Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért így csinálja a képet az...

Miért így csinálja a képet az iPhone 15? (Kép linkelve)

Figyelt kérdés

Nemrég cseréltem le a régi, törött Xs telefonomat egy 15-re. Hosszú távra szoktam venni, ezért is ez tűnt a legjobb választásnak.

Viszont a kamerával, vagy inkább az utólagos “megmunkálásával” nem vagyok kibékülve, jobban mondva konkrétan idegesít. A kamerában előnézetben tökéletes minden, az élesség, a színek, pontosan olyan, mint amilyennek élőben látja az emberi szem, tükör. Miután megcsinálom a fotót túl kontrasztos lesz, szürke, pixeles. Tárgyaknál vagy természetfotónál még el is megy, de portréknál, emberek fotózásánál vállalhatatlan. Ugyanerről panaszkodtak páran tiktok videókban, de lehurrogták őket, mondván nem tetszik a valóság, a bőrhibák és csak túl élethű. Én tapasztalom magamon is, hogy teljesen elrontja a kész képeket, akárkiről készítettem eddig képet, a kijelzőn először tükör minőség volt, a kész képen pedig már szürke, szemcsés, mintha beteg lenne az illető 😅egyáltalán nem úgy néz ki a valóságban.

Itt egy példa kép rólam, jobb oldali a képernyőkép direkt a kamera appról, rendesen látszanak a bőrhibák is, minden teljesen reális, ahogy a valóságban kinéz… bal oldali az elkészült kép, a bőrhibák mellett rendesen szürke, szemcsés és sötét az egész, az árnyékok kifejezetten ki vannak emelve( főleg szemnél és ráncoknál borzasztó hatása van)

Nem vagyok egy telefon guru, nem értem miért kell ennyire módosítani a kész képet. Ki tudom ezt valahogy szedni?

[link]


nov. 28. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A kamera beállításain próbálj meg változtatni. De egyébként nekem is ilyen az iPhone 15 Pro Max-om. Majd jön egy újabb IOS frissítés rá. Várhatóan még a héten. Egyébként a mobil telefon sosem volt művészi fotózásra alkalmas! Ezt tudomásul kell venni! Művészi fotózáshoz külön fotó / kamera gép kell! A telefonban lévő kamerák meg csak általános fotózásokra van ki találva. Ráadásul az Apple már nem is igazán fejleszt a kamerákon.
nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam állitgatni de nincs változás.

Félre értettèl, én nem művészi képeket akarok, hanem csak élethű fotókat… ahol úgy néz ki az ember amilyen valójában. Az Xs telefonommal nem volt ilyen probléma, normálisan tükrözte vissza a valóságot a kèp, persze nem volt ennyire tiszta, jó felbontású.

Én csak annyit akarok, hogy úgy készítse el a képet amilyennek látom a kamera app-ban.

nov. 28. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Beállítások -› Kamera -› Fotografikus stílusok

Itt nincs valamelyik beállítva véletlenül?

nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illetve a Kamera appon belül is lehet állítani a fotografikus stílusokat és a szűrőket. Nincs valamelyik bekapcsolva?

[link]

A kis nyilra koppintva (vagy felfelé húzva a képernyő közepénél) az exponáló gombnál megjelenő ikonok között találod

A Beállítások -› Kamera -› Beállítások megőrzése -› Kreativ vezérlők-et kapcsold ki, így mindig alaphelyzetbe állítja ezeket.

nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ötlet:

Próbálj ki több fotós appot is.

Halide például

[link]

insta, tiktok, stb appokat amik használnak kamerát és készíts ezekkel is felvételeket és hasonlítgasd össze, hogy tényleg a gyári kamera app vacakol-e.

nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!