Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hozzátartozna a technikai...

Hozzátartozna a technikai alapműveltséghez, hogy felismerjem a hazánkban forgalmazott mobiltelefonokat?

Figyelt kérdés
Több mint tíz éve iPhonenom van, azokat ismerem fel meg a félbehajthatós Samsungot. Azt tudom, hogy van Oppo meg Poco meg Honor, de azokat még soha nem is láttam közelről. Azt sem tudom, hogy pl a ZTE van-e még a piacon. Amikor még nem voltak okos telefonok akkor még felismertem a telefonokat. De most elölről nekem szinte mindegyik egyforma.

jan. 13. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

olyan mint az autó, 5 évesen az összesét felismertük, mind az ötöt.

:)


Trabant, Moszkvics, Wartburg ...

jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Az tartozik hozzá, ami a mindennapi életviteledhez szükséges.

Például az közelebb áll a technikai alapműveltséghez (a sor életvitelhez mérten bővíthető, szűkíthető, felcserélhető), hogy autótulajdonosként kb. tudod, hogy hogyan működik a belsőégésű motor, a motorolaj beöntőnyílásába nem öntesz hűtővizet (és vice versa: a hűtőbe nem öntesz motorolajat); lakástulajdonosként ismered a lakásod elektromos hálózatát, tudod, hogyan cserélj ki egy csatlakozó aljzatot; elboldogulj egy fűrésszel, fúróval (és tudod, hogy milyen anyaghoz milyen fűrészlapot/fúrófejet használj); stb...

jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell tudni.
jan. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem tudtam, hogy van olyan, hogy "technikai alapműveltség".
jan. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Alapműveltség lenne az elektromos mértékegységek és a mögöttük álló fogalmak ismerete.

Paraszt ne keverje össze a W, Wh, Ah, V, A "dolgokat".

Paraszt nem írhat le többé olyat, hogy valami 100 W-ot fogyaszt óránként, mert elvesszük az internetkezelői jogosítványát és többet nem ír butaságokat.

Paraszt nem ír olyat, hogy a nagyobb terhelhetőségű dugasztáp túlerőlteti neki az akkuját, mert kitiljuk az internetről.

Paraszt nem kever össze kémiai alapfogalmakat sem. Savak,lúgok, vízkőoldó, vizelet pH-értéke, ilyesmi.

jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazán. Néhány havonta szarják a gyártók az új telefonokat. Sokszor egy gyártó több márkanevet is használ:

Oppo = Oneplus, Poco = Xiaomi, Honor = Huawei, követhetetlen már az egész.


Ami fontosabb, hogy tudjad mi a különbség az 5G és az 5GHz-es wifi között. Ezt rengetegen keverik, nem értik.

jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell tudni. Már csak azért sem, mert a legtöbb nálunk is forgalmazott telefon kínai vacak. Az Oppo már nem forgalmaz nálunk, tavaly összeszedték magukat, és "hazamentek". A Poco a Xiaomi Miuija miatt rossz, plusz a hardveres részről is vannak néhány készüléknél gondok. A Honor meg ha nem lenne ennyire túlárazva, akkor még talán labdába tudna rúgni, de így sajnos esélytelen. De a Magyarok még választhatnak a Motorola, a Huawei, a Samsung, az Apple, a Nothing, az Infinix, az Oneplus, Nubia (Redmagic), Asus, Nokia, Oneplus közül. De ez a jövőben is változhat, és bizonyára változni is fog, szóval teljesen fölösleges ezeket a dolgokat fejben tartani. Elég csak felmenni egy boltnak az oldalára, és szétnézni, és már is látod, hogy mi a jelenlegi kínálat.
jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, én sem ismerem fel őket, pedig informatikus vagyok.
jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6 Oppo és OnePlus mindig is két külön márka volt, nem szérianév, közük nincs egymáshoz, azon kívül hogy mindkettő kínai! A másik két párosítás viszont stimmel.


Kérdező, egyáltalán nem kötelező technikailag műveltnek lenni, azért senki nem szólhat meg! Előlről amúgyis nehéz manapság felismerni a legtöbb telefont, mert annyira egyformák, hátulról inkább, főleg a kamerasziget egyedibb, de sok telefonnál az is inkább csak márkánként eltérő, konkrét modelleknél ritkább! Márkán belül például a Motorola és a Honor használ 4-4 különböző kinézetű kameraszigetet, amikről a márkákat jobban fel lehet ismerni, de a konkrét modelleket nem, elvégre 4 modell nem a teljes paletta!

Xiaomiból a sima 13 mondható például igazi egyéniségnek, vagy a hátlaptól eltérő színű zöld kameraszigettel a Motorola Moto G60, más nem annyira jut eszembe, ami konkrétabb modell lenne egy adott design-ra :/

jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: részben jogos, de azért elég sok közük van egymáshoz. Közös az anyacég, közös gyártósorokat használnak, és az oprendszerük is nagyon hasonló.

De közben olvasom, hogy a honor brandet meg eladta a huawei, szóval az már nem egy cég.


Ezért mondom, hogy még aki jobban benne van a tech világban, az sincs feltétlenül képben ezekkel a pár éve felbukkant kínai gyártókkal.

jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!