Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a probléma a telefono...

Mi lehet a probléma a telefonommal, illetve orvosolható?

Figyelt kérdés

Kb kétéves Alcatel telefonomon egyik reggel vibráló képernyőt tapasztaltam. Az eszköz újraindítása után egy ideig működött. Utána leállt önmagától. Ezek után minden kb harmadik visszakapcsolással értem el eredményt, legalábbis öt percekre. Egy idő után leállította-újraindította magát folyamatosan. A képernyő mostanában színes csíkos (egy része) és nem reagál, bár önmagát még mindig kapcsolgatja. A telefon nem helyezkedett nyomás alá, nem esett le sehonnan és fólia is van rajta.

Ezért, bár minden jel repedésre utal, én még szkeptikus vagyok. Esetleg okozhatta más vagy törés? Lehet tenni valamit a készülékért?



ápr. 16. 19:16
 1/3 Aktív Szál ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy fizikai sérülése van. Lehet, hogy szimplán csak megadta magát a képernyőt vezérlő elektronika. Ha esetleg még garanciális a telefon (bár gondolom már nem ), akkor szerviz. Ha nem garis, akkor is megpróbálhatod a szervizet, de valószínű olcsóbb, ha új telefont veszel.


Nekem egy Motorola telefon produkált nagyon hasonlót, méghozzá a vásárlástól számított egy héten belül, így én simán visszaküldtem.

ápr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 16. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt korántsem megállapítható a probléma oka. Pont annyira lehet a kijelző, mint a SoC. Így ha garis, akkor jelezd a garanciaigényedet a megfelelő helyen, ha pedig nem, akkor esetleg még annyi időre próbáld meg életre bírni, hogy kimásolhasd vagy feltölthesd valahova a rajta lévő számodra fontos adatokat(ha van ilyen), aztán vegyél érzékeny búcsút tőle.
ápr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!