Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Magánszemélyek miért árulják...

Magánszemélyek miért árulják drágábban a használt telefonokat, mint eMag az újakat?

Figyelt kérdés

Marketplacen nagyon sok használt telót láttam, itt-ott kopott, némelyik még be is van repedve, és mégis több pénzt kérnek érte, mintha új lenne. Például:

Galaxy A54: Az új 152e, ócska 165e

Galaxy A05s: új 60e, ócska 75e

Redmi 12C: új 40e, ócska 55e

POCO M4: Új 59e, ócska 65e


Persze minden joga annyit kérni amennyit akar, de mi értelme ? Van ember, aki ráharap ezekre?



febr. 14. 16:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
#6, mikor rád írtak, hogy az az újkori ára, én a helyedben le is fényképeztem volna Neki a számlát, hogy véletlenül se higyje kamunak + a 200 ezres új árra reagálva oda írtam volna azt is: “olcsó sufni GSM-ben biztos!” 😄
febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

"#6, mikor rád írtak, hogy az az újkori ára, én a helyedben le is fényképeztem volna Neki a számlát, hogy véletlenül se higyje kamunak + a 200 ezres új árra reagálva oda írtam volna azt is: “olcsó sufni GSM-ben biztos!” 😄"


De gyerekek, Series 9 van már, a 8 kifutó modell, nem gyártják, raktárakból még van. Egy Series 9, közvetlenül az Appletől 250 körül van (nyilván ennél olcsóbban is beszerezhető). A 6-os meg gondolom valami zug GSM-ből vette a 8-asát, azért is emelte ki hogy van még egy év Apple gari rajta, ugyanis normális kereskedőtől véve nem 1 év Apple garit kap, hanem mivel 200 ezer forint fölötti termék, ezért HÁROM évet. Ez törvényi előírás.

Tehát már csak az új, hivatalos helyről vásárolt, 3 évig garis 9-es árának fényében is röhejes egy korábbi, használt, pár hónapig garis telefonért 200-at kérni. De igazából ezen a majmon kívül nem is kér annyit érte senki, mint említettem 110-130 körül mennek ezek használtan.

febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
12-es 6-os voltam! Az Apple 1 év jótálást ad! Ezen kívül van a kereskedői 3 év! És igen ha a 6 hónapót le veszük akkor van még 6 hónap Apple jótállás, és még 2 és fél év kereskedői jótállás! De a két féle jótálás nem össze keverendő! Mert a gyártó nem köteles jótállást vállani. Csak az eladó / kereskedő köteles jótállást vállalni. Ezen felül van az Apple / gyártói jótállás is amiből még 2024.07.31-ig van jótállás. Eleve az Apple Watch 8-as széria 2022-ben jelent meg. Tehát ha 2022-ben vettem volna akkor is lenne még kereskedői jótállás is. Egy kicsit gondolkodhatnál logikusabban is. Ráadásul az én Apple Watch 8-as szériám 2023-ban lett vásárolva. És igen meg van hozzá a kereskedői jótállás is, és a eredeti számla is. És jó lenne ha nem kötekednél.
febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

"Mert a gyártó nem köteles jótállást vállani."


Örülök hogy felhomályosíthatatlak: ha itthon forgalomba hozott telefont veszel, akkor viheted közvetlenül a gyártó hazai képviseletéhez is gariztatni, nem muszáj a kereskedőhöz. (Egyébként a kereskedő is a gyártóhoz fogja tovább küldeni, ha hivatalos viszonteladó.)


"Egy kicsit gondolkodhatnál logikusabban is."


Lol, ezt pont te mondod. :D Na, és hol vetted? Melyik kereskedőnél? Mert ha a Gyurika és Társa Kft-nél, akkor arra keresztet vethetsz. De egyébként is teljesen lényegtelen az egész, mert mint említettem újonnan is olcsóbban szerezhető be, a te áradhoz képest pedig a zsírúj széria sem jelentősen drágább, még közvetlenül az Appletől rendelve sem.

febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
És képzelje el az mind rossz.
febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

A boltoknak van marketing kerete, amiből akciókat tudnak csinálni. A gyártók/forgalmazók is van, hogy jó sírnak nekik árcsökkentéseket.


Aki magánszemélyként eladni akar, ahhoz viszonyít, hogy ő mennyiért vette, nem akar sokat bukni. Pláne, ha nagyon számít a különbség, vagy ha nem sürgős eladni.


Sokan úgy vannak vele, hogy meghirdetik, ha valaki elviszi, akkor eladják. Ha nem viszik el, akkor nem adják el. Veszíteni valójuk nincs.


Akinek fontosabb eladni, az meg majd árat csökkent, hogy versenyképesebb legyen az ajánlata.

febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

"Aki magánszemélyként eladni akar, ahhoz viszonyít, hogy ő mennyiért vette, nem akar sokat bukni. Pláne, ha nagyon számít a különbség, vagy ha nem sürgős eladni."


Na jó, hadd írjam már le ezredszerre: ez nem így működik. Nem az x évvel ezelőtti új árakhoz kell viszonyítani, hanem az aktuális használt piaci árakhoz. Mármint ha tényleg eladni szeretnéd. Az aktuális használt piaci árak pedig leginkább a nagyon hasonló termékek új áraitól függnek.


"Sokan úgy vannak vele, hogy meghirdetik, ha valaki elviszi, akkor eladják. Ha nem viszik el, akkor nem adják el. Veszíteni valójuk nincs."


