Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon Vásárlás elött állok...

Telefon Vásárlás elött állok iphone 12-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
dec. 20. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
2 éve használok egy 12 minit, szeretem, jó telefon, még pár évet biztos kibír.
dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem jó telefonok a sima iphone-ok. Lehet egyet meg nem egyet érteni, de a 12 az még a gyorsan merülős generáció amúgy is. Már csak azért sem ajánlom. Apple-ből szerintem Pro vagy semmilyen. Ha annyit szánsz telefonra mint a 12, akkor sokkal inkább ajánlanék egy hasonló árú S Samsungot.
dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, a sima iPhone-ok a középkategóriának is a közepe táján vannak 60 hz-es kijelzővel és zoom kamera nélkül. Amire odáig vannak, hogy csúcs processzor van azokban is (csak tudnám mire, amikor alig használja ki valaki), és addig támogatott, mint a pro, vagyis sokáig. De már android fronton is megjelentek a 3-4 év szoftvertámogatású telefonok 250 ezer forint környékén is, és ott a 120 hz alapvető, nem pedig pro kiváltság.


Az a baj, hogy az Apple konkrétan pro-nak tekint olyan funkciókat, ami mindenhol máshol alapvető, mint a zoom kamera, és a 120 hz. Ezt nem bírtam sose az üzletpolitikájukban. Gyakorlatilag a sima iPhone-okat látszik, hogy ők sem veszik komolyan, és csak azért csinálják jóformán, hogy a pro felé tereljék inkább a felhasználókat, ennek ellenére van, akinek ez is megteszi, csak mert iPhone.

dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek. A sima modelleknek jóformán nincs is létjogosultságuk. Csak azért vannak hogy a Pro Pro legyen. Egyébként az utóbbiakkal nincs különösebb gond mert azok sem drágábbak mint a konkurens (itt leginkább a Samsungra gondolok, de általánosságban is igaz). A gond hogy a Pro-ból lebutítanak valamit és kiadják mint sima modell. Nyilván azoknak akik mindenképp Apple-t akarnak de nem tudják kifizetni a Pro-t. Az Se is ugyan ezt a célt szolgálja, de azoknak, akiknek meg a simára nem futja és ennek az eredménye hogy megszületett egy vállalhatatlan telefon. Nem szeretem ezt a szót, de bezzeg a Samsung ki tud adni egy értelmes modellt az Ultra mellett és abban van normális kijelző meg zoomkamera és mégis megveszik az Ultrát. Ezért tartom undorítónak az Apple telefonos üzletágát. Laptopok terén szerencsére nincs ez. Tabletek terén sem. Akkor a telefonokkal miért kell ez? Legyen egy modell akkor, a Pro, amit átneveznek simára és kész. Értelmes ember úgyis a Pro-t vette eddig is vagy más márkát vett. Egyébként meg abszolút lenne létjogosultsága a simának is, de nem ebben a formában.
dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Morzsi007 ***** válasza:

Most lett először Pro iphone-om, eddig mindig simát használtam, régebben nem is gyártottak, csak “sima” modellt. 12 Mini-ről váltottam, 3 évig használtam, szerettem.

100-130000 Ft-tal olcsóbbak a sima iphone-ok a Pro-hoz képest, ennyit nem mindenkinek ér meg. Jó a 120Hz, de amíg nem volt mindenkinek megfelelt a 60 is, ez nem akkora dolog, de hamar hozzászokik az ember és utána hiányolja, ha bem ilet használ, kamerában van különbség, de nem mindig jön elő az a plusz, amit a Pro kamerák nyújtanak. Hogy mire jó a sima modellekbe a csúcs hardver, azért, hogy ne legyen kevés 3 év múlva, így tovább bírja az a teljesítmény. A 12-es modellt még meg lehet venni, főleg, ha jó áron van, pár évig használható lesz kényelmesen. Pl anyámnak nem kell Pro, el van a 12-vel, idősebbeknek, tinédzsereknek, ha már almás mobilt akarnak szintén elegendő.

dec. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy az, amit sima iPhone-ként elad az Apple, az tudását és a teljes mobilpiaccal való összevetését figyelembe véve nagyon maximum 250 ezer forintba kellene, hogy kerüljön újonnan megjelenésekor, és akkor még mindig a jóindulat beszélt belőlem.


Most abba bele se menjünk, hogy a márkalogó, a marketing és a fanatizmus miatt 400 ezerért is megveszi valaki (egyébként gyengék a sima iPhone-ok eladási számai, szóval mégse veszik annyira sokan). A színtiszta tudást tekintve ha csak összevetőlegesen hardver alapján áraznánk, nem néznénk egyéb tényezőket, akkor a 250 ezer ft sztem a reális. Tudom, az iOS sokaknak önmagában megér ekkora felárat, hogy a 400 ezret benyeljék.

dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morzsi007 ***** válasza:

Épp a hardver az, ami inkább kiemeli a középmezőnyből őket, viszont a gyengéjük, sokaknak számít pl a 60Hz vagy az “egyszerű” kamera sziget. Most lett 120Hz-es mobilom, jó-jó, de csak ezért nem cseréltem volna le a régit, pl pc-n 144 Hz-en játszom, ott nagyobb értelmét látom a dolognak.

Az erősebb hardver miatt 2 évvel tovább használhatóbbak, mint pl az android. A droid is elmegy 5 évet, de ott jobban érezhető az elavulás új korához képest, mint egy iphone-nál, ez lehet az egyik oka a magasabb vételárnak. Ez kinek éri meg, mindenki döntse el maga. A nem Pro modellekre értettem.

dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, mert ez már a szögletes formájú. Nem-szögleteset már nem veszünk.

Viszont én Androidos vagyok, iPhonet nem vennék.

dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os válaszíró válaszával egyet értek. Az Apple egy nagyon túl árazott termék! A sima iPhonenak kellene maximum 250000 Ft-nak lenni-e. Az iphone Pro-nak maximum 300000 Ft. És az iPhone Pro Maxnak maximum 400000 Ft-nak kellene lennie. Ez persze az iPhone 15-ös sorozatra értem. Mert az egész csak marketing. És a Marketing miatt kerül jóval többe.
dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!