Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » ESim-el tudok telefonálni,...

Himre20 kérdése:

ESim-el tudok telefonálni, sima (fizikai) SIM-el pedig nem, miért?

Figyelt kérdés

Ahol élek, nem igazán van térerő, legalábbis a házba nem jön be. Ezt egy jelerősítő beszerelésével igyekeztem megoldani, ami részben össze is jött.


Azért csak részben, mert noha a mobilnet jön rajta és SMS-ezni is tudok, hívásokat sajnos se fogadni, se indítani nem tudok... legalább sima SIM kártyás telefonnal.


Pár napja egy barátom telefonjával ez is zökkenőmentesen ment. Ez egy iPhone 13 volt, amiben telekomos eSim volt.


Mi lehet a különbség, a kettő SIM között, ami miatt neki sikerült, illetve, hogyan tudnám Ugyanezt az eredményt én is elérni?


(Kicsit komplex a kérdés, de remélem, hogy valaki okosabb, mint én.)


A válaszokat előre is köszönöm!



nov. 27. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A jelerősítő minden bizonnyal csak a 4G-t sugározza, amin a mobilnet és SMS működik, de a hanghívás alapból nem, ott visszaváltana a telefon 3G-re vagy 2G-re, de ez nem jön be. Az esim már tartalmazza a VoLTE-hez szükséges adatokat (a fizikai is tudja amúgy, ha kicserélteted talán jó lesz), így az már tud a 4G-n is hívást bonyolítani. Amúgy a szolgáltató engedélyezte a jelerősítő használatát? Mert a mobil frekvenciákon te nem sugározhatsz, amit csinálsz jó eséllyel illegális.
nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sim kártyának ehhez semmi köze.

Valószinüleg az ájfónon be volt kapcsolva a wifi hívás. Vagyis nem a mobilhálózaton történt a hívás.

Pedro elmondja hogyan működik: [link]

nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Két telefon közt is nagy térerőkülönbség lehet. Volt cégemnél, Pákozdon rettentő rossz volt a csarnokban a térerő. Ott csak a 20-asnak (akkor Telenor volt) tettek fel jelerősítőt, de attól még én a 30-assal nem tudtam használni, szóval ezek nem univerzálisak, hogy minden hálózathoz jók. Ezen felül akkor egy Huawei P9-esem volt, amivel azért tudtam telefonálni, és korlátozottan netezni. Viszont mikor lecseréltem egy Samsung A50-esre, annál a net szinte a csarnok teljes területén felejtős volt, sőt még telefonálni se tudtam mindenhol, annyira gyenge volt a vételi képessége.
nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!