Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudom meg, ha egy...

Honnan tudom meg, ha egy mobilnak felpuposodott az akksija?

Figyelt kérdés
Kihajitottam nemrég egy Samsungot, még azt a fajtát, aminek szétszedhető volt a hátlapja. Sokáig nem használtam, elővettem mondván családba valaki rokonnak odaadom, erre nézem, hogy fel van puposodva az akksija. Semmi előjele nem volt, fel is töltöttem, működött is. Ugye ez nem játék, eldurranhat a zsebbe is, meg a ház is szénné éghet egy ilyen hulladék miatt. Adott a kérdés, hogy egy mai telefonnál erről honnan értesülök? Miután a mocskos gyártók már nem szétszedhető telefonokat árulnak, honnan tudom ellenőrizni a telefon akksiját, hogy nincs e szétfőve? Ha felpuposodna előbb széttöri a kijelzőt vagy a hátlapot? Esetleg felgyullad a ház vagy mi a jele?

dec. 1. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Leírtál mindent, tudsz mindent. Amíg nincs baja, addig nincs látható elváltozás.
dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ezeket látod, akkor már érdemes cselekedni :)


[link]

[link]

dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első válasza kb semmit se ér. Pont ez az, hogy nem tudok mindent, ezért kérdezek.


#2 magyarul ez nem alattomos módon pukkan szét, hanem előbb mindenképp szétcseszi a telefonom, és látni fogom hogy sz.r mielőtt elfüstölne?

dec. 1. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a mai telefonok úgy vannak összerakva, hogy semmi hely nem marad benne az akku körül. Vagyis ha az akku felpuffad, akkor valamit arrébb fog nyomni hogy elférjen. Úgyhogy biztos lehetsz abban, hogy egy mai okostelefonban felpuffadó akksit észre fogsz venni.

De a technokol ragasztóhoz hasonló illat is árulkodó lehet.

dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem bro, csak te is próbáld megérteni, hogy nekem mi a problémám, szóval mindenképp előbb felpuffad és szétnyom valamit, amit nyilván észreveszek, vagy esetleg van, hogy előbb kicsit puffad, amit még alig venni észre, és aztán szétrobban az egész akksi?
dec. 1. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
bro?
dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" előbb felpuffad és szétnyom valamit, amit nyilván észreveszek, vagy esetleg van, hogy előbb kicsit puffad, amit még alig venni észre, és aztán szétrobban az egész akksi?"

Igen. Ezek lehetségesek. És mi innen nem tudjuk szabályozni melyik legyen.

dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó akkor a következő a kérdésem: ha magyarul életveszélyes használni egy telefont, mert bizonyos idő után az akksi megfő, amit lehet észre sem venni, csak szétpukkan a kézben pl, akkor az EU. miért nem hoz jogszabályt, hogy csak szétszedhető telefont lehessen gyártani, amibe a mezei user is kicseréli az akksit és tudja ellenőrizni? Bezzeg az usb-c-be bele tud szólni, hogy hú környezetvédelem, ne legyen 600 féle csatlakozó, mindenkinek ezt kell használni, amivel konkrétan egy gyártónak beleszólt az üzleti politikájába és emiatt kellett átterveznie az egészet. Az meg persze nem gond, hogy egy mai telefon sokkal nehezebben szerelhető, épp ezért hamarabb dobják kukába, ha valami baja van stb. Ez a környezetvédelem.....
dec. 2. 06:33
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nyitott ajtón próbálsz betörni "bro", de sehogy nem leszel beljebb.

[link]

Felfúvódó akku nem jelent várható tüzet, sőt...

Amikor kigyullad, annak két előfeltétele van:

- Legyen jól feltöltve (tudjon elegendő áramot leadni).

- Keletkezzen a belsejében egy kis átvezetés, zárlat az elektródák között, ahol az áram dolgozni kezd.

Ez felfúvódástól független, nem látsz bele a belsejébe.

Még a töltés / kisütés (önkisülés) viselkedése sem árulkodó, de ha már szokatlanul működik (például nem nagyon akarja elérni a 100 %-ot, hosszabb idő alatt sem, ugyanakkor melegszik), az lehet érdekes.

dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan módon van leegyszerűsítve, hogy amit nem találsz megfelelőnek, olyat ne vásárolj semmiképpen.

Te, mint felhasználó, viseled az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

Ha a gyártó biztosra akarna menni, kivehető Ni-Cd akkut tenne bele, de te azt meg nem vennéd meg.

Nincs mindenre jó válasz.

dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!