Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Manapság hány GB minimum...

Manapság hány GB minimum ram-al érdemes telefont venni?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 16:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%
Arra gondoltam, talán nem pontosan fogalmaztam, hogy eszed ágában sem volt 8GB alatti telefont venni. Egyébként a virtuális memória nem hardveres jellemző, szóval nem jelent semmit. Mellesleg én ellenőrizném azt a 12GB-ot, ami ha meg is van, feltehetően a legolcsóbb chipekből rakták össze (ennyiért).
ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

11.: Értem.


Egyébként miért kéne ellenőriznem, hogy meg van-e a 12GB?

ápr. 29. 19:20
 13/27 anonim ***** válasza:
49%
Mert még 100 dollárért is alig van 8GB-os.
ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét típus? Valószínűleg csak ráírják hogy 12GB, valójában 1-4GB közt van benne valamennyi. A rendszeren belül is 12-t fog kiírni, mert a szoftverben át vannak írva a menük.
ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

14.: oscal tiger 12


Egyébként galaxy a15-öt akartam venni. Kicsit keveseltem a 4gb ram-ot, hogy majd biztos kevés lesz 1-2 év múlva, de akkor ezek szerint már most is kevés. Meg ez 256GB-s, már most kellett 50 giga.

ápr. 29. 21:34
 16/27 anonim ***** válasza:
Ez máshol kicsit drágább, mint 80 dollár, ezek a kínaiak nem túl jó üzletemberek, vagy más van a háttérben. Egyébként 8GB-tal a kézben könnyű azt gondolni, hogy ma már az a minimum a kényelmes használathoz. Amelyikben kevesebb van, valószínűleg a processzor is gyengébb, legalábbis olyat fogott ki.
ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
De igen egyébként, a proci is számít nem csak a RAM mennyisége. Manapság gyenge 4 magos mediatek vagy unisoc procik is már tßmogatnak 8Gb RAM-ot, pl Helio G99.
ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért G99-el vígan el lehet lenni, nem olyan gyenge az.

G90 a minimum SoC-ból, ami használható hétköznapi felhasználásra.

ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#11.

Nem a hardveres, inkább a szoftveres részét fizeted meg a telefonokban.

A kínai zs kategóriás gyártók lehet összeállítanak erős telefonokat, de ahhoz kell fejleszteni saját szoftvert, driver-t, optimalizálni. Ezeket nem teszik meg, amúgy a memória, meg SoC annyira olcsó, hogy tényleg nem ez a fő költség...

Nem véletlenül fizeti meg a user a 7 év támogatást a Samsungnál vagy Apple-nél, ezeket ha megveszi valaki, max 1-2 év után elfelejtik vagy sosem kap frissítést.

Ha szerencséje van lehet rá rakni főzött RAM-t, de akkor le kell mondani egyes funkciókról.(pl. kamera)

ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#19 Nem is állítottam ennek az ellenkezőjét...
ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!