Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért tartják az Iphone-ok...

Miért tartják az Iphone-ok jobban az árukat, mint az androidos telefonok?

Figyelt kérdés

nov. 21. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert az android mindig is csak a 2. volt és az is fog maradni.

Nincs az az android, ami ne laggolna, ne akadna rendszeresen.

Egy android működéséhez hihetlen energia, memória kell, hogy elfogadható, ismétlem elfogadható szinten működjön.

nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Morzsi007 ***** válasza:
58%

Talán tovább használható, mivel idővel stabilabb maradhat a működése. Ezzel nem azt mondom, hogy a droid használhatatlan 5-6 évesen, főleg a drágább modellek, de ott vannak olcsóbb típusok is, ami ennyi év után már nagyon kevés a normál működéshez.


Nem egy iphone van/volt a családban, ami 8 éves és használatban van, napi szinten.

nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Morzsi007 ***** válasza:
47%
Azzal egyetértek az első válaszolóval, hogy erősebb hardvert igényel az android, mint az ios, ráadásul az utóbbi kevesebbel is beéri. Hardveresen mindig az aktuális iphone erősebb, mint az android, meg akár egy év múlva is, ha a nyers számításokról van szó. Ez a különbség hatványozódik az évek során, ezért hamarabb éri el az androidos mobil a végét. Ez miatt is tarthatja jobban az árát az iphone.
nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom. Én azt látom, hogy aki rá van kattanva a telefonokra, akár iPhone-ja van, akár Samsung, mindenképpen cserélik a telefonjukat kb. 2 évente. Úgy hogy a korábbi még ugyanúgy használható.

Én kb. 5 évente cserélek. Addigra van már olyan az újakban, ami a korábbiban nem volt és amiért jobb az újat használni.

Szerintem az iPhone a márka miatt drágább, nagy a márka presztízse, így sokan, azok is, akiknek nincs pénzük, megvesznek egy használt iPhone-t, akkor is, ha használt, akkor is, ha vehetnének jobban más márkából.

nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
55%

Magyarországon van egy (nem túl okos, gyakran tróger) réteg, akik azt képzelik, hogy többnek látszanak egy iPhone-tól, ami önmagában is árfelhajtó hatású, még a használt kacatokra is.


Meg a gyártó részéről is van egy ügyes marketing. Ha olcsóbban adnák, akkor is keresnének rajta, de mesterségesen magasabb szinten tartják az árat, hogy a köztudatban növeljék a tekintélyt, ami az átlag felhasználó számára nem is jelent különösebb használati értéket.

Sokan be is szopják.

nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Morzsi007 ***** válasza:
38%

Kedves Mérnök úr!

Lehet van pár tróger, de nehogy azt mondd, hogy azok miatt annyi az ára, amennyi. Nem csak Magyarországon, hanem máshol is jobban tartják az árukat az almás telefonok. A Samsung legdrágább mobilja 800E körül mozog, aztán egy élesebb körömmel felhasítod a drága belső kijelzőt. Szerinted nincs túlárazva? Hagyjuk már ezt.

Van, aki élből utálja az Apple-t, vagy konkrétan az iphone-okat, Te pont ilyen ember vagy. 😬 Szóval nem a trógerek miatt tartja az árát véleményem szerint.

nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

6: Te meg a Samsungokat utálod élből? :D

Nekem egy olyan Samsungom van, ami nagyon messze van a 800 ezertől és semmi baja a kijelzőjének meg másnak sem. Sőt, soha egyik korábbi telefonom (többféle márka) kijelzőjét se hasítottam fel a körmömmel, meg mással sem :D

nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Morzsi007 ***** válasza:
34%

Én nem utálom a Samsungot, se a droidot, miért utálnám, csak nem szeretem, nem úgy, mint a legtöbb droid júzer, aki utálja az iphone-t, pedig nem ártott nekik. 😁

Segítek kicsit, a Foldra gondoltam, aminek puha a kijelzője, nem mint a többinek. Olyan, mint régebben a rezisztív kijelzős mobiloknak.

nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
8: Érdekes, nekem meg egy ideje Android van és nem utálom az iPhone-t. Meg mást sem.
nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Morzsi007 ***** válasza:
0%
Ennek örülök. 👍
nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!