Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Magánszemélyek miért árulják...

Magánszemélyek miért árulják drágábban a használt telefonokat, mint eMag az újakat?

Figyelt kérdés

Marketplacen nagyon sok használt telót láttam, itt-ott kopott, némelyik még be is van repedve, és mégis több pénzt kérnek érte, mintha új lenne. Például:

Galaxy A54: Az új 152e, ócska 165e

Galaxy A05s: új 60e, ócska 75e

Redmi 12C: új 40e, ócska 55e

POCO M4: Új 59e, ócska 65e


Persze minden joga annyit kérni amennyit akar, de mi értelme ? Van ember, aki ráharap ezekre?



febr. 14. 16:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a telefonnal van így, én tavaly egy processzort néztem, amit köztudottan nyugodtan lehet használtan venni, mert hacsak nem szándékosan tetted tönkre, magától soha nem romlik el. Igaz csak egy ezressel volt olcsóbb az új mint a használt, de akkor is... Az újra ráadásul garancia is van, szóval megvettem újonnan.


Amúgy meg szerintem arra mennek, hogy ők anno ráköltöttek x összeget, aminek a nagyrészét szeretnék visszakapni. Azzal nem foglalkoznak, hogy ahogy korosodik egy műszaki cikk, az ára annál meredekebben zuhan. A telefonnál a karcok is rátesznek erre egy lapáttal. De árulják csak amennyiért akarják, de aztán ne panaszkodjanak, ha a kutyának sem kell.

febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

eMAG árak most jól láthatóan még az általad említetteknél is olcsóbbak.

Samsung Galaxy A54 5G: 129.990 Ft

Samsung GALAXY A05s: 60.390 Ft

Xiaomi Redmi 12C: 35.490 Ft

Poco M4 Pro: 145.106 Ft


Valószínűnek tartom, hogy sok eladó nem a mai értéket nézi, hanem pl. megvan a számlája, hogy annak idején (1 éve, 6 hónapja, 2 hete, ki tudja már azt) a telefon 185.000 Ft volt, akkor ő most szeretne érte 165 ezret. Azt nem nézi meg, hogy mennyibe kerül jelenleg, újonnan.

febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, le vagy ragadva az Emag-nál, mint ha az lenne csak az egyetlen webshop, pedig nem, és olcsóbban is - drágábban is vannak ugyanolyan normális megbízható webshopok!

Lehet hogy vannak, akik valami egyéb kedvező feltételek miatt egy jóval drágábból vették, számlával is tudják igazolni, és nem akarnak akkorát bukni rajta. Ráadásul ha ALIG használt, majdnemcsak újszerű állapotban van, akkor szerintük főleg nem kéne olyan sokat elengedni az új árból.


Mondjuk, én soha nem adtam el telefont, mindig csak vettem, és mindig csakis újat, de azért értem, hogy mi alapján lövik be az árat.

febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindegy hogy árulják vagy el is adják annyiért. Nem hiszem hogy sokan megvennének ennyiért magánszemélytől telefont.
febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

És ezért is vannak még fent, mert senki se veszi meg tőlük.

Amúgy én erdélyi vagyok, de itt mindenki olcsóbban adja el. (Ami a normális) szóval szerintem csak általánosítasz 1-2 eladó alapján

febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%
Én most egy Apple Watch 8-ast árulok. 200000 Ft-ért. Tavaly (2023) nyáron lett vásárolva. Még 2024.07.31.-ig Apple jótállás is van rá. Egyébként újonnan 254000 Ft-ért vettem. De mégis valaki rám írt hogy 200000 az az újkori ára. Én meg vissza írtam hogy NEM. Mert számlával tudom igazolni hogy újonnan 254000 Ft volt. Szóval 6 hónapos / fél éves terméket árulok 200000 Ft-ért, főleg olyant amire még gyártói azaz Apple garanica is van még rá. Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy egyáltalán nem biztos hogy drágában adják használtan el, mint amennyi az új ára. Én sem új áron, hanem használt áron adom el / kínálom eladásra az Apple Watch 8-as szériát.
febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

"Én most egy Apple Watch 8-ast árulok. 200000 Ft-ért. Tavaly (2023) nyáron lett vásárolva. Még 2024.07.31.-ig Apple jótállás is van rá. Egyébként újonnan 254000 Ft-ért vettem. De mégis valaki rám írt hogy 200000 az az újkori ára. "


Hát valóban jó nagy marha, aki megveszi ezt tőled 200 ezerért használtan. Oké, van rá még pár hónap Apple garancia, remek, de ha egy legolcsóbb zug GSM boltban veszem meg, akkor is lesz rá 1 év és új lesz. Lássuk az árakat:

Apple Watch Series 8 GPS 45mm legolcsóbb: 150 ezer.

Apple Watch Series 8 GPS 41mm legolcsóbb: 140 ezer.

Apple Watch Series 8 GPS + Cellular 45mm legolcsóbb: 189 ezer.

Apple Watch Series 8 GPS + Cellular 41mm legolcsóbb: 187 ezer.


Azt nem látják be az olyanok mint te, hogy a műszaki cikkek újkori ára is folyamatosan esik. Neked a használt áraddal, a jelenlegi használt és újkori árakkal is versenyezned kell. Ha boltban bontatlant, minimum 1 év garival kapok jelentősen olcsóbban (vagy akár egy picit drágábban), akkor hülye leszek megvenni a te használtadat. Az az óra, amit el szeretnél adni, ha Cellular nélküli, akkor maximum 110-120 ezret ér, legalábbis használtan én ennyiért láttam hirdetve. Az eladási ára, egy kis alkuval, lehet hogy még ennyi sincs.

febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
8-asnak! 6-os voltam! Aha most meg vagy! Mert "Apple Watch Series 8 GPS + Cellular 41mm legolcsóbb: 187 ezer." Csak 13 ezerrel olcsóbbat írsz. És igen az enyém is Cellulares. És igen meg ér 200000 FT. Nem kötelező meg venni! De egy + / - 13000 Ft árkülönbség még az új készülékeknél is simán belefér. Ugyanis minden szabad áras! Úgy hogy ennyit a kötekedésedről.
febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Így van, annyiért árulod amennyiért akarod. De ha csak egy kicsit is olcsóbban megkapja valaki újonnan, boltból, számlával, teljes garanciával (a tiéd ketyeg), akkor hülye lesz drágábban megvenni a használtat. Nem az számít hogy te mennyiért vetted, hanem hogy most mennyiért kapható.
febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

"8-asnak! 6-os voltam! Aha most meg vagy!"


Mivel is vagyok meg?


"Csak 13 ezerrel olcsóbbat írsz. És igen az enyém is Cellulares."


Igen, amit én írtam az is Cellulares és olcsóbb. Mit nem értesz? Te komolyan megvennél valamit használtan DRÁGÁBBÉRT, mint az újat, teli garanciával, bontatlanul? Akkor van egy remek hírem, ezentúl ha bármi kell, akkor szólj, én megveszem a boltból és majd eladom neked 10%-kal drágábban. Áll az alku?


"Ugyanis minden szabad áras! Úgy hogy ennyit a kötekedésedről."


Nem kötekedek, annyiért hirdeted, amennyiért akarod. Hacsak nem találsz egy komplett idiótát, aki nem tudja használni az internetet (bár akkor hogy találja meg a hirdetésedet?), akkor viszont a nyakadon fog maradni örökre. Döntsd el, hogy te hirdetni vagy eladni akarsz. Ha előbbi, akkor remekül haladsz.

febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!