Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 14 PRO VS iPhone 15 PRO?

IPhone 14 PRO VS iPhone 15 PRO?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ki mit javasol?


Az ár nem számít! Felajánlottak két telefont, a következő modelleket:


iPhone 14 PRO 256gb (US model, tehát e-sim, ez nekem előny)

vagy

iPhone 15 pro 128gb


-


Nem nagyon találtam különbségeket a két telefon közt, egyedül az Action Button és az USB-C. (ettől függetlenül akksi sem erősebb, és nem is tölt sokkal gyorsabban).


Kinek mi lenne a javaslata? Inkább menjen az usa model 14 pro 256gb-nál, vagy iPhone 15 pro 128gb?



ápr. 4. 21:35
A kérdező szavazást indított:
iPhone 15 pro 128gb
iPhone 14 pro 256gb (usa model)
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

15 Pro már alapból E-Sim-es, nem ártana utánanézni a dolgoknak, mielőtt kidobok fél milliót az ablakon.

A kérdésre válaszolva a 15 Pro, az USA modellek el vannak maradva telekommunikációs képességekben, egy csomó hazai hálózati protokollt nem támogat. 5G-hez nem fűznék nagy reményt...

Meg amúgy is újabb, jobb telefonról beszélünk.

Az akkumulátor élettartama másfélszerese a 14 Pro-jénak.(Apple szerint)

ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod!

Ahogy olvastam, csak az US modellek e-sim-esek iPhone 15 pro-ból is, amit néztem az fizikai sim-es.

A gsmarena.com azt írja az akksiról, hogy gyakorlatilag ugyanakkora élettartama van (kép: [link] )

Úgyhogy ezért vagyok ilyen döntésképtelen most :(

ápr. 4. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

1000 töltési ciklust ígér az Apple, a régebbiek esetén ez 500 volt.

Szóval ez a duplája, nem kell olyan hamar akksit cserélni.

A type C használható dokkolóhoz(Thunderbolt 3-t is támogatja), sokkal gyorsabb töltés és adatátvitel.

Éjjel még jobb képeket lő, bár ebben már a 13 Pro óta jól teljesítenek de sikerült még fokozni.

De valóban elenyésző ezeken kívül a különbség.


Üzemidőre visszatérve erős 1 napos, szóval az a töltési ciklus duplázás nagyon jól fog jönni, mert normál használattal simán el lehetne használni 2 év alatt az akksit, így meg lehet elmegy 4 évet is.

ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fizikai SIM-esbe is ugyanúgy tehető eSIM így ez nem szempont az összehasonlításban. A kettő közül nyilván a 15 az újabb mindig jobb.
ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

15 Pro mindenben jobb, újabb, gyorsabb, stb.

Fizikai és/ vagy e-sim képes alapból, az USA modell csak e-sim kompatibilis. Nem kérdés, egyedül a tárhely szól a 14 Pro mellett. De egyszer minden megtelik.

Nekem is 15 Pro van, (igaz 256GB-os, de ez most lényegtelen), ahogy használom több, mint másfél napot bír, hétvégenként 3 napig is el van.

ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam egy erős nap, sokat nyomkodom. Megy a lokátor, mobilnet és a wifi, Bluetooth is egész nap.

Éjjel 3-4 %-t merül.

17.4.1-es IOS, 100%-os akkumulátor.

Böngészés, social media és spotify. 0 játék vagy komolyabb terhelés.

Csak, ha esetleg valakit érdekel az üzemidő, több felhasználási mód alapján lehet következtetni.

5-6 óra SOT kihozható vegyes használattal.

ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Magyarországon kereskedelmi forgalomba kerülő iPhone 14 Pro és iPhone 14 Pro Max illetve az iPhone 15 Pro és iPhone 15 pro Max telefonok, mindegyike két aktív E-SIM-et vagy 1 aktív E-SM-et és 1 aktív fizikai SIM-et támogat. Az E-SIM-ről és az iPhone-ról Itt olvashatsz: [link] - "Az iPhone 13-as és újabb modellek esetében két aktív eSIM is használható. A fizikai SIM-tálcával nem rendelkező iPhone-modellekben két aktív eSIM használható." Hogy melyik a jobb készülék? Az iPhone 15 Pro Max.
ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!