Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem lehet teljesen...

Miért nem lehet teljesen kikapcsolni az animációt iPhone-on?

Figyelt kérdés

Az animáció több szempontból sem előnyös:


1. Lassítja a telefon működését. Ugyanazt a feladatot több idő alatt tudod csak elvégezni.

2. Terheli a GPU-t. A GPU-nak ki kell számítania az animációt, ami extra energiafelhasználást jelent.

3. Hosszabb ideig van bekapcsolva a kijelző. Ez szintén felesleges energiafelhasználással jár.


Van olyan opció, hogy animáció csökkentése, de ez nem kapcsolja ki teljesen az animációt, hanem fadeout lesz helyette.


jan. 19. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél vezetékes telefont, azon nincs semmi animálva.
jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Apple fan válasz:

"Neaggóggyá jóvanazúgy! Ne akard androidos logikával használni az iphone-t. Úgy akard használni, ahogy Tim Kuki megálmodta! Örülj neki, hogy a testreszabhatóság véget ér a háttérkép beállításával, és nem kell órákig szüttyögni, hogy úgy nézzen ki a rendszer, ahogy te szeretnéd! Szeresd úgy a rendszert, ahogy kinéz!

Különben is az iphone animációkkal is sokkal gyorsabb, mint a fénysebesség, nem lassul be sose."


Amúgy az animációkra felhasznált energia elenyésző, de ha tényleg ennyire zavar, akkor válts androidra, ott ki tudod kapcsolni.

jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szirty ***** válasza:
100%

"...ha tényleg ennyire zavar, akkor válts androidra, ott ki tudod kapcsolni."


Nem lehet. Csak néhányat.

Amúgy valóban borzasztóan zavaró hogy parádézik.

jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Olyan erős egy régebbi iPhone is, semmi nem húzza vissza, egy animáció főleg nem.
jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Te most tulajdonképpen miféle animációra gondolsz? Mégis ki a franc használja minden totál átmenet és animáció nélkül, hányadék módon a telefonját? Értem én, hogy ezerből talán egy kikapcsolja és valamiért tetszik is neki, de ez annyira réteg igény, hogy jogosan sz..rnak rá a gyártók.

10 éve sem volt olyan valamirevaló telefon, aminek bármikor, bárhogy gondot okozott volna egy ilyen minimális "animáció" megjelenítése.

jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szirty ***** válasza:
73%

"Te most tulajdonképpen miféle animációra gondolsz?"


Mindegyikre. Elemek be és kiúsztatása, kijelzőtartalom ide-oda zoomolása orrvérzésig. Nagyon zavaró és hátráltat. Windows-ban is kikapcsolom ezeket az "élmény" funkciókat.


"Mégis ki a franc használja minden totál átmenet és animáció nélkül, hányadék módon a telefonját?"


Én úgy használnám, bár a "hányadék" jelző az animációkra illik.


"...annyira réteg igény, hogy jogosan sz..rnak rá a gyártók."


Hát ez van. Egyél tehénxart. Tízmilliárd légy nem tévedhet...

jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

"Mindegyikre. Elemek be és kiúsztatása, kijelzőtartalom ide-oda zoomolása orrvérzésig. Nagyon zavaró és hátráltat. Windows-ban is kikapcsolom ezeket az "élmény" funkciókat."


Jó akkor még egyszer kérdezem. Mégis mi a francra gondolsz? Értem én, hogy nem tudsz használni egy roppant egyszerű eszközt és el sem tudod mondani mi a bajod, de ez azért röhejes. :D Vegyetek akkor olyan telefont, ami nem néz ki úgy, mintha emberek szeretnék használni. Sőt, javasolnám a parancssor használatát.

jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Nyilvánvalóan provikál a gyerek....

Még a Noika 3210-es is animálta a menüket.

jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy provokál, szerencsétlen Benőke azt sem tudja mit beszél...
jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szirty ***** válasza:
65%

"Jó akkor még egyszer kérdezem. Mégis mi a francra gondolsz?"


Leírtam. Tudom használni az eszközt. csak zavarónak tartok pár dolgot (lásd fent).

Nem baj ha te nem tartod zavarónak, ez rendben van.

jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!