Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon teljes leárnyékol...

Mobiltelefon teljes leárnyékolásának megoldása?

Figyelt kérdés

Mobiltelefon teljes leárnyékolása "Faraday-kalitka" elven, hogyan működhetne?

Van egy fémből készült dobozom, beletettem a telefont, a dobozt pedig a fűtőtestre tettem, gondolván: a földelés így megoldható.

Miképpen oldható meg hogy a dobozba helyezett mobiltelefon (de lehet rádió is) ne vegyen semmit, ne legyen térerő?

Kíváncsiságból foglalkoztat ennek kivitelezése.



febr. 4. 19:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Azt a dobozt hozzá is kell kötni elektromos érintkezéssel valami földbe levert rúdhoz.
febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
csomagold alufóliába
febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom megoldani hogy földbe levert valamihez legyen csatlakoztatva. :)

A földelést miképpen oldjam meg, alufóliába csomagolás se oldja meg, gondolom.

A másik meg, hogy bizonyos készülékek esetén földelés helyett testelést is szoktak alkalmazni, ezt is meg tudom oldani?

febr. 4. 19:12
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

telefont a fütötestre tenni nagyon hülye ötlet.

Meg minek a telefon, ha nem akarod, hogy müködjön????

febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

"Azt a dobozt hozzá is kell kötni elektromos érintkezéssel valami földbe levert rúdhoz."

Nem kell.

febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
Ólomdobozba tedd, na azon keresztül tutira nem fog semmit!
febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"Ólomdobozba tedd, na azon keresztül tutira nem fog semmit!"

Maximum radioaktív sugárzást árnyékolna le, gondolom.

Egyébként a fűtőtest hideg volt amikor rátettem.

"Minek a telefon, ha..." -> a fizika ezen része foglalkoztat csak, tehát hogyan lehet leárnyékolni.

febr. 4. 19:19
 8/28 A kérdező kommentje:
Valaki leírja a ténylegesen működő, kipróbálható megoldást, amely téynylegesen blokkol mindenféle vételt akár rádió akár mobiltelefon esetén?
febr. 4. 19:23
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

“Maximum radioaktív sugárzást árnyékolna le, gondolom.”


Nem, pont fordítva: a radioaktív sugárzás az egyetlen, ami szinte minden anyagon képes áthatolni - *szinte, mert az ólom az egyetlen, amin még az se tud! Ezért ha a radioaktivitást megfogja, akkor másfajtát meg már gyerekjáték neki!

febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

"A másik meg, hogy bizonyos készülékek esetén földelés helyett testelést is szoktak alkalmazni, ezt is meg tudom oldani?"

Hát most akkor miről is beszélünk?

A földelés ténylegesen azt jelenti hogy földpotenciálra hozod a dobozt. Az nem elég ha csak rádobod a radiátorra, mert a festék, kosz, por, stb szigetel. Ahogy 1-es írja, galvanikusan kell csatlakoztatni valami földelt dologhoz a dobozt. A legegyszerűbb ha veszel egy szerelhető dugvillát és a földelésre rákötöd a döbözt és bedugod a konnektorbe. Persze ehhez azért kell némi ismeret hogy jó helyre kösd.

A testelés pedig nem földelés. Például autóknál a negatív ág testelt, mert a jármű karosszériájára, alvázára van kötve. De ez nem jelent földelést, mert a kocsi nincs földelve - hiszen gumikereke van.


"A földelést miképpen oldjam meg, alufóliába csomagolás se oldja meg, gondolom."

Azért csak próbáld meg! Csomagold be és teszteld!

Egyébként nem is értem ezt a földeléses dolgot... miért kell az árnyékoláshoz földelés?

febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!