Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit takar az iOS-os telefonokn...

Mit takar az iOS-os telefonoknál a stabilabb rendszer?

Figyelt kérdés
Telefonokat nézegetek mostanában, az ismerőseim többsége iPhone felhasználó, és mindig azt hozzák fel az iPhone mellett érvnek, hogy stabilabb a rendszere, mint az androidos telefonoknak. Ha rákérdezek, hogy mit takar ez a "stabilabb rendszer", soha nem jön rá válasz. Az elmúlt években soha nem volt nekem semmi problémám az androidos telefonommal. Soha nem fagyott le, nem indult újra, nem akadozott, tehát én is elmondhatom, hogy stabil az androidos rendszer. De az iPhone felhasználóknak ez a "stabilabb rendszer" valami berögződés?

febr. 26. 02:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%

Aki nem “power user” annak lehet mindegy…

Nekem még az ios is le szokott fagyni, az Androidot meg valszeg napi szinten a falhoz vágnám.

febr. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Ez ugyanaz, mikor egy alsó középkategóriás autód van és arról hallasz, hogy vezetési élmény. Nem fogod érteni addig, míg nem vezetsz egy felső kategóriás autót. Akkor fogod megtudni, hogy van autó ami ad vezetési élményt, és van, ami nem.


Ezzel nem azt írom, hogy az iPhone felsőkategóriás az Android meg nem. A hasonlat arra vonatkozott, hogy írhat bárki bármit, addig míg te magad nem tapasztalod meg, nem fogod érteni a stabil rendszer jelentését.


Én is akkor tudtam meg, mikor először lett iPhone-om. Azóta tudom, hogy soha többet nem kell Android.

febr. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%
Egy 50-100ezres androidnál lehet hogy stabilabb, ez természetes, de egy ugyanolyan árú androidoson zökkenőmentes minden. Ráadásul egy normális iPhone is ott van min. 250-300ezer, amiért már egy elég durva androidosat kapsz. Erről ennyit!
febr. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Próbáltam utobbi évben iphonet. Képtelen olyan alap dolgokra mint hogy videót állítson meg rögzítés közben vagy csengőhangot állíts be. billentyűzet szőrnyű, nincs vissza gomb, sokkal nehezebb fájlokat másolni és az akkumulátor nagyon hamar elhasználodik a kis mérete miatt és rohadtúl drága cserélni. szerintem felejsd el az iphonet. hülyegyerekeknek van akik szeretik a személyeségüké tenni hogy iphone használnak meg tiktok videókat csinálni vele.
febr. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

Sokat nem értek a telefonokhoz, de most egy iPhone 15 ösöm van, es 12 éve mindig iphonom volt, nem felvágásból hanem külföldön ahol élek telefon nélkül kiszorulsz a társadalom szélére, mert identifikáció is telefon által történik, ügyintézés és minden.

Elsőt azért vettem mert ezt ajánlottak az üzletben es nem bántam meg

Megpróbáltam androidos mobilokat például a barátomét, Samsung es rájöttem hogy ezerszer inkább az enyém, mert az iPhone :

- nagyon gyors

- pontosan hajtja végre a parancsot es nem érti félre, nem nyílik meg “véletlen “ 3 másik ikon a kért helyett,

-nem kell keresgélni ezer évet egy adott funkciót vagy ikont, megnyitás után miliszekundumok alatt minden megnyílik ami kell nem össze vissza es mindent átlátsz

- gyorsabban tudsz vele írni, gépelni, “gyors a felfogása” nem kell pötyögj ezer évet

- nagyon könnyen kezelhető es nagyon pontos es meg sok minden ami nem jut eszembe pont most

febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Iphone arra jó és annak,akik egyszerű dolgokat akarnak. Bekapcsolod, működik rajta minden, nem kell állítgatni semmit, nem csinál olyat,hogy lenémítod és előadás közben megszólal, stb. Cserébe nem tudsz rajta semmit sem változtatni, egy csengőhangot rárakni is egy tudomány.
febr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Telefontól függ hogy stabilabb e. Például lehet úgy érteni hogy egy Xiaomihoz képest stabilabb, mivel nem bugos és átgondoltabb és nincs benne reklám. Egy Google Pixelhez képest vagy Samsunghoz képest nem stabilabb, mivel az sem bugos és jól működik. Egyébként ilyen fogalom hogy stabillabb, nincs mivel sok dolgot lehet alatta érteni.
febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7. Nem tudom honnan veszed, hogy a xiaomi bugos. Nekem note 9 pro van már 2 éve, és egyszersem fagyott, akadt be sose, pedig nekem aztán 1000+ kép van a telomon és rengeteg film és alkalmazás. Beszéled itt a zöldségeket..:$
febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

8. Én a felsőkategóriás Xiaomiról beszélek, ami 400K. Nyilván csak ahhoz van értelme az Apple telefont hasonlítani mert azok vannak egy árban.


Az alsó-középkategóriás Xiaomik jó vételnek számítanak szerintem mert ott nem is vár tökéletességet és többet tudnak hardveresen mint egy hasonló árú Samsung. Viszont vannak bugok. Ismerősöm tapasztalata hogy néha magától kikapcsol a telefonja. Vagy hogy tele van reklámmal. Mondom, ez még elnézhető egy ilyen kategóriás telefonnál.


De most vessük össze a 400 ezres Xiaomit az ugyanennyibe kerülő Apple telefonnal. Biztos hogy az Apple jobb felhasználási élménnyel fog rendelkezni mert nincs benne sok apró idegesítő sallang és szinte minden precízebben van benne megvalósítva. Akkor mégis minek vennél Xiaomit? Ok, lehet mondani hogy de az ios zárt rendszer és az nem tetszik. Akkor meg vehetsz Samsungot és arra is ugyan az igaz mint az iphone-ra.

febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez manapság semmit sem jelent. Még tizen éve, amikor bejöttek az okostelefonok, akkor bizony sok-sok évig az iPhone tényleg legalább egy kategóriával feljebb volt az androidos telefonoknál. Markáns minőségbeli különbség volt, de nyilván a többi gyártó sem hülye, közel sem atomfizika telefont gyártani és szoftvert írni rá, szóval ez az előny szépen-lassan olvadozott, marginálissá vált és végül szerintem el is tűnt.

Egy legalább középkategóriás, normális gyártótól vett androidos telefon időnként már hosszabb szoftveres támogatást kínál mint az Apple telefonok (Samsung az A szériánál 5 évet garantál, az S szériánál 7 évet, a Google pedig a Pixeleknél szintén 7 évet), az Android pedig kiforrott rendszer lett.

Az operációs rendszert leszámítva is bizony eléggé megállt a fejlődésben a piac. Nemhogy évente nincsenek áll leejtős újdonságok, de igazából már 3-4-5 éves távlatokban sem, semelyik oldalon. Ez egy érett piac, érett termékekkel, sokszor nüansznyi különbségekkel.


"- gyorsabban tudsz vele írni, gépelni, “gyors a felfogása” nem kell pötyögj ezer évet"


Na, ez pedig bocsánat, de annyira nem igaz, hogy egyenesen az ellenkezője a valós. Apple felhasználóként mondom, hogy az iPhonek alap billentyűzete a szánalmasság határát súrolja belülről. Az autocorrect olyan szinten ostoba, amire szavak nincsenek. Minden máspedig pedig a világ legfapadosabb billentyűzete. Az első dolgom új iPhone vásárlása esetén az, hogy feldurrantom rá a Gboardot.

febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!