Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett a telefonom és...

Vízbe esett a telefonom és nem kapcsol be, meg lehet még menteni? Olyan írjon aki ért ehhez.

Figyelt kérdés

Szóval beleejtettem egy kis tóba a telefonomat. Kiesett a táskámból. Elég zavaros volt a víze és sok benne az ásványi anyag is.

Ki tudtam szedni kb 2 perc alatt, utána még működött, sajnos kikapcsolni próbáltam de nem tudtam. Utána 10 percig ki be kapcsolt utána semmi.

Hazavittem, szétszedtem, 80 százalékos alkoholban megtisztítottam, volt korrózió az akkumulátor csatlakozón, azt az alkohollal letisztítottam egy kis ecsettel, légkeveréses sütőben 40 fokon, tehát sütés nélkül 1 óráig szárítottam, majd összeraktam de a telefon nem reagál.


Xiaomi redmi note 10-ről van szó.

Mivel teljesen ki lett szárítva, és így sem reagál, valószínűleg tönkrement benne valami. Már nincs rá garancia.

El fogom vinni szervízbe, de a szervízek tudom, hogy beveszik a cuccokat aztán mindenfélét ígérnek és van hogy fél év után kapod vissza és a javítás többe kerül mint maga a telefon.


Úgyhogy lehet nem is vesződök, egyszerűen veszek egy másikat. De jó lenne ezt megmenteni azért.


2023. febr. 21. 00:16
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Ha a telefon vízbe esett, a legfontosabb, hogy ne próbálja bekapcsolni, mert ez további károkat okozhat. Azonnal vegye ki a telefont a vízből, és törölje le a nedvességet egy puha kendővel vagy papírtörlővel. Ezután a következő lépéseket javasoljuk:


Távolítsa el az akkumulátort, ha lehetséges, és hagyja száradni a telefont legalább 24 órán át.


Ha az akkumulátor nem eltávolítható, hagyja a telefont kikapcsolva, és ne próbálja bekapcsolni, amíg teljesen megszárad.


Ha a telefont sósvízbe vagy más folyadékba merítették, öblítse le a telefont tiszta vízzel, hogy eltávolítsa a só- vagy más anyagmaradványokat, majd hagyja megszáradni.


Ha a telefon száradás után sem kapcsol be, próbálja meg csatlakoztatni egy töltőhöz. Ha semmi nem történik, a telefon javításra szorulhat.


Ha a fenti lépések nem segítenek, javasoljuk, hogy vigye el a telefont egy szakemberhez, aki segíthet a mentésben vagy a javításban.

2023. febr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Te jó isten... Alkohol, sütőben egy óra, kalapáccsal nem verted esetleg?


Szétszedheted, aztán hagyhatod akár HETEKIG száradni, hátha. De szerintem ezt már kinyírtad.


Vegyél új telefont. Lehetőleg vízállót...

2023. febr. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Alkohollal mosták le a laptopomról is a korróziót amikor azt vízbe ejtettem.

Ott csinálta előttem a szervízes.

A sütő meg légkeverésen volt kb 40-50 fokon, ekkora hőt a telefon egy napsütéses napon is kap, sőt szerintem akkor a fekete üveg felmelegedhet akár 80-100 fokosra is. Furán hangzik, hogy sütő, de nem ártottam vele neki.

Hagyom még száradni, most rizsbe tettem. Aztán megpróbálhatom tölteni is, de szerintem esélytelen.

2023. febr. 21. 00:55
 4/22 anonim válasza:
Ne rakd rizsbe csak beleragad a töltő nyílásba aztán lehet tisztíttatni, hagyd száradni egy napot és ha úgy sem működik akkor egy szervizesnek mindenképp látnia kell.
2023. febr. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp elviszem szervízbe, csak félek attól, hogy lehúzás lesz belőle. Bevizsgálási díjat kérnek meg hetekig lefogják a telefont. A végén meg (én úgy látom) úgyis alaplap csere lesz belőle mert szerintem az akkumulátor elégette. (szerintem) az meg majdnem annyi lesz mint maga a telefon.

Szóval ezért kérdezem, hogy ha valaki ért hozzá, minek nézek elébe? Illetve mennyi eséllyel javítható egy ilyen vízkáros telefon ha kiszáradva sem működik?

2023. febr. 21. 01:08
 6/22 anonim ***** válasza:
Érdemes a legrosszabbal számolni. Láttam már pár beázott okostelefont, nem ritka az égési nyom az elázott áramkörökön, szóval még a tóban elkezdődhetett végzetes folyamat.
2023. febr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A neten több telefonnal töltött teasütemény receptje is megtalálható. Nem mind egyforma finom.Próbáltad már sózni is? Esetleg bors vagy szegfüszeg hozzáadásával megbolondítani?
2023. febr. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Mondhatnánk méltó módon az esetről 'telefön eau de waste' lett belőle, ahogyan a francia mondja... De ez nem csönget már -igaz nem is villamos-.. alkalmas pl. levélnehezékként szeles időben a használatra. Legközelebb jobban kell rá vigyázni!
2023. febr. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

" csak félek attól, hogy lehúzás lesz belőle. "

Ja, ez ellen nincs garancia.

"Bevizsgálási díjat kérnek meg hetekig lefogják a telefont."

Nyilván, te sem csinálnád ingyen, és tolnád félre a fizetős munkákat azonnal.

" A végén meg (én úgy látom) úgyis alaplap csere lesz belőle mert szerintem az akkumulátor elégette."

Az vezetőképes ionokat tartalmazó folyadék és az akku szolgáltatta feszültség hatására olyan helyeken is áramok indulnak, ahol szárazon nem. Ezek alkalmasak a panel réz sávjainak elgalvanizásására, azaz réz szulfát formájában átvándorol egy másik helyre a készülékben, ezt láthattad az akku csatlakozónál amit korrózióként jellemeztél. Ha ez nem is csinál zárlatot, de szakadást mindenképpen.

" (szerintem) az meg majdnem annyi lesz mint maga a telefon."

Hogy mi mennyibe kerül, az nem attól függ hogy jogosnak érzed-e a költségeket azért, mert te 'csak' beleejtetted 2 percre a halak közé.

"Szóval ezért kérdezem, hogy ha valaki ért hozzá, minek nézek elébe? "

Annyira senki nem ért hozzá, hogy itt a gyakorin keresztól diagnosztizálja és beárazza neked a javítást, természetesen garanciával, mert az is rosszul esne neked ha nem maradéktalanul javulna meg véletlenül.

"Illetve mennyi eséllyel javítható egy ilyen vízkáros telefon ha kiszáradva sem működik?"

A lottón is van esély nyerni, ebből indulj ki. Még akár az is meglehet, hogy jobb lesz mint új korában. Pl. matematikailag annak is megvan az esélye, hogy egy nyomdát felrobbantva a szétrepülő és lehulló betűkből összeáll a Biblia.

2023. febr. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Alkohollal mosták le a laptopomról is a korróziót amikor azt vízbe ejtettem."


Nagyon úgy tűnik, hogy nálad gyakoriak ezek a "elektronikai tárgyak vízbe ejtése" jelenségek.

Minimum IP68 védelemmel ellátott eszközöket vegyél. Bár nem tudom például laptop-ból van -e ilyen és mennyivel dobja meg az árat.

2023. febr. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!