Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire jó egy olyan tablet,...

Mire jó egy olyan tablet, amibenem lehet simet beletenni,és wifin se használnám netezni? Megéri megvenni,ha igen ti milyen célra használnátok?

Figyelt kérdés

ápr. 20. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha már felmerül ez a kérdés, akkor nincs semmi értelme megvenni.
ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valamire csak lehetne használni, mert most nagyon olcsón kapnám.
ápr. 20. 13:32
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindegy akkor sem, ha olcsó, hogy egyáltalán mire lehet használni. Mondjuk képes-e filmeket lejátszani, vagy zenéket ha arról van szócsatlakozói rendben vannak-e, nem merül le 10 perc alatt, nem ősrégi rendszer van rajta, stb.

Én vettem nemrég egy nagyon olcsót, de csak azért, mert nekem van egy ugyanolyan, amihez a kijelző kellett, így a többi nem fontos.

ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nagyjából arra tudnád használni, mint egy telefont sim kártya és internet nélkül. Hiába olcsó, ha utána csak a fiókban állna.

Amúgy a rajta lévő alkalmazásokat lehetne használni, pl. tudsz rajta rajzolni, írni, lehet van pár internet nélkül is játszható játék, illetve lehet rátölteni is dolgokat és akkor tudsz azon filmet nézni.

Gondold végig, hogy mennyit használnád így. Én inkább fizetnék többet, de mindenképp olyat vennék, amin működik az internet is, anélkül azért elég korlátozottak a lehetőségek.

ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ebookolvadásra,észebe hallgatásra használnám max szerintem.
ápr. 20. 14:04
 6/10 A kérdező kommentje:
És zene bocsi...
ápr. 20. 14:05
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%

Idős rokonnak vettünk digitális képkeretet, mivel ezeknek általában van naptár módja. Így beállottam és mutatja állandóan a naptárat, órát.

Amellett SD kártyáról, pendrive-ról mehetne kép, zene, videó is, de az nincs kihasználva. Ébresztőfunkció sem.

Viszont ennek tervezett üzemmódja az állandó hálózati működés egy adapterről, plusz egy kis gombelem táplálja a memóriát (órát).

Tabletre gondoltam én is, de egyszerűbb volt ezt megvenni.

ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Ma akkora telefonokat látok, mint az első tabletem volt, egy 7 collos, de azért tizenpárévvel ezelőtt ilyenek nem nagyon voltak. A 7 collos tablet nem volt kényelmes, vettem egy 10-est, mert én szakmás anyagokat hordtam rajta, vonaton olvastam, a szakkönyvek pdf-ek voltak, és a pdf-et az olvasók nem kezelik jól, egy-egy pillanatra akár tízszeresére is kellett nagyítani egy emeletes, alsó-felső indexes képletet, ami tableten világi egyszerű és gyors.

Meg volt rajta mindig 5-6 film, de egyet sem néztem végig. :D Bár nagyon látványos volt akkoriban, 10 éve egy 10 collos Galaxy képernyőjén egy film, de olvasni mindig jobban szerettem. Hát, arra a tablet nem olyan jó, bár a háttérszolgáltatások jobbak voltak, fényerő, háttér- és betűszín, thesaurus, stb, de az egyetlen lényeges hátrány a tükröződés, na, az kivédhetetlen volt.

A szakkönyvekkel meg filmekkel a 64 G-s microSD mindig tele volt.

Azelőtt meg Bécsben annak elődjét (az 7 collos volt) gps vevőnek is használtam a belvárosi sétákon.

Volt idő, mikor 3 helyre jártam dolgozni, akkor is sokkal kényelmesebb volt egyben rendesen átlátni a havi programot a 10 collos képernyőn, mint a telefonon, legtöbbször a megjegyzések miatt sem kellett ránagyítani egy napra.

Egyszer vettem egy hozzá dugható billentyűzetet is, de végül is nem jártam értekezletekre, nem kellett jegyzetelnem.

Bár a kérdező valami ismeretlen agybaj miatt lenézi a netezést, én, pirulva ugyan, de bevallom, neteztem is ezekről.

Ma már nyugdíjaztam, bár 5 éve, mikor kiesett az autóból és rapittyára tört az üvege, még vettem egy ugyanolyant használtan, alkalmi vétel volt, de ma csak van, az olvasót viszem bárhová, meg a telefont, ami 5 vagy 6 collos. Így az is mondható, hogy nem is kell. :D

ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem nézem le a netezést, csak telóról netezek. :)
ápr. 20. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Általában a marxizmussal kapcsolatban emlegetik, de talán már ismered azt, hogy: a mennyiségi változás átcsap minőségi változásba? Na, hát ilyen egy tableten netezés a telefonon netezéshez képest.

De persze azt csinálsz, amit akarsz. Törvényes keretek között :) .

ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!