Ha hirdetik és nem viszik el, akkor nem bukik semmit? Dehogynem, a komplett használt piaci értékét bukja. Mi értelme van a fiókban tartogatni egy nem használt órát és hirdetni 200-ért évekig? Azt a 110-130 ezer forintot bukod ezzel, amennyiért el tudnád adni.

febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

Valószínűleg nem a fiókban tartja, hanem használja, amíg nincs rá vevő. Ha épp elvinné valaki, akkor eladja és vesz másikat. Addig meg jó a régi is.


Ha már megvette az újat és a régi feleslegessé válik, akkor majd leviszi az árát, hogy tényleg eladja. Vagy meg sem veszi az újat amíg még használható a régi is.

febr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%
De komolyan, hogy gondoljátok azt, hogy lesz olyan, hogy "épp elviszi valaki", amikor DRÁGÁBBAN árulja, mint a kereskedő az újat? Amikor 70-80 ezer forinttal árulja többért, mint a többi használtat? Azért ennyi hülye nincs :D
febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bárki annyiért adhatja el, illetve teheti fel az eladó dolgait a hirdető oldalakra, amennyiért akarja. Minden annyit ér, amennyiért megveszik. Persze ha valaki egy új készülék áránál többért tesz ki egy használtat, akkor nem biztos, hogy meg fogják venni, ezért az eladónak (és a vevőnek is) mérlegelnie kell az árat. A hirdetésnél érdemes megnézni, hogy mások azt, vagy hasonló terméket mennyiért hirdetnek, és ez alapján belőni az árat. Az sem jó stratégia, ha valaki túl alacsony árat ad meg, mert az is gyanakvásra ad okot (pl. hibás, beázott, elejtett, rossz vagy lopott a készülék), mint ahogyan a magas ár is, mert annyiért meg a kutyának sem fog kelleni. Viszont vannak esetek, amikor egy készüléket vagy bármi mást többért lehet eladni, mint az újat. Olyankor, amikor a kínálat kisebb, mint a kereslet, ilyenkor sajnos a vevő kénytelen kifizetni a magasabb árat vagy eláll a vásárlástól. Én konkrét példában láttam, hogy egy kollégám ragaszkodott egy adott típusú telefonhoz, mert azt tanulta és szokta meg, végül sikerült találni neki, drágábban mint egy új és jobb telefont, de megvette, mert neki olyan kellett. Továbbá sokan nem értenek hozzá, az ilyen emberek pedig a hozzá nem értés miatt meg fogják venni, bár erkölcsileg ezt nem tartom korrektnek, de nem bűncselekmény a dolog. Nem mindenki csinálja ezt, én azt mondom, hogy sokan korrekt árban teszik ki az eladó dolgaikat.

Itt hozzá tenném, hogy vannak kereskedők, akik sokszor jobb árban árulják a használt mobiltelefonokat, tableteket vagy épp laptopokat, mint a magánszemélyek, ráadásul garanciát is vállalnak rá. Ez úgy éri meg nekik, hogy cégektől megvesznek egyben olcsóbban sok darabot (külföldi és Magyar cégektől egyaránt vásárolhatnak, sok használt készülék kerül be hozzánk pl. Németországból). Mivel ezek nagyvállalatok, ezért fontos szempont, hogy alkalmazottjaik mindig friss hardvert használjanak, ezért gyakran cserélik. Rengeteg munkahely és munkakör van, ahol pl. adnak céges telefont az alkalmazottaknak, amik 1-2 év után teljesen hibátlan és működő állapotban a használt piacon landolnak. Így ezeket elég jó árban megkaphatjuk garanciával (ami teljesen biztonságossá teszi a használt vásárlást), miközben a kereskedésnek is van rajta haszna, a készülékeken túladó cégnek pedig nincs gondja az eladásra, ugyanis egyben túladnak rajtuk.


Ma már egyre több gyártó évekig támogatja szoftveresen a készülékeit, így egy több éves telefonon is friss Android fut, illetve mindent tud, amit egy új készülék. Hardveresen sem gyenge egy 2-3-4 vagy idősebb telefon, ha az eredetileg közép vagy felső kategóriás készülék volt, van olyan erős, mint egy új, de alsóbb kategóriás mobil. Egyébként jogi szabályozással pont ezt szeretnék elérni, hogy kötelező legyen a gyártóknak frissíteni a szoftvert és kitolni a készülékek élettartamát, mert egy új mobil legyártása, majd rövid használat utáni cseréje környezetünket is terheli. Persze ettől még lesznek olyan emberek, akik megengedhetnek évente maguknak egy új mobilt, viszont ha a régit eladják, akkor valaki garantáltan tovább fogja azt használni, olyan akinek kevesebb a pénze, és nem feltétlen kell neki a legújabb modell, egyszerűen csak egy használható készüléket keres olcsón. Amikor szoftveresen lesz használhatatlan egy készülék (pl. régi, de még gyors és hibátlanul működő mobiltelefonon már nem futtatható egy adott alkalmazás, mert túl régi az OS verzió), hívják szakszóval tervezett elavulásnak. Én is jártam már így, a YouTube egyik napon még működött a telefonomon, másik nap már nem, azaz egy hibátlan készüléket nem tudtam már tovább használni a tervezett elavulás miatt. Végül az lett a sorsa, hogy megkapta ajándékba egy rászoruló, aki telefonálni tudott vele és még pár évig használta. Ez ellen lépnek fel jogszabályilag. Egyébként korrektnek tartom, ha a hosszabb támogatás miatt drágább egy új készülék ára, de cserébe sokkal tovább lehet használni. Vannak gyártók amik már régóta így csinálják, pl. Apple, ezeket a készülékeket a használt piacon is sokan keresik pont ezért, mert szoftveresen évekig támogatottak.

márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!