Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan offline térkép...

Van olyan offline térkép alkalmazás, ami nem omlik össze állandóan, vagy az én telefonomban van a hiba?

Figyelt kérdés
ápr. 4. 13:19
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Én a Túratervezővel szoktam megtervezni magát az útvonalat és a HuMap-ba töltöm fel. Eddig még nem hagyott cserben.
ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

11.: Azt írja, hogy nem áll rendelkezésre a HuMap, mert az android egy régebbi verziójához készült.


Mi az a Túratevező? Egy oldal, vagy alkalmazás neve?


Jó lenne megtervezni az utakat gépen, aztán rátenni telefonra. Eddig még sosem tudtam túraútvonalat tervezni. Többnyire csak mentem valamerre a környéken, és ennyi volt.

ápr. 4. 15:10
 13/23 anonim válasza:

A Túratervező a hejoe része.

[link]

Ott elkezded keresni, hogy merre mennél. Bal oldalon kattints rá a kék jelzésre, ha nem teszed, akkor csak a kék útvonalait fogja ajánlani. Szintén bal oldalon a + és - alatt van egy ferde vonal, arra is kattints rá. ezt követően, ha a térképre kattintasz e fogja rakni a túrapontokat szépen egymás után. Ha elrontottad, még egyszer rákattintasz és törlöd. Ha megvan az útvonalterv bal oldalon a play gomb szerű háromszögre kattintasz és megtervezi az útvonalat, kiírja a távot és a szintkülönbségeket is.

Ezt gpx formátumban mentsd el. Aztán nyisd meg a HuMap-ot. Jobb felül lenyitod. Kiválasztod az útvonalat. Aztán a betöltést. Akkor a telefonon letöltések mappájából megkeresed az előbb elmentett tervet és betöltöd. És ennyi. Ha kilépsz és legközelebb megint megnyitod a HuMap-ot automatikusan mutatja majd az útvonalat. Ha a hely aktiválva van a telódon, akkor a HuMap-ban megjelenik automatikusan egy nyilacska, ami jelzi, hogy hol vagy.

ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13.: Köszönöm szépen!

Kipróbáltam, működik, csak az a gond, hogy ahol én szoktam járni utakon, az általában nincs jelölve az átlagosabb térképeken. Nem lehetne ugyanezt valami részletesebb térképen? Van olyan térkép, ami mutat minden utat, csak most nem jut eszembe a neve.

ápr. 4. 18:41
 15/23 anonim ***** válasza:
openstreetmap
ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

#14

domborzatot látod, távolságokat látod, ha meg úgyis tökön-babon át akarsz menni, akkor minek neked más infó? :)))

#13

ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Oruxmaps + Openstreetmap, Motorola Defyn is sokat használtam. A "többféle térkép" nem szükségszerűen egyértelmű, mert a navi és túratérképek jellemzően Openstreetmap alapúak.
ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
16.: Nem látom a távolságokat, csak ha a térkép által jelölt úton megyek. Amerre szoktam járni, az pl. 7.8km oda, és az alkalmazás kihozott belőle egy 10++ kilométeres tervet. És meg nem mondanád, hogy a térképen nem jelöl út nem egy hivatalos túraútvonal.
ápr. 4. 19:24
 19/23 anonim válasza:

#18

akkor hallgass a többiekre és használd az openstreetmap-et

én ennyit tudtam segíteni ¯\_(ツ)_/¯

#16

ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19.: Igen és értékelem is a segítségedet!


17.: Megvan, az oruxmaps volt az, amit használtam. Ez működött a legkevésbé rosszul. Csak egy picit bonyolult a használata... Ezzel is lehet útvonalat tervezni?

ápr. 4. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!