Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek egy anyukának aki...

Szerintetek egy anyukának aki 45 feletti milyen telefont érdemes venni. Iphone vagy Samsung?

Figyelt kérdés

máj. 25. 02:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Az iPhone szerintem egyszerűbb sok tekintetben, az én szüleimnek is az van, ők mondjuk 67 évesek már, de a Samsung(on futó operációs rendszerrel) semmit nem bírtak, az iOS-el azt mondom valamennyire eldöcögnek:)
máj. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Az alma jobb választás időseknek/kisgyerekeknek mert hülyebiztos.

A droid felnőtteknek való, akik minimális alapszintű informatikai tudással rendelkeznek már.


Az almán kb mintha lenne egy gyerekzár hogy el ne állítsanak valami fontos dolgot, de valójában nincs gyerekzár, az maga a rendszer, ennyire zárt :D A droid meg igazi Linux legbelül, szinte teljesen nyílt, átalakítható. (kb mint a Windows vs Linux vita. A Windowsban mindent lehet amit enged, Linuxban pedig mindent amit nem tilt)


Hardveresen a droid nyer, fényévekkel jobb az összes hardver, ellenben a gyengusz alma szoftveresen kompenzál valamennyit és szinte felzárkózik. (Vagy másik irányból megközelítve: a droidba erősebb hardver kell, mert kevésbé lehet hardverre optimalizálni a szoftvert, hiszen nem 1 eszköz van mint almáséknál hanem 5728 gyártó 462929 készülékén kell egységesen fusson)


Árát mindkettő tartja, ha márkásabb droidról beszélünk.


Az árkülönbözet is releváns, ami almából 500 ezer, droidból 250-300. Viszont ez csak részben van a státuszszimbólum mivolta miatt mert hát lehet vele menőzni hogy gagyi de drága volt (vannak előnyei a "gagyiságának" is, amit én kibervédelmisként ki is használok, de egy mezei felhasználó soha az életben). Részben az is az oka az árkülönbözetnek hogy droidnál az adataiddal (személyre szabott reklámok) fizeted ki a készülék árának egy részét, az almánál viszont teljes árat fizetsz mert ők csak saját részre kémkednek, harmadik félnek nem.


Én azt mondom hogy ha nagyon sötét az infohoz, rányomnának minden scam hirdetésre akkor alma, ha járt már az interneten, felismeri a csalásokat, akkor egy droiddal is elbírna talán.

máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
E két gyártón kívül még egy tucat van, amelyek jó mobilt gyártanak
máj. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Amelyik neki tetszik vagy olyat amit ismer/eddig használt. Én nagymamám közel a 80-hoz és egy Pixel 6a-t használ jelenleg, előtte egy Nokia 5-öt azelőtt pedig nyomógombosat. Teljesen jól elboldogul vele, sőt néha még engem lep meg, hogy miket tud vele már. 45 év pedig semmi...
máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Miért mi van azzal, ha 45 feletti? Miben változtat?

Egy 45 éves többet élt már ebben a digitális világban, mint a gyereke. Többet tapasztalat, gyakorlatilag az ő generációja teremtette meg az egész technikai fejlődést.

máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
48 vagyok Motorola g84 van mert az tetszet meg stb.
máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
Az én anyukám és nevelőapukám iPhone felhasználók, régi telefonjainkat örökölték meg tesómmal. Én csak azért tartom jobbnak, hogy ilyen telefont használnak, mert tudok nekik segíteni azonnal akár messziről is ha valamit nem tudnak, kompatibilis a mi telefonjainkkal stb. Nagyszüleim illetve apukám androidos telefont használ, mindig mindent én állítok rajta, de macerásabb, mivel nem ismerem a telefont egyáltalán. Meg amúgy sem vagyok android párti. Szerintem ennek a generációnak már szinte mindegy milyen a telefon, egyiket sem tudják kezelni 😂
máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem ennek a generációnak már szinte mindegy milyen a telefon, egyiket sem tudják kezelni 😂"


Ezt viccnek szántad?

Meg se születtél még, amikor ez a generáció megvásárolhatta az első mobilját, ami már nem volt féltégla. Régebb óta használnak mobilt, mint hogy élsz.

máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy tudod “hány éves” vagyok, bár nem tudod miből szűrted ezt le 😂Ennek ellenére sajnos neked mégsem sikerült értelmezni a válaszom. A kiemelt részt arra értettem, hogy az új telefonokhoz a szüleim/ nagyszüleim generációja egyáltalán nem ért már. Kivételek biztos vannak, de én a környezetemben ezt tapasztalom.

Nem is kell 50 felett lennie az illetőnek, mégsem sikerül kezelni ezeket a telefonokat úgy, mint az én generációmnak.

máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Onnan szűrtem le, hogy a 45 feletti "generációra", mint a szüleid generációjára gondolsz. Egy 40-esnek pedig 60, de még jellemzőbben 70 felettiek a szülei, már ha élnek még. Egy kalap alá venni egy 40-est és egy 70-est, elég nagy.... Arra vall, hogy nagyon fiatal vagy.
máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!