Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Törvényes ahogyan apróhirdetés...

Törvényes ahogyan apróhirdetésekben árulnak telefont, elektronikai cikkeket?

Figyelt kérdés

Gondolok én weboldalakra mint pl hardverapró. Vannak akik naponta 3-4 telefon, videokátyák vagy gépet adnak el, tehát bevétel céljából csinálják. akik egyszerű magánszemélyek.


Egy példa jelenleg: Több tizezer forinttal olcsóbban árulják a most előrendelhető Samsung galaxy s24 ultra telefont. Ami hivatalosan 600.000 forint, de már 480.000 körül árulják, Hivatalos 3 év garanciával, névre szoló számlával, hogyan tehetik ezt meg?


Tehát ez nem számítana bevétel szerzésnek ami után adózni kéne? Lehet ebből gondja a vevőnek aki mitsem sejt?



jan. 21. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Mért ne lenne az?
jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, végülis lehet gondja a vevőnek. Az egyik probléma az lehet, hogy ha nevenincs hardveraprós üzletekből, vagy emberektől vásárol, hogy lehúzzák azzal a közel félmillió forinttal, a másik meg, hogy ha mégis elküldik neki a külföldről beszerzett telefont, akkor a gyártói garancia nem lesz érvényes a készülékre, csak a forgalmazói garancia, ami konkrétan zsákbamacska. És azért egy több, mint egy félmilliós eszközt, ami még nálunk konkrétan meg sem jelent, hanem majd csak 30-án fog megjelenni, szerintem nem biztonságos holmi emberektől megvenni.
jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És miböl gondolod, hoyg akik ilyen nagystílben csinálják, nem adóznak utána?
jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
80%

Névre szóló számlát én is tudok prezentálni, de azután természetesen adózni is kell, meg a szokásos dolgok.

Ez nem illegális.

Tudtad? A "hivatal" figyelemmel követi a hirdetési portálokat, állítólag némelyikkel megállapodásban is vannak, adatszolgáltatás tekintetében.

Hogy lefüleljék, aki nem vállalkozóként akarna vállalkozni.

jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Amennyiben valaki kereskedelemmel foglakozik, akkor bizony lenne számla adási kötelezettsége és minimum valami adószámos magánszemélyként kéne csinálnia.

Én pedig kötve hiszem, hogy minimum ÁFA csalás nélkül lehet ma egy USA-ban (adók nélkül) forintra számítva 455 ezres telefont 480 körül úgy árulni, hogy ne legyen vastagon veszteséges.

jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3# Onnan gondolom ezt, hogy eléggé nehéz elképzelni hogy 600.000 forintos telefont, adóval együtt, valaki 460.000 ért árulja, megjelenésével egy napon és megérje neki. És hogyha ezt tényleg sikerül legálisan kivitelezni, akkor mért egy apróhirdetés oldalon árulják, és miért nem egy rendes üzletben?
jan. 21. 18:30
 7/12 Szolovjov ***** válasza:
34%
Mindenki ügyeskedik valamivel, aki pénzt akar keresni.
jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is, az illetö feltehetöen nem az üzletben veszi meg az árukészletet, lehet, hogy nagykeráron valahonnak, esetleg külföldröl, másrészt az adó mellett is még böven marad neki haszon.

Egy üzletben árulni meg sokkal ráfizetésesebb, mert az üzlethelyiséget bérelni kell, van rá rezsi és egyéb kiadások, kell alkalmazott, amikre szintén elég sokat kell fizetni a munkabéren kívül is, az legalább 40% plusz költséget jelentene, azaz inkább ráfizetne.

Az internetes üzleteknek ez az egyik elönye, hogy nincsenek mellékköltségek.

jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen törvényes. Én is például anyám cégéből kapok kiselejtezett számítógépeket, amiket alapos teszt után alkatrészenként eladok. Volt aki 5 egyforma HDD-t vett tőlem egyben, de 6 ugyanolyan alaplap és processzor is volt általam egyszerre hirdetve. A cég leírta amortizációval, odaadták nekem, én meg ezt kezdtem vele. Mi törvénytelen vagy üzletszerűség lenne ebben? Egyetlen alkalom volt és a bevétel se volt túl sok belőle, lévén régi alkatrészek.
jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Jó, ezt magyarázd el a "csakazértis" lepontozó söpredéknek :D
jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!