Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia C7 vagy Samsung Wave?

Nokia C7 vagy Samsung Wave?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 13:03
1 2
 1/18 Panda Péter ***** válasza:
wave.
2011. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
főbb szempontok? samsung vagy nokia párti vagy? ezek fontos tényezők :D
2011. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Panda Péter ***** válasza:
ez nem pártiság kérdése... egy dolgot mondj, amiben jobb a c7...
2011. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Sawyer_ válasza:

Én is pont erre keresem a választ, de még mindig nem tudtam biztosan eldönteni. Mindkettő mellett szólnak érvek és ellenérvek is. A kivitelezés mindkét esetben nagyon jó, a forma pedig ízlés kérdése (talán a Wave szebb).

C7 pro:

- Nagyobb kijelző

- Több program az OVI store-ban

- Ingyenes térkép

- FM transzmitter

- Nagyon sok funkciót tud alapból nem kell letöltögetni kiegészítő programként mint pl. az Androidnál

- Széleskörű elterjedtségből adódó profi szervizháttér és interneten elérhető segítség (pl. fórumokban)

- Jó értéktartás

C7 kontra:

- a Symbiant továbbra is fejlesztik, viszont mégis érződik rajta, hogy elavultabb rendszer, de lehet bízni a PR 2.0 és a PR 3.0 frissítésekben

- túlbonyolított és néha unalmas kezelőfelület

- kisebb felbontású kijelző

- fixfókuszos kamera

Wave pro:

- Gyönyörű kijelző, nagyon szép megjelenítés

- Nagy felbontás

- Bada logikus, átlátható felépítése

- Jó kamera (bár csak 5 Mpixel), szép képek

- Látványos, új kezelőfelület

Wave kontra:

- Kevés a jó program a Samsung Appstore-ban

- A Bada fejlesztői támogatása és frissítése lassabb a vártnál

- Nincs hozzá ingyenes térkép, és mivel a Badára nem nagyon fejlesztettek navicégek, így mást is nehéz rá letölteni

- Nincs benne FM transzmitter

Nálam most a C7 áll nyerésre, de csak később veszem meg a telefont, és addig még bármi megtörténhet…

2011. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Sawyer_ jól kivesézte a dolgot. igaza is van. pandának meg annyit h lehet akármilyen kétmagos, 4 hüvelykes, szuper amoled kijelző meg proci, ram, stb... van aki egy bizonyos dologban sosem venne egy bizonyos márkát. mint én pl telefonban samsungot. vagy autóban suzukit. és engem senki nem tud befolyásolni mert nem érezném magam jól egy suzukiban ülve egy samsung mobillal. természetesen nem kell ezzel egyetérteni, nem is azért írom. mert ahány ember annyi vélemény. mindenki úgyis a maga nótáját fújja. felőlem...
2011. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 bp1985 ***** válasza:
Nokiát én semmi pénzért nem vennék. A samsung annyiban jobb, hogy halad a korral, és az épp "aktuális" oprendszert használja, és nem egy 8-10 éveset "tuningol" össze vissza. A Symbian jövőre megszűnik, és a Nokia áttér a wp7-re. Ez nem hírlapi kacsa, hanem nokia infó, ami még nem publikus.
2011. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bp1985 ***** válasza:
Amúgy melyik wawe? Van egy pár darab belőle.
2011. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

amugy az első az S8500-as

2011. ápr. 15. 14:16
 9/18 Panda Péter ***** válasza:

a fanboyokkal sosem lehetett mit kezdeni, ezután sem lehet. de nyilván, ha te utálod a samsungot, akkor nem tennél fel olyan kérdést, amiben egyáltalán felmerül a samsung, mint alternatíva, így azt gondoltam, hogy a kérdező tényleg számol a samsunggal.

a nokia kijelzője nagyobb 2 collal, mégis a felbontása jóval kisebb (360x640 vs 480x800), ráadásul a wave-ben a panel SAMOLED, a C7-ben pedig csak sima AMOLED

a nokia procija jóval gyengébb (680MHz ARM11 vs 1GHz Cortex A8)

kamera fronton nokiában fos EDOF érzékelő van, ami ugyan 8MP-es, de semmit sem ér, mivel az autófókuszt kispórolták belőle

esztétikumban tényleg nagyon gyönyörű a C7, viszont a wave is az, és ráadásul fém is van a borításban, nem csak műanyag, nálam már itt nyert

bada vs symbian érdekes kérdés, a symbihez nemsokára tényleg jön a frissítés, de én még így is nagyobb fantáziát látok a badában (annak ellenére, hogy tényleg kevesen fejlesztenek rá)

nálam a nokia nagyon lejáratta magát az utóbbi időkben (mondom ezt nokia tulajként, szóval nem a levegőbe beszélek), és a wave egy két apróságot leszámítva tényleg mindenben jobb készülék.

2011. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
úgyis azt vesz a kérdező -már ha egyáltalán akar bármilyet is venni, mert ezt nem írta- amilyet ő akar. nem sawyer, nem panda és nem is én fogjuk eldönteni. ha samsungot akar, vegye azt és használja egészséggel.
2011. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!