Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet-e külön magyar nyelvet...

Lehet-e külön magyar nyelvet (és billentyűzet kiosztást) telepíteni a kínai ROM-mal rendelkező mobilokra?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy telefont ami globális és a kínai piacra szánt variánsokban is elérhető, de a kínai változat sokkal (százezer forinttal) olcsóbb. Magyar billentyűzet kiosztást például fogok tudni telepíteni rá? Egyáltalán megéri küldöldről kínai piacra szánt telefont vásárolni?

#mobil #mobiltelefon #Külföldi mobiltelefon
márc. 26. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ennyiből - konkrét gyártó és típus ismerete nélkül - aligha lehet megmondani.


Jó esetben fenn van az XDA Developers fórumán:

[link]

és van hozzá egyedi firmware, esetleg valamelyik közismertebb firmware-gyártó - például a LineageOS:

[link]

által támogatva van, de ezt így látatlanba nem lehet megmondani.


Arról nem is szólva hogy Kína és kis hazánk más-más távközlési régióban van:

[link]

így megeshet, hogy a rádiós interfész nem lesz kompatibilis a helyi körülményekkel.


Ezért azt ajánlom kérdezz rá a forgalmazótól, hogy:

- lehet-e rá egyedi firmware-t rakni

- kompatibilis-e a hazai hálózattal (ITU 1-es régió)

márc. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan nem Kínában, de régebben Szingapurban vettem mobilt és tabletet. Mindkettő simán átállítható volt magyarra.

Volt rajtuk pár speciális kinai program pl. valami tiktok szerűség, ahol kinai tinik ugrándoztak "neglizsében", s próbáltak kínaiul kapcsolatot teremteni.

Ezeket töröltem.

márc. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy Nubia Z60 Ultrát néztem ki a Trading Shenzen oldalán (azon belül is a Starry Night Sky verziót - szerintem gyönyörű szép). Csak nem tudom, hogy mennyire megbízható az oldal. Valahol máshol azt olvastam, hogy gyakran azért olcsóbbak a kínai telefonok, mert gyakori, hogy valaki már kibontogatta korábban, használta, és visszaküldte, így új telefon címszó alatt valójában egy más kipróbált telefont kapunk, csak mivel nem látni a használat nyomát, így senki nem is mondja el nekünk. A Giztopot is néztem. Kacérkodok a Xiaomi 13 Ultrával is a Nubia mellett.
márc. 27. 01:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a Nubiát az AliExpresszen is, ráadásul Globális ROM-mal is árulják, de az Alin már azért óvatosabb vagyok...
márc. 27. 01:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: mi van, ha beérkezéskor jól megvámolják a telefont, valamint ha bármi probléma van vele, a garanciát hol fogod majd érvényesíttetni?

A különféle kockázatok miatt én nagyon tartanék e vásárlástól.

Vannak nagyon megbízható, használt/újszerű telefonokat áruló boltok, amelyek még pl. fél év garanciát is adnak, ha az olcsóság a lényeg, én inkább ott vásárolnék.

márc. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem fogod tudni itt használni, nem fog tudni kapcsolódni az eu-s hálózatokra.
márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
A magyar nyelvet már megválaszolták; a billentyűzet pedig nem jelenthet gondot: a playboltban letöltöd a kedvenc billentyűzet-appodat és azon beállítod a magyar kiosztást...
márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!