Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik iPhone volt a leg menőbb?

Melyik iPhone volt a leg menőbb?

Figyelt kérdés
Az első iPhone 2007-ben jelnetek meg. És az iPhone 15-ös sorozat pedig tavaly az az 2023 szeptemberében. Az idáig meg jelent iPhoneok közül szerinted melyik volt a leg menőbb és a leg népszerűbb? És neked milyen / melyik iPhoneod volt a leg első, és mikor vetted az első iPhonodat? Sajnos én csak elég későn lettem iPhoneos. Csak 2021 november 19.-én lettem iPhonoeos. Egy iPhone 13 minivel kezdem. És most iPhone 15 Pro Maxom van. És te melyik iPhonenal kezdeted? És mikor vásároltad az első iPhondodat? És most jelenleg milyen iPhoned van? És te meg vagy elégedve a jelenlegi iPhoneoddal? Váltanál másik telefonra?

ápr. 18. 17:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Androidot használtam mindig is két iphone van amit valaha is "menő"-nek tartottam. Az annak idején az iphone 5 meg az iphone x volt. Többi nem nyügözött le cseppet sem
ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%

Az okostelefonok korai szakaszában elég nagy volt az iPhone fölénye, mindenképpen abból kellene valamit választani, de én nem tudnék kiemelni semmit.

Az elmúlt 4-5-6 évben pedig lényegében elolvadt a minőségbeli különbség, ráadásul minden második ember kezében ott figyel egy akármilyen iPhone, szóval arról már nem beszélhetünk, hogy "menő" vagy "prémium" lenne.

ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
52%
#12 Igen, az egész abból adódik, hogy az okostelefon kb elérte a feljettségi csúcsát. Nemigen van már mit beletenni. Persze, mindig lesz mit fejleszteni rajta, de már koránt sincsenek olyan látványos újítások, mint mondjuk 10 éve. Kicsivel nagyobb felbontás, kicsit jobb kamera, erősebb proci, oké, de nem akkora ugrás és nem olyan látványos, mint régen. És ez egyaránt igaz az Androidra és az iPhone-ra is.
ápr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
12-es! Azért az iPhoneknál a csúcs a 48 MP-es kamerák. Amik elvannak maradva a Samsung 200-as MP-ü kameráitól. Szóval az iPhonenál van mit még fejleszteni.
ápr. 19. 13:43
 15/31 anonim ***** válasza:
51%

Jaj, ne kezdjük már ezt a megapixel mániát, főleg úgy, hogy nem értesz hozzá.

A Samsung sem képes 200 megapixeles képeket létrehozni, azt a kamerát - csakúgy mint az összes többi nagy felbontású kamerát - arra használják hogy pixel összevonással készítsenek 4k (~12 megapixeles) képeket és videókat. Esetleg a digitális zoomnál lehet még hasznos, de ennyi. A kamera egyetlen paramétere csak a 200 megapixel, ami az esetek 99,999%-ában kihasználatlan.

ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
52%

14. Nincs gond a 48 megapixellel, ennél nagyobb érték már nem hozna arányában akkora fejlődést. Persze nem rossz mert a zoomkamera és a főkamera közti zoomtartományt jobban ki tudja tölteni egy nagyobb megapixelű kamera. Vagyis jobb a digitális zoom. Ez annyit jelent a gyakorlatban hogy a 2.9-es digitális zoom szebb lesz az S24 Ultrán mint a 15 Pro-n.


Ezen felül a 15 Pro Max-ba kéne egy 3 megapixeles zoomkamera mert túl nagy az ugrás a sima és az 5X zoom között. Az 5 helyett pedig mehetne egy 6x-os zoomkamera. Az ultraszéles lehetne még picit jobb. Szerintem sok ember örülne egy ujjlenyomat olvasónak a kijelző alatt. Lehetne kisebb a kamerasziget. Illetve gyorsabb töltés vezetékesen és vezeték nélkül. Jó lenne ha lenne vezetéknélküli töltésmegosztás. Kb. ennyi.

ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
41%

Hiába pontozzátok le #15-öt, igaza van. Nagyon felkapták ezt a megapixel dolgot, mert a sok egybites csak annyit tud felfogni, hogy "huszonhatezer megagigapixel". Közben pedig ugyanaz a légypiszok méretű szenzor van a mobilokban és ugyanúgy lekonvertálja kb. 10-15 Megapixelre, különben óriási lenne a fileméret.

A kameránál a szenzor méret, a lencse, az ISO, a rekeszérték és a szoftver SOKKAL fontosabb, mint a megapixel, hiszen hiába van sok pixel, ugyanakkora területről kerül kiolvasásra.

Posztert meg úgysem nyomtat belőle senki.

ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
17-esnek! "Posztert meg úgysem nyomtat belőle senki." És ezt te honnan tudod? És ha én igen? Akkor mi van?
ápr. 19. 17:20
 19/31 anonim ***** válasza:
58%

"17-esnek! "Posztert meg úgysem nyomtat belőle senki." És ezt te honnan tudod? És ha én igen? Akkor mi van?"


Az, hogy tök mindegy miben hány megapixeles kamera van, egyetlen telefon sem alkalmas olyan minőségben és felbontásban fotózni, ami szép lenne egy plakát méretű képen.

ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%
Nem mellesleg aki posztert nyomtat az nem mobillal fog fotózni, hanem rendes fényképezőgéppel. Annál meg lehet, hogy "csak" 25-30 Mpixel a felbontás, de van egy APS-C vagy akár fullframe érzékelő, ami sokkal kevesebb zajt és sokkal jobb képet ad, mint akármelyik csúcsmobil, pusztán azért, mert az érzékelő felülete 12-20-szor akkora, mint amekkora a legjobb mobilban van.
ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!