Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bécsben magyar telefonszámmal?

Bécsben magyar telefonszámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Pénteken megyek Bécsbe két napra, de nem szeretném hogy más is tudjon róla, ezért lenne pár kérdésem.

Ha a mostani, magyar számomról telefonálok haza majd Bécsből, akkor az ugyanúgy fog működni, mintha itthon beszélnénk?

Illetve a hónap végi számlámon, ha 3 napos korlátlan Eu-s mobilnetet veszek, akkor kiderülhet, hogy külföldön is használtam a netem?

Telekomos vagyok, ha ez számít valamit.



dec. 4. 19:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is Telekomos, feltöltőkártyás vagyok. A sima mobilnet (ilyen maraton 1G, 5G) használhatók EU-n belül is netezésre, nekem működött Bécsben. A telefonálásban nem vagyok biztos
dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön használod a telefonod, akkor sem a téged hívó, sem a te hívottad nem tudja, hogy Magyarországon, vagy külföldön tartózkodsz, nekik csak a számod, illetve az ő telefonjában mentett nevet jeleníti meg. EU-n belüli telefonálás, roaming adatforgalom megjelenhet a számlán, de emiatt ne vegyél külön mobilnetet, a mostani is biztosan működik a csomagban megadott roaming adatmennyiségig. 2 napra nem hiszem, hogy gigabyte-ok kellenének.
dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem fogja megtudni hogy külföldön vagy. Régen volt egy tévhit, hogy ha a hívott fél külföldön van magasabb a percdíj, de ez soha nem volt így, mindig a külföldön tartózkodó fizette a felárat. Most hogy az EU szabályozza már jobb a helyzet, de azért figyelj, mert a külföldről indított hívás valószínűleg nem számít bele a lebeszélhető keretbe és hálózaton kívüli díjat számítanak fel, illetve a mobilnetnek is van külföldön leforgalmazható része, kis csonagoknál általában az egész, nagyoknál és végképp a korlátlannál viszont csak egy része. A számlán megjelenik, igen, de ahhoz másnak semmi köze. Már ha te vagy az előfizető.
dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

“EU-n belüli telefonálás, roaming adatforgalom megjelenhet a számlán, de emiatt ne vegyél külön mobilnetet, a mostani is biztosan működik a csomagban megadott roaming adatmennyiségig.”


Milyen módon jelenhet meg? Mármint akkor így kiderülhet, hogy külföldön jártam? egyébként amúgy is kéne netet vennem, mert elfogyóban van, és idő, míg fordulónaphoz érek:D

dec. 4. 19:44
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a mostani, magyar számomról telefonálok haza majd Bécsből, akkor az ugyanúgy fog működni, mintha itthon beszélnénk?"


Igen, nem fog külön látszódni a hívott félnél, hogy épp nem Magyarországon tartózkodsz.


"Illetve a hónap végi számlámon, ha 3 napos korlátlan Eu-s mobilnetet veszek, akkor kiderülhet, hogy külföldön is használtam a netem?"


A számlán, függetlenül attól hogy külön EU-s mobilnetet veszel, vagy éppen a csomagodban foglalt adatmennyiséget használod EU díjzónában mindenképp meg fog jelenni mind a romaing során történt adatforgalmazás, mind a hívásindítás is. Ennek plusz díja alapvetően nincs, de a számlán attól látszódni fog.

dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#3


nem, nem én vagyok az előfizető.. De pontosan mi látszik majd a számlán?

Egyébként még annyi, ha ez lényeges valamilyen szempontból, hogy 30-asokkal ingyen beszélek, és akikkel beszélnék is azok..

dec. 4. 19:46
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Látszódik a számlán, roaming hívás és roaming adat néven szerepel. Általában az ország neve is szerepel.
dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
és ha nem telefonálok, csak netet használok, akkor az is látszik?
dec. 4. 19:49
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen
dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
éés ha csak az ottani Wifire csatlakoznék rá, és egyáltalán nem telefonálnék/ használnám a mobilnetem, akkor nem látszódna semmi, igaz?
dec. 4. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!