Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Xiaomi elkezdett normálisabb...

A Xiaomi elkezdett normálisabb méretű telefonokat gyártani?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy most ez lesz a trendi? A gsmarenán nézve a legutóbbi 3 telefonjuk normálisabb, nem az a tepsi telefon

Ma már a prémium csak a prémium telefonok kisebb méretűek.


márc. 23. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyedül ha úgy nézzük az Apple-nek van kompakt csúcsmodellje a 15 Pro személyében.

Az összes többi butított alapmodell(bár a Pro Max-hoz képest legalább elenyésző a sebesség).


A Xiaomi pont ugyanabba a szegmensbe kezdett el gyártani "kompakt" felsőkategóriás telefonokat, mint a Samsung vagy az Apple, ebbe úgy nagy meglepetés nincs.

Bár ha olyan hibákat vétenek, mint a Xiaomi 14 esetén akkor nem lesznek kelendőek.

Én nem is látom nagy esélyét annak, hogy ez lejjebb menni a középkategóriába vagy a belépő kategóriába.

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy akinek normális csúcskategóriás telefon kell az kifizet majdnem fél milliót a 15 Pro-ért, aki 1-2 dologban lejjebb ad annak ott az S23/Xiaomi 13/iPhone 15 széria, meg a régebbi iPhone-ok, S24 stb.

A gyártóknak olyan téren jó, aki kisebb telefont akar az kifizeti a nagyobb összeget, mert nincs más.(fölig, hogy a iPhone 13 Mini gyártása is teljesen leállt)

márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
68%
A Xiaomi eddig is gyártott olyan telefonokat, amiket átlagos méretű kézzel meg lehet fogni.
márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, kinek mekkora a “normális méretű”! Lehidalok, amikor mobilos teszteken is pozitívumként említik a kompaktabb méretet, mint ha egyértelműen jobb lenne a kisebb, pedig szerintem inkább szubjektív dolog!

Én például kifejezetten inkább a nagyobb méretű telefonokat szeretem, egyrészt mert gépelésnél nehezebb melléütni, másrészt filmnézésnél is jobb a vizuális élmény.


Viszont sosem érdekelt ez a “bolondéria”, hogy mindenképp 1 kézzel lehessen használni! Miért, mert talán menőbb? Na és? Ha eggyel, akkor eggyel, ha kettővel, akkor kettővel, ahány kézzel kényelmes, engem a “divatos használat” hidegen hagy!

márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát igen. Mindenkinek más az igényei.

Én filmet tévén nézek, nem telefonon.

Az pedig mindenképp jobb ha meg tudod fogni egy kézzel is a telefont, kényelmesen. Hogyha egy kézzel is kell írnod, sokkal könnyebb.

Vagy ha az utcán előveszed hogy például nézd a térképet, akkor sem két kézzel fogod

Én a Motorola g54 méreténél tovább nem mennék, tökéletes

márc. 25. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:
G54 is hatalmas telefon, kompakt méretű manapság egy iPhone 15 vagy egy Galaxy S24.
márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Én tévén IS nézek filmet, bármin, amin lehet.

A Moto G54 szerintem is már egy nagyobb méretű telefon 6.5” kijelzővel, míg 6.1” kijelzővel az iPhone 15 és a Samsung Galaxy S23 az igazán kicsik, meg ugye 6.2” a Galaxy S24 is eléggé, a legkisebbek pedig manapság 5.9” kijelzővel az Asus ZenFone 8 és 9, illetve 5.92” a ZenFone 10

Mondjuk bár a nagyobb telefonokat szeretem, de a méret nálam az egyik legutolsó szempont! Most tavasszal készülök új telefont venni, mindenképp Androidost. A kérdés kapcsán sosem volt még Xiaomi telefonom, de egy ideig a sima 13 volt az egyik potenciális jelöltem, aminél viszont a negatívumokhoz soroltam, hogy csak 6.36” - mondjuk MediaMarktban kipróbálva nem tűnt olyan kicsinek, végül nem is a méret, hanem egyéb tulajdonságok miatt lett végső kiszemelt a Galaxy S23+ , ami viszont 6.6”

Eddig 2 saját okostelefonom volt, a 16:9 korszakban a Huawei Ascend P7 még egész átlagosnak számított, de mégis a nagyobbak felé húzva kerek 5” kijelzővel. Utána meg Galaxy A70, ami 6.7” kijelzővel még ma is egy óriás.

márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a g54 a többi olcsóbb telefonhoz képest, elég kényelmes egy kézben is fogni
márc. 26. 09:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez mint mondtam relatív, hogy ki mi a kényelmes.

A GSM arénán az összesnek le van írva a mérete.

Egy S24 sokkal kisebb telefon tőle példának okáért...

márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha Neked 6.5” már kompaktabb méret, akkor számodra mekkora az igazán nagy?
márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Például az olcsóbb Samsungok mint az A55, az már nagy

Vagy az iPhone 8 plus nagyon kényelmetlen volt a szélessége miatt.

Igaz az S24 és az iPhonok számítanak kis méretű telefonoknak, de a g54 is elég kompakt szerintem

Eredetileg 6.28 as telót akartam, de bszus, ha egy lánynak 6.79 es van, akkor pont nekem legyen a kicsi xdd

márc. 26. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!