Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobil kijelzőjét házilag...

A mobil kijelzőjét házilag mivel és hogy lehet letisztítani?

Figyelt kérdés
A korábbi telefonomnak nem sajnáltam a kijelzőjét, mert már elég karcos volt, "bármivel" lemertem tisztítani. A mostani viszont még karcmentes és szeretnék rá vigyázni. Szappanos nedves vatta darabbal töröltem, le de csak maszatos lett. Utána áttöröltem sima nedves vattával, de még mindig maszatos. Speciális képernyő tisztító szereket és speciális törlőkendőket esélyem sincs venni. Ezért kérdezem, úgy, hogy házilag mivel tudom tisztítani.

dec. 5. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teszel rá fóliát, amit bármivel takaríthatsz...
dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan kis ronggyal próbáld, amit szemüvegekhez szoktak csinálni tisztítani. Azzal nem látszik a húzás vonala az üvegen.
dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fóliát csak később tudok venni. A szemüvegekhez való rongy jó ötlet. Csak szárazon töröljem vagy milyen szert rakjak rá? Olvastam az alkohol tönkre teheti a kijelzőt.
dec. 5. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehelj rá, mint a szemüvegre. :)
dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondanak ilyet az alkohol tartalmú tisztítószerekről, de az esetek többségében semmilyen problémát nem okoz. Ha van otthon ablakmosó, meg az említett szemüvegtörlő rongy, azzal biztonságosan letisztíthatod.
dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%

Szemüvegtörlő vagy hasonló finomságú anyag + lehellet segítségével kifogástalanul tisztítható.

Ez nem mond ellent a nedvességtől való félelemnek, nem kerül bele pára egyáltalán.

dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vatta az karcol, inkább ne használd!

Én popsitörlőt használok. Nem kell speciális! Ami épp akciós én azt veszem. Telefon, billentyűzet, egér, stb amit kézzel fogdosok és retkes, zsíros lesz arra az olcsó nedves popsitörlő jó! Még félbe is szoktam vágni ollóval és visszadugom a másik felét a zacskójába, mert nem kell egy telefonhoz egy teljes kendő.

A telefont a nedves kendős tisztítás után azonnal töröld át egy mikroszálas kendővel! A popsitörlő nedves része rászárad a kijelzőre, úgyhogy tényleg gyorsan töröld le, mert foltos marad! (A szappanos törlés után is ezért marad foltos) Nem kell a mikroszálas kendőből sem semmi extra, a teszkóban, sparban, rossmanban kapható általános kendők jók.

A popsitörlőt és a mikroszálast együtt meg lehet venni 1000 forint alatt. Ez még belefér talán... :) A mikroszálas évekig jó lesz, a nedves kendő meg 1 évig biztos elég. Csak mindig simítsd vissza a fedelét, hogy ne száradjon ki!

dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!