Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IOS VS Android VS Bada VS...

IOS VS Android VS Bada VS Symbian VS Maemo VS Windows Mobile?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 14:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

fejlesztések gyors elérhetősége: ios

stabilitás: wp7, ios

market: ios, android

tesreszabhatóság: android

moddolhatóság: android

népszerűség: android


de igazából teljesen szubjetív. ami biztos, hogy ez a top3. személy szerint android.

2011. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Számomra:


1. Windows Phone 7

2. Android

3. iOS

4. Symbian

5. Maemo


Mit ajánlok neked?


1. Android & iOS

2. Windows Phone 7

3. bada

4. Maemo

- Symbian

2011. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kolo ***** válasza:

Mindegyik másban jó. Mindegyiknek van előnye is hátránya is. Jelenleg droidot használok, de tisztában kell lenni a hibáival ennek is. Ha el tudod fogadni a rendszer hibáit (ez igaz bármelyikre), akkor jó társad lesz. Ez visszafele is igaz, az lesz jó társad, amelyik hibáit el tudod fogadni. Nézzük sorra a platformokat (ez csak az én személyes véleményem).


IOS: szuper "smooth". Azaz az egyik leggördülékenyebb rendszer, nagyon stabil, egyszerű, átlátható, egy értelmi fogyatékos is tudja kezelni. Ezen kívül erre érhető el a legtöbb alkalmazás és csak az iTunes Storeból tudsz legálisan, trükközés nélkül alkalmazásokat venni. Legnagyobb hátránya a zártsága, illetve az ebből adódó sok megkötés. Nincs flash, alig lehet testreszabni stb.


Droid: egy nagyszerű rendszer szerintem. Rendkívül rugalmas, nagyon jól személyre szabható, jól bővíthető. Kb "a telefonok Linuxa". Nem véletlen amúgy, hisz egy módosított Linux kernelre épül többek között. Hátránya a fragmentáció (ezt leginkább a fejlesztők érzik meg, felhasználóként annyira nem fogod észlelni), illetve egyéb hülyeségek, amik kényelmetlenek lehetnek, amíg hozzá nem szoksz (külön kell leszedni task managert, ilyesmikre gondolok).


Bada: bármilyen meglepő, képességeit tekintve talán még jobb, mint a droid. Gyorsabb, jobb multimédiában, olvastam olyat is, hogy jobban témázható, kevesebb erőforrással is beéri, szerintem látványosabb is. Viszont alig van rá program sajnos, de azért fejlődik ez is. A Samsung egyébként hihetetlen erőforrásokat öl bele, pl minden egyes eladott Wave telefonon (S8500) bukik, méghozzá nem is keveset. Előbb-utóbb megnő a népszerűsége biztosan.


Symbian: képességeit tekintve versenyképes lehetne a mai napig. Erős multimédiában, rugalmas, jól bővíthető, témázható stb. Legnagyobb baja az elavult felhasználói felület, mely sokszor kényelmetlen. Egyébként ezeknek ellenére én nagyon szeretem, de nem véletlen, hogy droidra váltottam.


Maemo: nagyon ígéretes volt anno, mikor kijött az N900. Tényleg szuper kis rendszer, mindenki "iPhone killer"-t kiáltott. Aztán sajnos köszönhetően az idióta üzletpolitikának hagyták meghalni a rendszert. Utóda a MeeGo lett volna, de kérdéses, hogy mi lesz belőle (elvileg idén több modell bemutatását is tervezi a Nokia).


Végül a Winmo (gondolom itt a legújabbra gondolsz, ami már nem Windows Mobile, hanem Windows Phone 7): gördülékenysége vetekszik az IOS-ével. Alapvetően a koncepció is hasonló. Viszonylag zárt, sok a megkötés, de nekem nagyon tetszik. Szerintem a Metro UI (a WP 7 felhasználói felülete) az egyik legjobb most a piacon, jó rendszer lesz ez, de még nagyon fiatal. Ebből adódóan kevés alkalmazás van még hozzá, ráadásul drágábban is, mint a többire. Plusz tele van még pár hibával, ami azért van, mert még nagyon fiatal a rendszer. Mostanában fognak nagyobb frissítéseket kiadni, melyek pár hiányosságot orvosolnak. Ráadásul a Nokia + Microsoft "házasság" sok változással kecsegtet, eléggé tűkön ül a mobilos társadalom egy része, hogy mi fog kisülni ebből.


Összefoglalva az lenne a tanácsom, hogy előbb tisztázd magaddal az igényeket. Mit vársz el egy telefontól? Zavarnak a megkötések? Esetleg szereted, ha nem buherálod a készüléket, instant használat kell, miután kivetted a dobozból? Milyen árban tervezel vásárolni, mert azért ez se minegy. Miután ezek megvannak, próbáld eldönteni, hogy a te igényeidnek melyik felel meg a legjobban. Próbálj ki minél többet élőben is (bármelyik telefonos boltban megteheted, vagy akár kérd el ismerősödét).

2011. ápr. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!