Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Manapság hány GB minimum...

Manapság hány GB minimum ram-al érdemes telefont venni?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 16:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A minimum a 4, de ezek nagyon belépő kategóriás telefonok. Ennél kevesebbel tényleg nem szabad megvenni semmit. A stabilan használható az 6-nál kezdődik, de manapság már a középkategória alján is simán adnak 8 gigát. Ennél több viszont általában fölösleges, a telefonok aksi kímélés miatt elég aktívan takarítják ki a memóriából a futó appokat, akkor is, ha még lenne hely.

De kellően gyors SoC mellett a 4 is elég, nekem is simán jó annyival az iPhone 13-mam, de az előző Xiaomimmal sem volt semmi baj 6-al, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor használt az 5 gigánál egyszerre többet.

ápr. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Lilluci27 ***** válasza:
/ minimum kell bele, de inkább 8 at javasolnék
ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#21.

Használtam 4GB RAM-mal IOS-t, de ott is úgy töltögetnek újra az app-k hogy öröm nézni. Én ott is meghúznám 6GB RAM-nál a határt ha lehet.

Következő iPhone-nál simán esélyes, hogy meglépik a sima szériánál a 8GB-t.

ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Használtam 4GB RAM-mal IOS-t, de ott is úgy töltögetnek újra az app-k hogy öröm nézni. Én ott is meghúznám 6GB RAM-nál a határt ha lehet."


Hát figyu, én egy A54-el néztem meg fej-fej mellett a telómat, direkt ugyanazokat az appokat nyitogattam meg és meglepően sokat tartott meg memóriában mindkettő mindent. Nem volt szignifikáns különbség. Ennek ellenére nyilván olyan a RAM, hogy abból a több mindig jó. 8-at simán lehet tenni egy telefonba, de én ezeket a 12 meg 16-okat abszolút fölöslegesnek érzem jelenleg. Még egy akármilyen laptop is vígan elvan 8-al. (Mondjuk ott sem ajánlanék már senkinek jövőállóság miatt 16-nál kevesebbel.)

ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Na, most megismételtem a próbát. Megnyitottam a Messengert, Facebookot, Instagrammot, Teams-t, Google Mapset, Tiktokot, Youtubet és nem zárt be semmit, több váltogatás után sem. Mondjuk ha én most letenném a telefont 10 percre, akkor fix hogy kilőné a felét, de szerintem ez még bőven vállalható.
ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

16.: A samsung galaxy a15-öt akartam venni, a nagyobb fényerő miatt, kint is sokat használom. Abban is ugyanilyen proci van, csak 4gb ram-al. Azt egy kicsit keveseltem, de lehet, hogy elég lett volna. Bár kitudja, lehet 1-2 év múlva iszonyat lassú lett volna.


Féláron volt egyébként. Hamar el is fogyott, de tudtam belőle 3-at rendelni a család többi tagjának. Itthoni boltokban 7800-at akarnak lehúzni a képernyővédő üvegért. Ehhez volt ütésálló üveg + tpu tok. Bemegyek egy magyar boltba, aztán 80 ezerért kapok egy gyengébb teljesítményűt, +8 ezer az üveg, és nem tudom hány ezer a tok.


19.: Mi az a főzött ram?

ápr. 30. 12:33
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"19.: Mi az a főzött ram?"


Szerintem főzött ROM-ra gondolt. Ezt azt jelenti, hogy a telefon gyári operációs rendszerét lecseréled egy másikra.

ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!