Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki, aki fiatal és ért...

Valaki, aki fiatal és ért hozzá, össze tudná nekem foglalni röviden, miért jó, ha okostelefonom van? Miket tudok pluszban csinálni, amit egyébként nem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá okostelefon hogy használd a keresőt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=28&keres..

2011. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerinted ha érteném, amiket leírnak, feltettem volna ezt a kérdést? De aki nem akar, ne segítsen. Megköszönöm.

Aki el tudja mondani egyszerű szavakkal, pár mondatban, hogy még egy "nyugdíjas" is megértse, annak is megköszönöm.

2011. jan. 24. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazabol, hasonlo dolgokat tudsz vele, mint egy asztali PC-n. Csak kicsiben. Ha Windows Mobeile op. rendszer van rajta, akkor lesz rajta szövegszerkesztö, táblázatkezelö, stb..stb. Tudsz játszani vele, internetezni, chatelni...akárcsak az otthoni asztali gepen. Az esetlegesen utközben elkeszitett "munkákat" otthon a gépre át lehet tölteni, és továbbfolytatni, vagy forditva...Egyeb kerdes?
2011. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az okostelefon lényege, szerintem, hogy "menő".

Tudsz vele telefonálni, sms-t küldeni, de erre bármelyik telefon képes.

Ezen kívül ami valóban hasznos lehet benne, az az, hogy tudsz internetezni, ha van a közelben wifi, valamint általában van beépített navigációs rendszer, ami utazáskor jól jöhet. És a harmadik, hogy egész nagy a képernyője, így lehet rajta elektronikus könyveket olvasni.


Na most ha valóban nyugdíjast értettél nyugdíjas alatt, akkor felmerül egy komoly probléma: az internetezéshez és az olvasáshoz nagyon jó szem kell, mert azért a telefonok kijelzője elég kicsi, szerintem egy idős, rosszabb szemű ember nem tudja elolvasni a feliratokat.


Marad tehát a GPS avagy navigációs rendszer. Pusztán ezért azonban nem éri meg okostelefont venni.

2011. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Okos telefon nem attól jó mert menő, kedves előző válaszoló. Az okos telefon a rátelepített operációs rendszer tudása miatt, bővíthetősége miatt, okostelefon. Vannak egész kicsi kijelzővel szerelt okostelefonok lásd x10mini, tehát ez sem igaz.

A mai okostelefonok gerincét a hozzájuk tartozó alkalmazásbolt adja. Bár az apple megoldását is okostelefonnak hívják, nem sorolnám ide (a hülyegyerek felhasználói felület és a beállítások minimális volta miatt, az sem mentség, hogy rengeteg programot csinálnak hozzá)

Egy okostelefon alapvető kritériuma, hogy folyamatos internetkapcsolata legyen, enélkül annyit ér, mint egy alsókategóriás teleofn

2011. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így már világos(abb), köszönöm szépen!
2011. jan. 24. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:

11:39

Arról volt szó, hogy ynugdíjasnak mondjuk el.

Én tanítottam már jónéhány nyugdíjast számítógéphasználatra.

Igazából mind ott akadtak el, hogy tulajdonképpen mire is jó ez nekik?

Mert oké, meg tudja nézni az interneten a recepteket, de jobban bízik a saját maga által írt szakácskönyvben. Dolgozhatna az interneten, de ő már nem dolgozik. Le tud tölteni filmeket, csakhogy ami őt érdekli, az nincs fenn.

Satöbbi, satöbbi...

"Egy okostelefon alapvető kritériuma, hogy folyamatos internetkapcsolata legyen, enélkül annyit ér, mint egy alsókategóriás teleofn"

Pontosan erről van szó. Egy nyugdíjas számára szerintem egy okostelefon pontosan annyit fog érni, mint egy alsókategóriás telefon.


Azaz kicsit még kevesebbet is: láttál már reszkető kezű nyugdíjast telefont kezelni? Még a fix gombokkal csak-csak elboldogulnak, de általában az egés kezelése már gondot okoz, touchpad meg érintőképernyő kezelése szinte kizárt, mert annyira finom mozgást igényel, hogy sokuk egyszerűen már nem bír vele.

2011. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!