Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tannétek a helyemben?

Mit tannétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy csúcskategóriás mobiltelefont. Nyáron eldöntöttem hogy veszek egy Galaxy Ultrát. Nade... Vennem kellett egy jó notebookot és az egy Apple macbook lett a kiváló üzemideje miatt. Így most nem tudom hogy milyen telefont vegyek mert hamár Apple a gépem, az ökoszisztéma miatt praktikus lenne ha a telefonom is az lenne. Állítólag nagyon jól együtt működnek. Én viszont a Samsung oprendszerét sokkal jobban szeretem. Megér annyit az Apple ökoszisztéma hogy cserébe egy általam kevésbé preferált oprendszert használjak? Jól szeretnék dönteni mert 4 évig nem veszek másik telefont.
dec. 26. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyit szerintem nem ér meg, mert ha 4 évig használsz egy olyan eszközt, ami szinte mindig mindenhol veled van, akkor azon olyan oprendszer legyen, amit jobban szeretsz és könnyebben tudod használni!

Nem hinném, hogy egy Apple cucc feltétlenül a legjobb lenne üzemidőben, és a kompatibilitás is sokkal korlátozottabb más eszközökkel! Amúgy meg a laptopokban cserélhető az akkumulátor, de otthon például ki is veheted az akksit, és mehet simán hálózatról is a gép, sógorom is így csinálja! (Mellesleg Neki iPhone-ja van, de a gépén és laptopján is Windows)

Nézelődj, olvass fórumokat, és ha találsz jobb üzemidejű Windows-os laptopot, akkor abból javaslom a cserét!

dec. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Nézelődj, olvass fórumokat, és ha találsz jobb üzemidejű Windows-os laptopot, akkor abból javaslom a cserét!"


Nem a laptopomról szól a kérdés, de egyébként: Lehetséges hogy létezik jobb üzemidejű laptop, de olyan nem ami ilyen teljesítmény mellet, ennyi ideig bírja és még vékony is. Plusz jó a hangszórója. Két gépet láttam még ami megfelelt volna, az egyik 50, a másik 75 ezerrel lett volna drágább, rosszabb üzemidővel. Így egyértelmű volt hogy ezt a gépet vettem. Nagyon hatékony az M1 proci. Egyébként tudok rajta windows-ot futtatni parallels-el.

dec. 26. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:

“Nem a laptopomról szól a kérdés“

Alapból nem, de a telefonnal való kompatibilitás a lényeg, nem? Ezért javasoltam inkább a laptop cseréjét, kényelmesebb olyat lecserélni, amit ritkábban használsz, mint olyat, ami állandóan veled van!

De ha Windows-t is tudsz futtatni a Macbook-on (ami nem tudtam, hogy lehetséges), akkor a dolog megoldva, és gond hezitálás nélkül veheted a Samsungot!

dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy ez az "ökoszisztéma" dolog a legtöbb esetben a nagy büdös semmiben merül ki, főleg laptop esetében. Nekem is vannak Apple cuccaim, de azért én még olyan funkcióval nem találkoztam sosem, aminek le lenne alternatívája más gyártóknál vagy oprendszereknél. Nem azt mondom, hogy nem jó, de hasra nem estem egyiktől sem.

Számodra mik lennének azok a funkciók, amik elvinnének iPhone irányba és a Mac-el kapcsolatosak? Én halál komolyan nem tudnék semmit mondani... a közös vágólap esetleg?

dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"közös vágólap esetleg" nekem egyébként ez jutott eszembe, illetve hogy könnyű a fileátvitel. Igazából ezek nélkül is megvagyok, szerintem maradok az eredeti tervnél és Samsung telefont veszek. Nem ér meg annyit az a néhány funkció hogy egy számomra kevésbé kézreálló rendszert használjak.
dec. 27. 00:14
 6/8 anonim ***** válasza:
van egy baråtom akinek iphonja van és hozzå macbookja de ő ezeket szereti is. te viszont samsung ultrára vágysz akkor vedd meg azt ha van rá pėnzed.
dec. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

"nekem egyébként ez jutott eszembe, illetve hogy könnyű a fileátvitel"


Lehet gördülékenyebb, de egyébként milyen fájlokat szeretnél átvinni a két eszköz között? Gondolom az esetek 99,99%-ában képeket, videókat, esetleg dokumentumokat (pdf, word és társai). Ezekre remekül működik gyakorlatilag bármely felhőszolgáltató. Én is Drive-t (vagy hát vele együtt Google Fotókat) használok erre a Windowsom és az Apple telefonom között. De amíg nem almás telefonom volt, addig is ezt a módszert preferáltam.

dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban szereted a Samsung rendszerét, akkor ne vegyél Iphone-t.
dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!