Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon teljes leárnyékol...

Mobiltelefon teljes leárnyékolásának megoldása?

Figyelt kérdés

Mobiltelefon teljes leárnyékolása "Faraday-kalitka" elven, hogyan működhetne?

Van egy fémből készült dobozom, beletettem a telefont, a dobozt pedig a fűtőtestre tettem, gondolván: a földelés így megoldható.

Miképpen oldható meg hogy a dobozba helyezett mobiltelefon (de lehet rádió is) ne vegyen semmit, ne legyen térerő?

Kíváncsiságból foglalkoztat ennek kivitelezése.



febr. 4. 19:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan olyan kérdező aki kitalált valami baromságot - önreőből, vagy olvasott valami hülyeséget a szeretlekmagyarorszáponthúún és gondolta jó móka lesz szivatni a gyakorin a válaszolókat vele. Mindegy mit írtok, sosem lesz neki jó, neki mindig máshogy fog reagálni minden mint a való életben a kísérletekben, videókban. Békén kell hagyni had főjön a saját levében.
febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Tipikusan olyan válaszadó - szerintem - aki szeret kötekedni.

Ha valakit ez érdekel, miért ne kérdezhetné meg? Ha például valakit fizikai kísérlet érdekel, nem krérdezheti meg mert "valaki azt gondolja hogy..."?

Se a mobilhálózatot, se a Bluetooth-hot nem árnyékolja le a rendelkezésemre álló fémdoboz.

febr. 25. 09:08
 23/28 A kérdező kommentje:
A belinkelt Youtube videót köszönöm.
febr. 25. 09:20
 24/28 anonim ***** válasza:
A kekszes doboz nekem sem árnyékolta le teljesen. A mikrosütő viszont igen.
febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a vékony fémdoboz úgy van összeragasztva és ezért nem árnyékolja le - zsebrádió is szól benne.

A mikró valóban, leárnyékolta.

Igazából csak az foglalkoztatott, hogy pl. nagyon kis doboz esetén miképpen, hogyan érhető el ilyen leárnyékoló hatás és ennek fizikai magyarázata, annyira nem fontos, csak egyéni érdeklődés.

febr. 25. 09:56
 26/28 anonim ***** válasza:

"hogyan érhető el ilyen leárnyékoló hatás és ennek fizikai magyarázata,"

A hullámterjedést kell gátolni.

febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
51%
MÁr elmagyaráztuk többször is. Ha nem értette meg az nem a mi problémánk már.
febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

"MÁr elmagyaráztuk többször is. Ha nem értette meg az nem a mi problémánk már."

Kötekedhetsz máshol is nyugodtan, hogy frusztrált vagy és ezt valahol le akarod vezetni, az nem az én problémám, csak ne itt tedd.

febr. 25. 14:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!