMS) lekapcsol.

Ha elkezdjük tölteni, de nem indul a töltés, a BMS akkor is átengedhet minimális, kímélő áramot, ami lassan 2,5 V fölé emelheti és a töltés elindul.

Még itt is lehet egy lépcső, de ezt már a telefon intézi, hogy mmondjuk 2,9 V-ig csak csökkentett árammal tolja.

Hogy a töltést a telefonnal oldjuk meg, vagy más, szabályos töltővel, az mindegy lenne, de káros táppal nem szabad, illetve laikus butaságok is vannak.

Mindennek tetejébe egy túlmerült akkuban elvileg képződhetnek zárlatot okozó kristályok, kérdés, mekkora eséllyel. Ha valaki nagyon fél, ez is képezhet gátat.

Továbbá ezen akkuk degradációja hosszú raktározás esetén 50 %-on minimális, amikor a lítium ionok egyformán oszkanak el az anód és katód felületén. Alatta vagy felette sem "érzi jól magát", mert erősödik egy szigetelő réteg keletkezése, vagy az anódon, vagy a katódon.

2023. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis oszlanak és mondjuk.
2023. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért vettem másik telót még anno, mert sehogy nem akart bekapcsolni. Akkor is csináltam azt, hogy felraktam töltőre több órán kersztül, de se nem kapcsolt be, se nem jelezte hogy töltött volna. Több töltővel és kábellel is próbálkoztam.
2023. nov. 20. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!