Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Yettel vagy a Telekom a...

A Yettel vagy a Telekom a jobb mobil előfizetés esetén?

Figyelt kérdés
márc. 23. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Dominó csomag.
márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Dominó csomag nagyon nem éri meg annak, aki rendszeresen használja a telefont is, nem csak időt néz rajta...
márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mire és hól használod. Mindkettő mellet tudok érveket felhozni.

A hol használod jelzőt arra értem, hogy van ahol a Telekom mobiltornya, máshol a Yettelé van közelebb. Ha pl. otthonra/albérletbe kell mobilinternet, és az ár nem számít, akkor ez alapján érdemes választani. De ha általánoságban nézzük, megírom mindkettő előnyét.

Telekom: feltöltőkártyásoknak korlátlan mobilinternet náluk van a legolcsóbban, 9900 Ft/30 nap. 5G hálózatra még nem csatlakozhatsz ezzel a csomaggal, de ez a jövőben szerintem változni fog. Ha kisebb internet kell, akkor is előnyös választás, mert a Maraton csomagban kapott adat adig használható fel, amíg el nem fogy, vagy le nem jár a SIM. Ha otthoni TV-t, internetet is veszel és összevonod Magenta 1 csomagban, akkor pedig 33% kedvezményt kapsz az előfizetéses tarifákból, mi így vettünk 3 multiSIM-es korlátlan internetet és olcsóbb, mint bármelyik flottás csomag lenne.

Yettel: náluk viszont 1 és 5 napra is rendelhetsz korlátlan mobilinternetet, alkalmazásban 20% kedvezménnyel. Ha pl. nyaraláshoz kell, akkor ez jól jön. Ami pozitívum, hogy az 5G hálózat minden csomagban engedélyezett, így 5G torony mellet otthoni fő internetnek is jó választás. Sőt otthoni internet meg TV szolgáltatást is nyújtanak 5G, illetve 4G hálózaton. Ehhez asztali routert adnak, ennek erősebb a vétele, mint egy mobiltelefoné. Annyival erősebb, hogy ahol a telefonon 2-3 egység volt, ezzel 5 egység, ami sebességben is érezhető, sokkal gyorsabb a toronytól messzebb is, mint telefonról. Aki tanyára szeretne internetet, szerintem a legjobb megoldás, tényleg kevés hely van, ahol ezzel az asztali routerrel ne lenne jó térerő. Hozzá tenném, hogy ilyen asztali routert sok helyen lehet vásárolni, aki tanyán mobilinternetet használ és gyenge a vétel, megéri szolgáltatótól függetlenül befektetni egy ilyenbe.

márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés! Mind három céget meg jártam mint előfizető! A Yettel akkor még Pannon GSM-nél kezdetem. Aztán lettem Telekomos, majd Vodafonos. Most a Telekomnál is és a Vodafonenál is van havi díjas számlás előfizetésem. A Yettelnél meg feltöltő kártyás csomagom van. De a Yettel kártyámat csak ritkán használom. Napi szinten a Vodafone és a Telekom sim / előfizetésemet használom. Mind két cég (Vodafone és Telekom) igen csak borsos / horribilis árat kér. De a Vodafone rá kontráz. A Telekomnál havi 12937 Ft/hó-t fizetek amíg a Vodafonál 21355 Ft/hó-t fizetek. Mind két szolgálatónál havi díjas számlás csomagban vagyok és mind két szolgálatónál korlátlan beszélgetés és korlátlan internet csomagom van. Viszont a Vodafonenak jobb a térereje a lakhelyemen mint a Telekomnak.
márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én a Telekomnál vagyok flottásként, 9 ezret fizetek korlátlan net+hívás
márc. 23. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Az úgy korrekt, de lakossági csomagok közül ez simán van 14-15 ezer Ft.

A Magenta1 éri meg a Telekomnál, amúgy meg Vodafone ha ez nem opció, mert az télerő szempontjából sokkal jobb kevésbé lakott területeken.

Amúgy mindegyik szolgáltató aránylag drága itthon a hazai bérekhez képest, és annyira nincs jó készülékajánlatuk sem.

márc. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

" 9 ezret fizetek korlátlan net+hívás"

Ha az árak emelkedése a téma, nem csak a Telekomnál növekedtek a költségek, ez elől nincs hova bújni.

márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor is nekem jobb bibibubibibá
márc. 24. 08:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Te nagyon debil vagy!
márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kriszpo ***** válasza:

[link]

[link]


Döntsd el, hogy mit szeretnél! (Milyenek a telefonálási, netezési szokásaid?)

Nézd meg a fenti oldalakat!

Döntsd el , hogy neked melyik szimpatikus!


Szívesen!

márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!