Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Li-aksi Samsung - felpúposodot...

Li-aksi Samsung - felpúposodott elég durván. Mitől? Meleg vagy túltöltés?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre h az aksi a telefont felnyomta nagyon durván, kb fél centire tulképpen szétfeszítette (kifeszítette felfelé a keretből, a hátlapot valamiért nem tudta lenyomni).


szétszedtem és nagyon csúnyán nézett ki az aksi, mindkét oldalán 3-4 mm-es púp keletkezett.


Ez mitől lehet? a nagy melegtől vagy azért mert a 100%-os feltöltés után is rajta hagytam a töltőn? (tűző napon nem volt, csak meleg szobában).


egyelőre úgy néz ki, működik a teló, amit nagyon csodálok, de kérdésem, h érdemes ezzel még foglalkozni és új aksit rendelni vagy vszínű sok mindent tönkretett, ahogy szétfeszítette a készüléket?



2019. júl. 2. 11:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen hibák előfordulnak az akku saját problémája, illetve valamilyen gyártási hibája miatt is, de egy precíz ember szerintem ellenőrzi ilyenkor a töltési végfeszültséget is, ami a telefonban lévő töltésszabályzót minősíti.

Egyébként nem tudod túltölteni, ez nem rajtad múlik.

Hogy mi deformálódott, vagy mi nem, azt meg magad is láthatod. Ha rendben van, akkor jó.

Ha tovább használod így és kifolyik belőle az elektrolit, az már sokkal kellemetlenebb.

2019. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Morzsi007 ***** válasza:

Túltöltés nem lehetséges, mert az elektronika figyeli a végén már csak csepptöltés van, de ez lényegtelen.

A tűző nap nem tesz jót az egész telónak, nem csak az aksinak, felforrósodik, főleg, ha még töltöd is közben.

Gondolom gyorstöltés képes a telefon meg a töltő is, hiába mondják, hogy nem káros, persze csak ha kicsit is hibásra sikerül az aksi, akkor könnyen elszálhat a magasabb áram miatt. + egy kis meleg stb. Szóval ezek miatt. Cseréld ki, mert szétnyomja a belsejét, meg megrepedhet az aksi, aztán zárlatos lesz és elfüstöl.

2019. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

# 2

Li-ion akkuk csepptöltése tilos, fogalmi zavaraid vannak.

Az nem csepptöltés, amiről beszélsz.

2019. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Morzsi007 ***** válasza:

#3

Nincs fogalom zavarom, valóban tilos, jogos, amit írtál, tudom mi a csepptöltés, csak nem a Li-ion akksinál használatos, mert kárt tesz benne.

2019. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"...csak nem a Li-ion akksinál használatos, mert kárt tesz benne."

Tehát ezeket nem is szabad csepptölteni.

Tehát csepptöltés ezeknél nincs is.

Tehát fogalomzavar: van.

Különben nem írtál volna hülyeséget.

2019. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Morzsi007 ***** válasza:
A zárótöltésre gondoltam, lovagoljunk egy kicsit mèg, tanárúr. :-)
2019. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A technológia, illetve a tömeggyártás sajátossága, megesik, főleg ha nem egy mostani telep/cella.
2019. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Morzsi007 ***** válasza:
Ahogy írtam, jogosnak ítéltem az észrevételed, de ezt már leírtam és javítottam. Mit szeretnél még?:D
2019. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Csak akkor önmagadnak mondtál ellent:

"Nincs fogalom zavarom"

Eszerint mégis volt valami zavar, hiába szépíted.

"Fogalomzavar" eleve egy szó (intelligencia itt jön képbe).

Zárótöltés is kicsit hülyeség, rendes szakemberek nem így mondják. De ha legalább úgy írtad volna, jobb híján (egy laikustól) az is megtette volna.

Nem csepptöltés, ami simán butaság.

2019. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Morzsi007 ***** válasza:
Mi a baj a zárótöltéssel? Te hogy nevezed, tanárúr? Mondd el akkor a három tőltési szakasz nevét, amit alkalmaznak ólomsavas aksiknák.
2019. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!